bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiktor
Wto Lis 19, 2019 5:23 pm
Single Malt rodem z USA
Autor Wiadomość
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 3:53 pm   

Szkocka piszesz ...a pozniej dlugo dlugo nic. Widzisz, ja pijam rozne, i mam porownanie. Ty tylko widzisz Scotch Whisky i jak mozesz tu deskredytowac Whisky, o ktorych pisze☺, wszak nawet ich nie piles.😂 Mysle nawet, ze nie wiedziales iz istnieje.Za jakis czas, gdy stanie sie ta Whisky popularna w UE czy Polsce, mysle nawet, ze bedziesz ja chwalil zwolenniku Scotch Whisky. po ktorej nie ma - jak piszesz - dlugo dlugo nic.Zdrowko🍷
Ostatnio zmieniony przez Theodore Pią Lis 15, 2019 3:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
whiskybdg 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Ardbeg, Caol ila
Dołączył: 01 Kwi 2018
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 3:57 pm   

Theodore napisał/a:
Szkocka piszesz ...a pozniej dlugo dlugo nic. Widzisz, ja pijam rozne, i mam porownanie. Ty tylko widzisz Scotch Whisky i jak mozesz tu deskredytowac Whisky, o ktorych pisze☺, wszak nawet ich nie piles.😂


a kto Ci powiedział, że nie piję? :) Piję i piłem wiele, właśnie żeby mieć porównanie ;)

I tak, mogę je dyskredytować, bo jak Wiktor stwierdził, jeszcze nie spotkałem dobrej amerykańskiej whiskey - takiej na poziomie dobrej szkockiej - a te spotykam ;)

Poza tym - większość świata pijącego whisky/whiskey tak uważa, więc.... to tyle ;)
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lis 15, 2019 4:01 pm   

A Wiktor pil duzo Single Malt Whisky z USA? Jakie destylarnie?

[ Dodano: Pią Lis 15, 2019 4:31 pm ]
Chce wyraznie powiedziec, zalogowalem sie na ten portal by mowic o Whisky i wymieniac poglady. Nie ma dla mnie zadnego problemu podeslanie tych kilku butelek, choc nic z tego nie mam. Widze, ze portal powiazany jest chyba ze sklepem.Gdy rejestrowalem sie to wyslalem sms do jakiegos Piotra by nastapila rejstracja ( to moj prywatny telefon ).Jestem osoba powazna.Nie lubie tylko gdy ktos na dzien dobry zaczyna od butelek. Poznajmy sie, zawiazmy jakies relacje pozytywne, bo wsrod ludzi interesujacych sie Whisky na tym to polega. I wtedy wiele spraw bedzie proste. Mysle, ze mam jakies pojecie o Whisky, i swoje poglady potrafie uzasadnic.To tak na marginesie tego tematu. Nie znam nikogo z tego forum.Nie zamierzam podwazac lokalnych autorytetow, pisze o Whisky moim drugim hobby.

[ Dodano: Nie Lis 17, 2019 1:07 am ]
Wracajac do tematu Single Malt Whisky rodem z USA

Warto sledzic te destylarnie, w ktore zaczynaja inwestowac potentaci Whisky na Swiecie.

Uwazam, ze zwiastuje to w sytuacji gdy Whisky szkocka w duzej mierze przez gorke sprzedazowa, wystrzelala sie z Whisky 10-15 letniej w pijalnych wypustach i trzeba czekac na starzejace sie beczki, choc destylacja idzie pelna para a starszych beczek zal ruszac, stad wypusty bez deklaracji wieku z duza reklama i szumem medialnym, nadejscie ery Whisky z USA ( tak Single Malt za oceanu), pojawia sie w ciagu najblizszych lat w Europie w dobrych cenach oraz znakomitej jakosci.

[ Dodano: Nie Lis 17, 2019 1:20 am ]
To bedzie tez okazja dla kolekcjonerow.Kupic pierwsze wypusty na UE czy Polske.Single Malt w USA rozwija sie w niebywale szybkim czasie.Destylarnie, ktore zaczynaly jako lokalni rzemieslnicy dzis maja zasiegi sprzedazowe na kilka stanow a na 2020 zapowiadaja objecie sprzedaza calych USA.

Diageo - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Diageo -
zainwestowal w Westward Whisky. -
https://www.westwardwhiskey.com
zas Edrington Group -
https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Edrington_Group - w
https://www.wyomingwhiskey.com/.

[ Dodano: Nie Lis 17, 2019 1:29 am ]
Filmiki:

https://youtu.be/Te0aiweobPE
https://youtu.be/TKRA2XrXATs

https://youtu.be/kdqbRxHDR44
https://youtu.be/1D2J9wQ02gk

[ Dodano: Nie Lis 17, 2019 2:12 am ]
Tu dosc ciekawa Single Malt Whisky lezakowana na wysokosci 7000 stop na pustyni, gdzie sa duze wachania temperatur. Whisky ta ma aspiracje dotarcia do zwolennikow Whisky z Islay, choc ta dymnosc jest inna. Nie jest zla, ale na razie nie dorobila sie ona powalajacych reviews, to jednak warto ja przytoczyc i poczytac o niej na stronie destylarnii👇

https://santafespirits.com/spirits/single-malt-whiskey

[ Dodano: Nie Lis 17, 2019 2:19 am ]
Filmiki
https://youtu.be/Asxp2ykzuqw
https://youtu.be/vVUsPWsAJDQ
 
 
Gwynbleidd 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Hmmm....
Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lis 17, 2019 8:10 am   

Doświadczenia z amerykańską whiskey nie mam, ale potrafię sobie wyobrazić, że amerykańskie wypusty typu NAS są lepsze od porównywalnych wypustów szkockich lub mają lepszy stosunek jakości do ceny.
Porównywanie tych whiskey z kultową szkocką whisky z lat 60 i 70 jest bez sensu. Porównujmy produkty o porównywalnej cenie i klasie.

Tak samo jak tajwański Kavalan ma coś do ciekawego do zaproponowania w swojej klasie, tak samo mogą mieć produkty amerykańskie.

Swojego czasu whisky japońska też była wyśmiewana, a obecnie ma szerokie
grono wielbicieli i trudno jej odmówić jakości.
Ostatnio zmieniony przez Gwynbleidd Nie Lis 17, 2019 12:29 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Lis 17, 2019 8:14 am   

Kolego Theodore, ja tu widzę dużo gadania, a mało działania. Tak jak Wiktor pisał, wielokrotnie próbowaliśmy produktów made in US&A i zawsze przegrywały jakościa ze stara dobra Szkocją. Jeśli jednak masz jakieś pewniaki, to ja zaryzykuję jeszcze raz. Pokombinuj jak można to wysłać do Polandii i sprawdzimy (nawet przelac do buteleczek 200-300ml). Ja mogę zebrać ochotników i $$$. Bo to, że piszesz jaka ta whisky amerykańska jest wspaniała jest inaczej dla nas nie do sprawdzenia.
 
 
Gwynbleidd 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Hmmm....
Dołączył: 02 Lis 2019
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lis 17, 2019 8:20 am   

Tomek1 napisał/a:
Kolego Theodore, ja tu widzę dużo gadania, a mało działania. Tak jak Wiktor pisał, wielokrotnie próbowaliśmy produktów made in US&A i zawsze przegrywały jakościa ze stara dobra Szkocją. Jeśli jednak masz jakieś pewniaki, to ja zaryzykuję jeszcze raz. Pokombinuj jak można to wysłać do Polandii i sprawdzimy (nawet przelac do buteleczek 200-300ml). Ja mogę zebrać ochotników i $$$. Bo to, że piszesz jaka ta whisky amerykańska jest wspaniała jest inaczej dla nas nie do sprawdzenia.


Na sampling też się chętnie piszę ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lis 17, 2019 10:02 am   

Tomek1 napisał/a:
ze stara dobra Szkocją

Przede wszystkim przegrywały z niestarą dobrą Szkocją ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Nie Lis 17, 2019 10:14 am   

W kwestii transportu rozmawialem wczoraj z dwiema firmami kurierskimi.Przeciwwskazan nie ma. Choc sa to przesylki na moja odpowiedzialnosc.Natomiast jest problem cla. Sa to towary o podobnych restrykcjach jak tyton.Clo w przesylkach lotniczych jest naliczana przy alkoholach w wiekszosci przesylek ( bo przechodza przeswietlenia). Bo one jakos tam wychodza na przeswietleniach. W morskich mniej sprawdzaja ( bo to kontenery)ale doreczenie to 3 tygodnie.Pytalem czy moge zalaczyc rachunek zakupu i moj adres do oclenia.Okazuje sie, ze jest to jakos dziwnie pomyslane. Clo jak zostanie naliczone to nakaz platniczy jest wysylany do odbiorcy przesylki. Nie mozna tego zaplacic wczesniej. Nie moge tego oclic tu w USA a dopiero w Polsce. Przy zalozeniu, ze nawet jak dokonam wysylki, a odbiorca przesylke odbierze a cla nie zaplaci, to ja sie o tym dowiem w wyniku kary, po jakim czasie. Szukam rozwiazania. Dzwonilem do Fedex i Polamer USA. Informacje sa takie same. Mozecie cos doradzic? Moge podac telefony dla niedowiarkow. Nie ja prawo w USA stanowie. Jezeli ktos ma patent na przesylki alkoholi z USA to prosze napiszcie. Tu dodam, ze kazda z firm kurierskich chce by na druku wysylki - listu, pisalo inne, a nie alkohol czy probki alkoholu. Jezeli zle podam co jest w liscie to tez jest karane, ze nie zadeklarowalem.Istne jaja.
Dla mnie najlepiej jest zaplacic to clo, bo po co mnie jakies tam nie przyjemnosci. Przy buelkach po za klika stowek, to clo nawet jak wyniesie, a nie wyniesie $100, to ja wole zaplacic od razu by mnie zadnych kar pienieznych nie dowalili po jakims czasie co pewnie sa wyzsze. Bez urazy, do Was jeszcze nie mam zaufania. Jezeli jest jakis madry na forum to prosze znalesc rozwiazanie.

[ Dodano: Nie Lis 17, 2019 10:40 am ]
Telefon Fedex 703 779 8140
Polamer tu
https://www.polamerusa.com/

Jednym rozwiazaniem moze byc zakup przez Polamer w Polsce i clem placonym przez zamawiacego w Polsce
. Bo wtedy jest rachunek z podatkiem i ewentualnie clem. Jak pisalem naliczonym przy powrocie do Polski. Gdy ja przesylke wysle musze liczyc na dobra wole odbiorcy, ze zaplaci, bo jak nie zaplaci to mnie kare dowala. Tak to wyglada. Tylko tu moga byc klocki czy Polamer bedzie chcial zakupic alkohol. To moge dopytac nawet dzis dla odbiorcy w Polsce. Choc niby posrednicza w wysylkach.👇

https://www.taniestany.com/

Telefon Polamer w USA jest po polsku, Fedex wylacznie angielski.

[ Dodano: Nie Lis 17, 2019 11:02 am ]
A i jeszcze jedno nigdzie nie pisze, ze Whisky amerykanska jest lepsza lub gorsza od szkockiej, ale ze jest inna.Kazda czlowiek jest inny i dlatego dla jednego jedna Whisky bedzie super a dla drugiego do bani.

Mysle, ze jezeli juz ma byc jakas lepszosc do w relacji ceny do produktu. ( zawartosci butelki). Whisky amerykanskie sa bardziej przystepne cenowo. Czesto tez proces dojrzewania jest szybszy zewzgledu na klimat, ale sa tez butelki 30 letnie i wiecej. Przy single malt Whisky obecnie w rejonach o podobnym klimacie do Szkocji eksperymentuja z lezakowaniem na mode szkocka - zob. wyzej podane w temacie destylarnie z Oregon czy Washington state.

Co do sklepow sieciowych, raczej dostepnych do wysylki poza USA to np.

https://www.binnys.com/

Z tym sklepem mam tez anegdote. Jeden z gosci z Polski co ma kanal na Youtube opowiadal o pewnej Whisky, ze ja nie mozna dostac, taki to unikat, ja sie napalilem na ta Whisky i poszedlem do tego sklepu.Sprzedawca gdy zapytalem o ta Whisky zapytal czy chce butelke czy skrzynke.Kupilem tylko butelke rzecz jasna, bo na co mnie skrzynka butelek po ok $4000 za sztuke. To byl jeden z nielicznych wypadkow, gdy kupilem droga butelke, z reguly kupuje Whisky do picia znacznie , znacznie taniej. A Whisky nie byla zla, lecz wedlug mnie duzo za droga jak za to, co oferowala w srodku. Anegdote ta przytaczam, by inni nie zachwycali sie cenami butelek ( bo to dla kolekcjonerow), ale kupowali dobra Whisky za rozsadna cene i cieszyli sie z degustacji czy konsumcji. Wszystko w ramach zdroworozsadkowego budzetu.

Chcialbym zeby tez nie bylo tutaj jakies wydumanej wojny Whisky amerykanskiej ze szkocka. Ja jestem tak jak i wy, tylko konsumentem.Mam swoje zdanie a pijam i jedna i druga.

[ Dodano: Nie Lis 17, 2019 11:27 am ]
A tak przy okazji o Glen Moray na tym forum jest tylko jeden wpis, a raczej tylko przytoczona nazwa.Inna Whisky jaka lubie, bez wzgledu co mowia inni o niej, to Jura.☺🍷
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Lis 17, 2019 2:05 pm   

Zrób set z tego, co byś proponował. Nie muszą być całe butle. Jak odlejesz z tego co masz po 200ml to będzie ok, bo pewnie dużo więcej chętnych nie będzie. Powiedzmy 5x200ml i nie przekroczy się magicznej bariery 1l.
Ja ostatnio miałem przygody z celnikami z whisky sprowadzoną w Japonii....
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Lis 17, 2019 6:04 pm   

Jakkolwiek zamówienie miało by wyglądać, na zestaw po 50ml się piszę.
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 17, 2019 11:07 pm   

A może to duch 26 prezydenta USA tak sobie z nami żartuje.
Akurat sto lub sto dziesięć (nie pamiętam) lat minęło jak go z nami nie ma.
Ale cześć Theo -- fajnie się czyta twoje treści--bo jesteś tym Prezydentem isnt it.
Ale sorry amerykański bursztynowy trunek to nie Szkot
Jak mawiała moja babcia--nie porównuj muchy do Napoleona.
 
 
Theodore 
Singlemalt Whisky Apprentice
Lubie Whisky.


Ulubiona whisky: Glen Moray
Dołączył: 10 Lis 2019
Posty: 40
Skąd: USA
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pon Lis 18, 2019 10:13 am   

Dotychczas moje doswiadczenia ze srodowiskiem interesujacym sie Whisky byly takie, ze ludzie okazuja sobie serdecznosc.Nie wiem co sie zmienilo w Polsce, ale musze Panstwu powiedziec, ze pierwszy raz spotykam sie na forum z takim zaskakujaco nie sympatycznym przyjeciem. Od pierwszych moich wpisow na tym forum pojawily sie wrecz rzadania ( a nie grzeczne prosby) o probki alkoholi. I choc bylem tym zniesmaczony, to podjalem dzialania by zorietowac sie w mozliwosci zaspokojenia tych roszczen.Z mlodosci w Polsce mowilo sie, takim natretom, cyt. "a co ja mam ciebie, jednego z drugim, wpisanego w dowodzie, ze cos musze dla was zrobic". Mimo to chcialem byc jednak mily.Wczoraj ukazalo sie kilka wpisow pod moimi tematami o charakterze zaczepnym czy wrecz obrazliwym.Oczekiwalem troche na reakcje Redakcji tego forum, bo to przeciez w interesie Redakcji, jest by forum zylo i toczyly sie nan dyskusje o Whisky czy scieraly sie kulturalnie poglady. Zawiodlem sie.Jakies szczeniackie wycieczki sa tu norma.
Postanowilem wiec siegnac do zasobow forum, aby korzystajac z opcji szukaj poczytac o Whisky szkockiej, japonskiej czy amerykanskiej, ktora pijam, ale sie zawiodlem, np. na temat mojej Whisky w profilu byl tylko jeden wpis przytaczajacy nazwe, nic wiecej. Inne whisky w ogole nie pojawily sie.Zaskoczylo mnie to ubustwo merytoryczne, choc nie zdziwilo juz po wczorajszych wpisach niektorych nickow z forum.
W tych okolicznosciach postanowilem zaprzestac pisania na tym forum. Zamiescilem kilka tematow, sprawdzalem tez w opcji szukaj, i nie istnialy wczesniej te tresci. Mam nadzieje, ze zainteresowaly one tych, co Whisky interesuja sie naprawde, a ci co robili jakies wycieczki pod moim katem, prosze o ich nie czytanie. Nie sa one godne ich uwagi.
Dziekuje.☺🍷
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 18, 2019 10:25 am   

Theodore napisał/a:
Oczekiwalem troche na reakcje Redakcji tego forum

Theodore napisał/a:
W tych okolicznosciach postanowilem zaprzestac pisania na tym forum.


Dziękujemy.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Lis 18, 2019 5:54 pm   

Oj tego nie lubie. Czyste buractwo. Theodore nikt Cię nie prosił o próbki za friko. Chcieliśmy za to zapłacić. Piszesz o rzeczach, których nie mamy okazji spróbować, wiec się nie dziw, że chcemy to sprawdzić i podjąć ryzyko. Tym bardziej, że zachwycasz się Panem Kuntakinte (dziwoląg 307ppm), a Twoimi ulubionymi whisky ze Szkocji, są kiepskie destylarnie. Jeśli ich tutaj nie znalazłeś, to znaczy że są słabe. Koniec kropka. Tym bardziej, że rozmawiałem z osobą która jakiś czas temu miała okazje próbować tych newamerican single malt whisky i delikatnie mówiąc nie zrobiły na nim wrażenia (max 3 pkt). Jeśli masz zatem pisać jakieś durne frazesy, to dużej straty nie będzie.
Ostatnio zmieniony przez Tomek1 Wto Lis 19, 2019 12:06 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 18, 2019 7:30 pm   

No to dziękujemy

P.S. jak to co się w Polsce zmieniło---Jesteśmy w Unii Europejskiej i NATO--nie wiedziałeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów