bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie jesień 2021
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Maj 04, 2021 12:03 pm   Spotkanie jesień 2021

Pora na konkrety w sprawie cyklicznego spotkania jesiennego.

Co czeka nas w tym sezonie?...


TERMIN: weekend 24-26 wrzesień 2021

Lokalizacja: tradycyjnie wyborna ;) Kotlina Jeleniogórska, a konkretnie tutaj.

Piątek: "Szalone lata 2000" - przegląd whisky destylowanej w pierwszej dekadzie XXI wieku, sztandarowe opcje z roczników 2000-2009.

Zasady selekcji - prosimy o zgłaszanie swoich propozycji, biorąc pod uwagę, że planujemy stworzenie zestawu reprezentatywnego dla omawianej dekady oraz wiodących ówcześnie destylarni, zarówno pod kątem jakości (możliwie najwyższej...), jak i charakteru destylowanej whisky. Sztandarowe opcje to whisky z potencjałem na minimum 7 punktów (skala BOW).
W związku z tym prosimy o nie zgłaszanie bottlingów które nie mieszczą się obszarze poszukiwań (w szczególności "eksperymentalnych", potencjalnie przeciętnych albo o wątpliwych tzw. parametrach - słaby bottler, niska moc bottlingu, podejrzanie łatwa dostępność butelki itp.). Oczywiście, wraz z przybywaniem już zabezpieczonych roczników, możliwy wybór będzie się zawężał dla kolejnych chętnych.

Wraz z chwilą zabezpieczenia pełnej listy (czyli pierwsze 10 butelek lineupu) będziemy dopuszczali rocznikowe powtórki, jednak w jeszcze sroższym reżimie jakościowym plus pewne dodatkowe kryteria (np. odmienny rodzaj drewna albo wyłącznie whisky o brakującym w lineupie stylu) - co z pewnością może rzutować na cenę zakupu takiej butelki, a więc i "wejścia" na imprezę. Warto więc nie zwlekać z uzgodnieniami ;)

UWAGA: wszystkie whisky na tą degustację muszą zostać dostarczone do organizatorów najpóźniej na 6 tygodni przed spotkaniem - podkreślamy brak możliwości wycofania swojej zgłoszonej i potwierdzonej butelki.


Sobota: "Bourbon is king...?" - przegląd edycji szkockiej (przede wszystkim starej, tj. okolice 20-25yo i więcej) whisky z beczek po bourbonie. Edycje młodsze jedynie w drodze wyjątku - tu np. bottlingi torfowe o wybitnie bourbonowej ekspresji oraz niezbitej renomie.

Zasady selekcji - będzie to główna degustacja spotkania, zatem przypominamy o naczelnej zasadzie zapewniania na nią whisky o możliwie najwyższej jakości.

Propozycji bez mocnych przesłanek - jak wysokie oceny poparte wiarygodnymi opisami, własne doświadczenia bazujące na siostrzanych beczkach itp. - prosimy nie zgłaszać, zostaną bowiem odrzucone bez dalszego komentarza.

Doradzamy skupienie się na poszukiwaniu edycji whisky destylowanej nie później, niż na początku lat 80-tych. Propozycje z roczników późniejszych, w szczególności bottlingi bardzo współczesne, prosimy sugerować wyłącznie w oparciu o bardzo mocne i konkretne argumenty (żadna "wysoka średnia na wu-be" i tym podobne zaklęcia). Przede wszystkim należy wykazać się pomysłowością i inicjatywą w poszukiwaniach, premiowane będą zwłaszcza znaleziska prezentujące te mniej spopularyzowane, nieograne (a ciekawe) oblicze whisky bourbonowych. Najbardziej docenimy edycje unikalne - stare wydania, nawet niekoniecznie w pełnej mocy (przy daleko posuniętej pewności innych walorów).
Prosimy natomiast nie zgłaszać opcji oczywistych i b. dobrze/niedawno/wielokrotnie już na degustacjach BOW przetestowanych - w tym również tzw. pewniaków - np. kolejnych wersji Ardmore z 1992, Clynelishy z 1997, Caol Ili z 1984, Bunnahabhainów 1979 etc.


Koszty pobytu: tradycyjnie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (duży komfort) powinny zamknąć się w kwocie 100zł/noc/osoba. Jedynka kosztuje 160 zł/noc. Śniadania na miejscu 35 zł/ osoba, pozostałe posiłki - catering - w granicach 60 zł/osoba.
Koszty wynajęcia sal na obie degustacje (piątek oraz sobota) łącznie między 50 a 100 zł /osobę (zdecyduje ostateczna liczba uczestników).
Z uwagi na lokalizację ośrodka w pewnym oddaleniu od większych miejscowości, możliwość zamawiania indywidualnego posiłków będzie w praktyce ograniczona.


Zapisy, pytania i tak dalej - w tym temacie.



LISTA ZGŁOSZEŃ
- BOW
- Bartoszek
- Pinio
- satma
- Rafał
- nogreg
- Adam
- Czarek
- Krzysiek
- Jacekbee

Butelki/destylarnie: http://bestofwhisky.pl/fo...p?p=34699#34699
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Wto Sie 10, 2021 2:49 pm, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 04, 2021 8:46 pm   

Miejsce i termin super.
Piątek super,ale sobota nas chyba zabije--grubo--ale ??
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Maj 05, 2021 8:06 am   

Sobota zabije nas wyłącznie, jeżeli będzie więcej niż pięć solidnie kastrowanych Glen Elginów. Ale...!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Maj 05, 2021 9:36 am   

Czy zgłoszony przez Huberta w osobnym wątku Talisker jest już w depozycie, bo on miga się od spotkania?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Maj 05, 2021 10:26 am   

Zgłosić butelkę, a nie zapisać się na spotkanie - najwyższy stopień poświęcenia ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Maj 05, 2021 12:06 pm   

Takie wybory szanujemy :twisted:
 
 
satma 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Longrow
Dołączył: 21 Sie 2020
Posty: 145
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 08, 2021 9:08 pm   

czip od Billa już przyjąłem to wrzesień wygląda fajnie, więc chętnie dołączę. Niech sobie w Hameryce pooglądają co się pije w Polszy ;)
Czy pomoc w wyborze butli jest możliwa bo samie wiecie jak jest...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Maj 18, 2021 6:22 pm   

Ostateczny termin zgłoszeń: 30 maja. Obowiązują wyłącznie zapisy dokonane w tym wątku.

Termin zakupu butelek - do końca czerwca.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 18, 2021 7:06 pm   

Zgodnie z ustaleniami surykatka i Pinio meldują gotowość bojową do podjęcia trudu tego spotkania
 
 
Rafal 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: kilka
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 120
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 27, 2021 9:27 am   

czołem wszystkim, zgłaszam się
 
 
nogreg 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: The Glenlivet
Dołączył: 09 Cze 2017
Posty: 407
Skąd: Lubin
Wysłany: Czw Maj 27, 2021 1:34 pm   

Zgłaszam się.
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pią Maj 28, 2021 11:45 pm   

Zglaszam butelki, choc jak dobrze pojdzie, to siebie rowniez.
_________________
Doing does
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lip 19, 2021 7:48 am   

Bojowym krokiem zmierzamy w stronę tego przeraźliwego spotkania. Spodziewajcie się informacji na PW o zaliczkach na pobyt. Wkrótce... :mrgreen:

[ Dodano: Wto Sie 10, 2021 3:43 pm ]
Zaliczka na nocleg, dla uproszczenia, po 100 zł od osoby - proszę o pilny przelew na standardowe konto.

[ Dodano: Pon Sie 16, 2021 8:12 am ]
Wpłacili: Nogreg, Satma, Rosomak, JacekBee, Rafał, Piotr, Bartoszek
Pozostali: proszę o wpłaty zaliczek do końca dnia
Inne rozliczenie: Adam H.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Wto Sie 17, 2021 4:37 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Sie 16, 2021 11:23 pm   

Halo! ja tez chce byc na liscie wplaconych, zrzutka.pl ?
_________________
Doing does
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 17, 2021 4:38 pm   

Zaliczka przekazana, kto nie wpłacił będzie nocował z owcami :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów