bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs Xmasowy 2021
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 6:05 pm   Konkurs Xmasowy 2021

Grudzień, a więc i sezon świąteczny już rozpoczęte zatem czas najwyższy na tradycyjny konkurs Xmasowy :)

Nagroda to TAKA butelka whisky, którą wyślę na adres wskazany przez zwycięzcę. Miejmy nadzieję, że potwierdzi ona niezłą opinię jaką mają u BOW Braesy z 1989.

Zasady są następujące:
1. Należy właściwie odgadnąć z jakiej destylarni (lub tej destylarni wariacji) pochodzi whisky, której opis podaję na końcu tego posta.
2. Osoba, która pierwsza odgadnie właściwie – wygrywa.
3. W zgadywaniu nie mogą brać udziału osoby z administracji forum BOW.
4. Minimalna liczba postów napisanych na forum BOW przez uczestnika, a uprawniająca do wzięcia udziału w konkursie to 8 (w momencie ogłoszenia tego konkursu).
5. Każdy uczestnik ma prawo do tylko jednego zgadnięcia i podania tylko jednej destylarni. Niedozwolone jest jakiekolwiek edytowanie swojej odpowiedzi po jej wysłaniu.
6. Jeżeli nikt nie zgadnie właściwie to wygranego ogłoszę na podstawie opisu dlaczego ktoś dana destylarnie typował, względnie podanego wieku, mocy, bottlera itp. Dlatego też zachęcam by każdy wraz z podaniem nazwy destylarni podał powód takiego, a nie innego „strzału”. Ten kto poda samą nazwę destylarni i nie odgadnie nie będzie miał szansy na wygraną podczas kiedy błędna odpowiedź, ale sensowne / ciekawe podanie powodu takiego, a nie innego typowania daje szansę na wygraną. Oczywiście o ile właściwej odpowiedzi zgodnie z pozostałymi zasadami nie udzieli nikt inny, a były już takie przypadki w historii Xmasowych konkursów ;) Mam nadzieję, że w tym roku jest to dostatecznie jasne dla absolutnie wszystkich :twisted:
7. Konkurs zaczyna się właśnie teraz, a kończy się w momencie podania przez uczestnika prawidłowej odpowiedzi albo o godzinie 17:00 dwunastego grudnia tego roku. Dołożę wszelkich starań, by nagrodową paczkę wysłać przed świętami, ale proszę o wyrozumiałość w tej kwestii.

Whisky do zgadywania wytypował na moją prośbę Wiktor i w tym roku wiem jaka to whisky ;)
Mówiąc szczerze byłem trochę zaskoczony taką właśnie propozycją, ale jednocześnie powinno być jednak łatwiej niż w roku ubiegłym ;) Tyle jeżeli chodzi o podpowiedzi :mrgreen: Zaczynamy.

Zapach:
Początkowo bardzo orzeźwiający i świeży (może nawet jakaś bryza?), to jednak w dużej mierze zanika, zostaje zmęczony świeży, choć już nie już nie do końca, ogórek (ze skórką), intensywnieje brzeczka, w tle akcenty „offowe” – klepki ze starego parkietu? Jakieś kleje? To jednak jak powiadam – w tle. Niczego w tej whisky nie psuje, ale i nie przydaje. Z czasem coraz słodszy i słodszy słodyczą melasowo-sezamkową.

Smak:
Słodko-brzeczkowy. Do głosu usilnie starają się dojśc akcenty dymowe i… udaje im się to, ale mieszają się ze smakiem słabej wódki żytniej. W finiszu melasa zaznacza swą potęgę. Trwa i spaja się z dymem i trwa i trwa… Ku mojej rozpaczy.

Bueee. Za coś mię tak skarał o Wiktorze!

Powiedzmy, że 3 punkty.

Życzę dobrej zabawy :-D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 6:47 pm   

Ha. Miało być łatwiej i ciekawie?

Nie ma za co :twisted:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 6:57 pm   

Gdyby były zamsze, to powiedziałbym że Glenturret, a tak trzeba się zastanowić ;)
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 8:38 pm   

Ben Nevis
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 8:54 pm   

Pytanie dodatkowe. Kiedy to było pite?
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 8:55 pm   

bartoszek napisał/a:
Ben Nevis

Gratulacje z okazji pierwszego zgadywania :) Wprawdzie bez bardzo sugerowanego przeze mnie podania powodów takiego, a nie innego "strzału", ale znając wpisy Bartoszka wiemy, że umie się on rozpisać jeśli tylko chce ;) Nie chciał znaczy był dość pewny odpowiedzi ;) Zresztą sam mogę się domyślić czemu udzielił takiej, a nie innej.

Nie, to nie Ben Nevis.

[ Dodano: Śro Gru 01, 2021 8:56 pm ]
Tomek1 napisał/a:
Pytanie dodatkowe. Kiedy to było pite?

Kilkadziesiąt minut przed opublikowaniem posta, ale nie mogę zagwarantować, że nie piłem tego też wcześniej. Może tak może nie ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 9:05 pm   

Talisker 8 DSR to pierwszy typ.
Może to być jakiś kiepski Benromach z lat 2000 w okolicy lat 10ciu. Trzecie skojarzenie to Glen Garioch tez w okolicach 10ciu lat
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 9:06 pm   

Tomek1 napisał/a:
Może to być jakiś kiepski Benromach z lat 2000 w okolicy lat 10ciu. Trzecie skojarzenie to Glen Garioch tez w okolicach 10ciu lat

Punkt 5 zasad konkursu.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 9:19 pm   

A to zagwostka.. no cóż szanse stracone zgodnie z regulaminem :evil:
A trza się było rozpisywać.. toż ja głupi, oj głupi ja ci.

ps.
.. podejrzewam iż musi li to być jakaś arcy trudna do odgadnięcia trucizna zakupiona przez Wiktora ażeby wytruć ludzkość.. a już na pewno społeczność whiskową w Polsce
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 9:42 pm   

Jak to musi być zły człowiek który daje koledze do picia paskudną Whisky na 3 pkt??? :shock: stawiam na benriach . Młoda rzecz , te lekkie bryzy w zapachu mogą świadczyć o beczce po burbonie.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 9:47 pm   

Hubert napisał/a:
stawiam na benriach

Nein.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 9:50 pm   

Ale nie zaprzeczyłeś ze Wiktor to zły człowiek czyli chociaż 50% trafiłem :-D :-D
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Gru 01, 2021 9:54 pm   

Hubert napisał/a:
Ale nie zaprzeczyłeś ze Wiktor to zły człowiek czyli chociaż 50% trafiłem

Złych ludzi jest przynajmniej tyle co złych odpowiedzi. Albo odwrotnie. Jakoś tak w każdym razie :mrgreen:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 02, 2021 5:22 pm   

Hubert napisał/a:
zły człowiek

A tak się starałem, żebyś w końcu zgadł! ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Gru 02, 2021 6:49 pm   

Wcale nie. Za grosz Ci nie wierze :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów