bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Wiktor
Czw Lut 25, 2021 1:26 pm
"Wszyscy jesteśmy bottlerami"
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 15, 2021 7:01 pm   "Wszyscy jesteśmy bottlerami"

"Wszyscy jesteśmy bottlerami", czyli weekend ze starą, dobrą selekcją niezależną: Dun Eideann, John Milroy, Alambic Classique, Glenscoma, Malt Embassy, Cadenhead Bond Reserve/BlackL/WhiteL, Blackadder, James MacArthur... Skupimy się na wydaniach archiwalnych z mocnymi przesłankami.

Tak brzmi dawno już opublikowana zapowiedź spotkania, planowanego jako tegoroczne oficjalne spotkanie wiosenne BOW. Z uwagi na nie dającą się przewidzieć przyszłą sytuację pandemiczną, musimy nieco zmodyfikować dotychczasowe zasady zapisów.

Tak więc...

Po pierwsze, spotkanie pierwotnie planowane albo na marzec, albo maj/czerwiec, zostanie zorganizowane w pierwszym możliwym terminie. Warunki do jego przeprowadzenia przez BOW są dwa: uruchomienie niezbędnej ;) bazy noclegowej oraz formalne odblokowanie możliwości spotkań w gronie co najmniej 10 osobowym. Limit miejsc na spotkaniu będzie zatem pochodną m.in. oficjalnie dopuszczalnej, maksymalnej liczby uczestników.
Na ten moment spodziewamy się, że może to nastąpić w drugiej połowie lutego, lub na początku marca, a samo spotkanie doszłoby wtedy do skutku w któryś z kolejnych weekendów.

Po drugie, miejsce spotkania będzie ustalone w momencie ogłoszenia bieżących zasad w zakresie spotykania się. Liczymy się z tym, że - tak jak wcześniej - na początku będzie poluzowany zakaz organizacji spotkań w mieszkaniach prywatnych. I wówczas właśnie taką drogę obierzemy, a spotkanie odbędzie się (najprawdopodobniej) w Szczecinie. O ile jednak będzie możliwość organizacji degustacji w lokalach itp. powrócimy do wcześniejszego planu, czyli przeprowadzenia naszego spotkania np. w Sudetach.
Zapisując się na to spotkanie należy więc brać pod uwagę obie w/w opcje i wykazać się zwiększoną elastycznością (a także zaplanować sobie dojazd na miejsce w każdej sytuacji).

Po trzecie, butelki na oba dni - zgodne z obranym tematem, który się nie zmienia - należy zgłaszać (a więc i kupić) już teraz, bez 100% gwarancji, że spotkanie na pewno dojdzie do skutku w najbliższej przyszłości. Dlaczego teraz? Po prostu, po szczęśliwym ziszczeniu się warunku numer 1, będzie już zbyt mało czasu na poszukiwania (kilkanaście dni) i sensowne zakupy.
Kompletna lista butelek, a zarazem zdecydowanych uczestników, musi być - niezależnie od rozwoju sytuacji - gotowa jak najszybciej.
BOW może natomiast zagwarantować wszystkim zapisanym, że w razie konieczności dalszego przekładania terminu z przyczyn obiektywnych, spotkanie na pewno nie zostanie odwołane definitywnie ;)

Bardzo proszę uważnie zapoznać się z koniecznymi warunkami zapisów. Nie są w mojej ocenie niczym strasznym, choć wymagają od uczestników zapewne nieco większej, niż zwykle, determinacji, i być może również dozy cierpliwości przy oczekiwaniu na konkretny termin ;) Jedynie oczekiwana staranność selekcji pozostaje na dotychczasowym, czyli tradycyjnie wyśrubowanym poziomie :mrgreen:


Zapraszamy. Pytania i zgłoszenia - w tym temacie.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Śro Sty 27, 2021 7:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Sty 16, 2021 11:10 am   

Zgłaszam udział.
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pią Sty 22, 2021 5:22 pm   

tez sie zapisuje, a wszelkie rekomendacje co do ciekawych butelek od tych producentow, zwlaszcza ben
nevis, bunnahabhain lub glen ord, przytule na pw lub fb.
_________________
Doing does
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sty 23, 2021 3:49 pm   

Jasne, zwracam tylko uwagę, że tego typu (dalsze) ograniczenia w ramach już wąskiego tematu spotkania, nie mówiąc o jeszcze bardziej renomowanych destylarniach, spowodują wzrost cen zakupu butelek. Niewykluczone, że radykalny :twisted:

Propozycje przesyłam PW.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Sty 23, 2021 4:36 pm   

To również poproszę propozycje na pw
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sty 23, 2021 9:10 pm   

Ty sobie poradzisz sam :cool:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Sty 29, 2021 5:17 pm   

Czekam o czekamy i może w końcu się doczekamy otwarcia hoteli , restauracji itd itp. Mam tylko małą prośbę do organizatorów o omijanie terminu 19-21.03 :smile:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sty 30, 2021 12:58 pm   

Na razie, trzymając się krążących pogłosek, pierwszym możliwym terminem będzie 5-7 marca.

Zapisy zamykamy w związku z tym 5 lutego. Ustalanie i zakup potwierdzonych butelek na spotkanie - do 14 lutego.

[ Dodano: Nie Lut 14, 2021 10:05 am ]
Lista uczestników i butelek zamknięta.

Uprzejmie proszę wszystkich zapisanych o wpłatę - do dnia 18 lutego - po 200zł od osoby, tytułem zaliczki na pobyt. Zdeponowane w ten sposób środki posłużą błyskawicznemu opłaceniu rezerwacji, kiedy tylko będzie mogła zostać dokonana, a więc z chwilą ogłoszenia dalszych, niezbędnych tzw. luzowań ;) W razie konieczności odłożenia spotkania na trochę późniejszy termin, zaliczka nie przepada! :razz:

W braku innych zgłoszeń przyjmuję, że każdy preferuje samodzielny pokój, względnie apartament ;) i że jego pobyt tradycyjnie ograniczy się do 2 noclegów.
Wyżywienie w trakcie spotkaniowego weekendu - zgodnie z bieżącymi możliwościami.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie Lut 14, 2021 8:09 pm   

Ktoś nie za głośno chrapiący chętny do wspólnego pokoju?
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Lut 14, 2021 8:52 pm   

A gdzie jedziemy?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lut 14, 2021 8:56 pm   

Tam, gdzie będzie możliwość zorganizowania imprezy i zapewnienia noclegów. Pierwszeństwo mają Sudety, jak i tamtejsze okolice podgórskie ;) Z możliwie mało hardkorowym dojazdem, z uwagi na niepewny sezon pogodowy.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Lut 14, 2021 9:40 pm   

Tomek1 napisał/a:
A gdzie jedziemy?

Wiktor napisał/a:
Z możliwie mało hardkorowym dojazdem

Radom.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Lut 14, 2021 10:31 pm   

rosomak napisał/a:
Tomek1 napisał/a:
A gdzie jedziemy?

Wiktor napisał/a:
Z możliwie mało hardkorowym dojazdem

Radom.

Chyba Kraśnik

Bo od tego gdzie mamy jechać, zależy na ile dni itd.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 15, 2021 8:21 am   

Do Radomia minimum na tydzień ;)

Nic więcej póki co nie wiadomo i nie są to czasy wygodnego planowania, niestety. Od początku przedstawiłem takie założenia, spotkanie jest dla zmotywowanych szansą i nie gwarantuję ani terminu, ani tym bardziej określonego miejsca. Miejscowość narciarska mało prawdopodobna (mnóstwo rezerwacji), raczej jakieś mniejsze albo większe odludzie.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
satma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Longrow
Dołączył: 21 Sie 2020
Posty: 145
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 15, 2021 7:09 pm   

zróbcie zdjęcia butelek, niech człowiekowi choć oczy się nacieszą delicjami i szczęściem innych :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów