bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiktor
Wto Lis 19, 2019 5:23 pm
Single Malt rodem z USA
Autor Wiadomość
whiskybdg 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Ardbeg, Caol ila
Dołączył: 01 Kwi 2018
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 1:42 pm   

Theodore napisał/a:
Nie zrozumiales😁, nic a nic.


Ty też nie :)
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 1:52 pm   

Zrozum. To ty z Kolega zaczales dyskredytowac moja ( tj przytoczona ) Whisky i w oparciu o wskaznik podany przeze mnie. I to ty napisales, ze sa lepsze Whisky.
Ja tylko wykazalem, ze jestes w bledzie w oparciu o ten wskaznik PPM.☺☝

Tylko tyle. W temacie PPM.
 
 
whiskybdg 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Ardbeg, Caol ila
Dołączył: 01 Kwi 2018
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 1:56 pm   

Theodore napisał/a:
Zrozum. To ty z Kolega zaczales dyskredytowac moja ( tj przytoczona ) Whisky i w oparciu o wskaznik podany przeze mnie. I to ty napisales, ze sa lepsze Whisky.
Ja tylko wykazalem, ze jestes w bledzie w oparciu o ten wskaznik PPM.☺☝

Tylko tyle. W temacie PPM.


w szkole była nauka czytania? :)

Jeszcze raz zacytuję sam siebie:

"są lepsze octomore i wiele lepszych innych whisky"

Teraz przeczytaj to 10 razy i napisz mi gdzie tu widzisz cokolwiek o PPM? :)

A co do destylarnii - jak napisałem, daleko jej do Top, stąd Wiktor ją podsumował :)
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 2:03 pm   

Ja pisalem o kokretnym koncernie, i destylarniach oraz wskazniku PPM. Pisalem w temacie.W temacie single malt Whisky z destylarnii z Seattle.Nie zamierzam sie dalej po szczeniacku licytowac.

Jezeli kogos zainteresuje Whisky z tej malo znanej desylarnii ( w Polsce) to super. Na Whisky szkockiej swiat sie nie konczy😉😀.

https://youtu.be/HBa4u0c6cW0
 
 
whiskybdg 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Ardbeg, Caol ila
Dołączył: 01 Kwi 2018
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 2:28 pm   

Theodore napisał/a:
Ja pisalem o kokretnym koncernie, i destylarniach oraz wskazniku PPM. Pisalem w temacie.W temacie single malt Whisky z destylarnii z Seattle.Nie zamierzam sie dalej po szczeniacku licytowac.


dlatego została przedstawiona opinia o nim :) Wiktor odniósł się do Bruichladdich ;)

Theodore napisał/a:
Jezeli kogos zainteresuje Whisky z tej malo znanej desylarnii ( w Polsce) to super. Na Whisky szkockiej swiat sie nie konczy😉😀.
https://youtu.be/HBa4u0c6cW0


Nikt nie mówi, że się kończy, ale umówmy się - jest najlepszy ;) a być może coś ciekawego w USA jest ;)
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 2:39 pm   

Zapoznaj sie z tym koncernem👉
https://en.m.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9my_Cointreau

Nie chce sie mnie bic piany, tam gdze ja mam racje.☺,

a wracajac do Whisky amerykanskiej i jej drogi w produkcji single malt Whisky polecam ten ciekawy artykul ( by latwo bylo zrozumiec Whisky amerykanska).

https://daily.sevenfifty.com/the-emerging-styles-of-american-single-malt/
 
 
whiskybdg 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Ardbeg, Caol ila
Dołączył: 01 Kwi 2018
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 2:47 pm   

Theodore napisał/a:
Zapoznaj sie z tym koncernem👉
https://en.m.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9my_Cointreau


zapoznałem się i? Co mam niby z tego wynieść? :) Wiele grup/brandów skupuje różne destylarnie whisky, rumów itp. itd. :) Chwała im za to (lub nie)

Theodore napisał/a:
Nie chce sie mnie bic piany, tam gdze ja mam racje.☺


jednak chyba mają rację, że jesteś trollem :)
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 2:55 pm   

Dla zainteresowanych tematem propozycja szkockiego magazynu - 10 amerykanskich single malt Whisky 👇

https://scotchwhisky.com/magazine/features/20710/10-american-single-malt-whiskeys-to-try/

[ Dodano: Pią Lis 15, 2019 3:05 pm ]
Odpowiadam. Przynaleznosc do okreslonej grupy biznesowej ma ogromny wplyw na wytwarzana Whisky nie tylko z powodu wzajemnej kooperacji podmiotow w nia wchodzacych ( procesy destylacji, beczki, miejsca lezakowania itd), ale koncepcje rozwoju produktu i jego miejsce na rynku.Nie chce sie mnie dalej pisac Tobie o podstawach dzisiejszej Whisky ( rynku).Zdrowko - bez urazy.☺🍷
 
 
whiskybdg 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Ardbeg, Caol ila
Dołączył: 01 Kwi 2018
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 3:10 pm   

Theodore napisał/a:
Dla zainteresowanych tematem propozycja szkockiego magazynu - 10 amerykanskich single malt Whisky 👇

https://scotchwhisky.com/magazine/features/20710/10-american-single-malt-whiskeys-to-try/

[ Dodano: Pią Lis 15, 2019 3:05 pm ]
Odpowiadam. Przynaleznosc do okreslonej grupy biznesowej ma ogromny wplyw na wytwarzana Whisky nie tylko z powodu wzajemnej kooperacji podmiotow w nia wchodzacych ( procesy destylacji, beczki, miejsca lezakowania itd), ale koncepcje rozwoju produktu i jego miejsce na rynku.Nie chce sie mnie dalej pisac Tobie o podstawach Whisky.Zdrowko.☺🍷


Właśnie pokazujesz swój brak znajomości podstaw whisky :) Mógłbym dalej pociągnąć temat - skoro uważasz, że ta amerykańska whiskey osiągnie poziom Bruichladdich (w co wątpię), to i tak daleko jej będzie do topu, co sugerował Ci już Wiktor :)Ale dość, kończę zabawę z trollem :) Baw się dobrze w swoim świecie :)
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 3:17 pm   

Whisky amerykanska nie musi osiagac "poziomu" Scotcha, bo ma wypracowac ( w single malt) wlasny "poziom", nie gorszy czy lepszy lecz inny ( to rynek zweryfikuje wartosc), zadna bowiem grupa wlascicielska w Whisky nie chce miec dwoch identycznych produktow bo to nie ma sensu. Po to jest grupa, by miec wachlarz produktow ( wybor) dla klienta, bo z tego jest zysk.☝😀

Wowczas ty bedziesz mogl w ramach jednej grupy kapitalowej Whisky sprzeczac sie ze mna, ktora jest "lepsza" Whisky, placac czesto za rozna Whisky temu samemu wlascicielowi ( grupie kapitalowej). To gwoli twojego pytania powyzej, bo nie rozumiales.
Ostatnio zmieniony przez Theodore Pią Lis 15, 2019 3:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
whiskybdg 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Ardbeg, Caol ila
Dołączył: 01 Kwi 2018
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 3:21 pm   

Theodore napisał/a:
Whisky amerykanska nie musi osiagac "poziomu" Scotcha, bo ma wypracowac ( w single malt) wlasny "poziom", zadna bowiem grupa wlascicielska w Whisky nie chce miec dwoch identycznych produktow bo to nie ma sensu. Po to jest grupa, by miec wachlarz produktow ( wybor) dla klienta, bo z tego jest zysk.☝😀


podpowiem: "poziom jakościowy" ;)

Theodore napisał/a:
Po to jest grupa, by miec wachlarz produktow ( wybor) dla klienta, bo z tego jest zysk.☝😀


święta prawda.

EOT
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 3:33 pm   

Jezeli w USA jest ok 2000 desytylarnii Whisky z czego Single Malt Whisky wytwarza juz ponad 100, a patrzac na tempo rozwoju tej odmiany Whisky w USA to za kilka lat bedzie 500, to jakosc ktora i dzis jest wielokrotnie lepsza od wielu szkockich produktow, moze spowodowac przejecie tej odmiany Whisky przez produkcje - destylacje amerykanska.Oczywiscie beda tacy co za Whisky szkocka zaplaca 10 razy wiecej niz jest warta, ale beda tez tacy, co kupia Whisky w ktorej jakosc bedzie korelowac z cena. Whisky co do zasady sie pija ( w procentowym ujeciu) niz sie kolekcjonuje ( dla patrzenia - w procentowym ujeciu).😀

Pisalem juz, ja lubie Whisky ( w spozyciu), nie na obrazku.😉 Choc rzecz jasna nie mam nic do tych, co kolekcjonuja, czy nie pija.
Ostatnio zmieniony przez Theodore Pią Lis 15, 2019 3:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
whiskybdg 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Ardbeg, Caol ila
Dołączył: 01 Kwi 2018
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 3:38 pm   

Theodore napisał/a:
to jakosc ktora i dzis jest wielokrotnie lepsza od wielu szkockich produktow, moze spowodowac przejecie tej odmiany Whisky przez produkcje - destylacje amerykanska.

Pisalem juz, ja lubie Whisky ( w spozyciu), nie na obrazku.😉


I skąd masz te informacje, że jest lepsza? :D

Patrząc na Twoje teksty śmiem twierdzić, że w życiu nie tknąłeś ani jednej szkockiej whisky ;)
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 3:43 pm   

Z subiektywnej degustacji. Wole kupic czesto smakujaca mnie Whisky amerykanska za rozsadna cene niz za cene podwojna Scotch Whisky, w wydaniu mnie subiektywnie nie odpowiadajacym.Chyba mam do tego prawo? Nie oznacza to jednak - zastrzegam - ze nie pijam szkockiej whisky czy np. z Israela czy innych krajow.
 
 
whiskybdg 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Ardbeg, Caol ila
Dołączył: 01 Kwi 2018
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 3:49 pm   

Theodore napisał/a:
Z subiektywnej degustacji. Wole kupic czesto smakujaca mnie Whisky amerykanska za rozsadna cene niz za cene podwojna Scotch Whisky.Chyba mam do tego prawo? Nie oznacza to jednak - zastrzegam - ze nie pijam szkockiej whisky czy np. z Israela czy innych krajow.


to widzisz - subiektywne zdanie większości świata mówi jasno i wyraźnie -> szkocka, a potem długo długo nic :)

Nikt nie odbiera Ci prawa do picia czego chcesz :) jesteś wolny :) Tylko nie siej herezji ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów