bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesień wietrzna i whiskowa...
Autor Wiadomość
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Paź 20, 2008 9:43 pm   

Francja czasami potrafi. Ta Edradour, która zachwyca się Wojciech, rzeczywiście przednią whisky jest. Piłem kiedyś też Bruichladdich dojrzewaną dodatkowo w beczkach po Chateau d'Yquem. Też była zjawiskowa. Podobnie jak pewna Ardbeg z beczki po Bordeaux. Przypominam sobie też Bowmore Claret. Cudeńko. Oj, Francja potrafi :-)
Uczestnikom pierwszego spotkania przypomnę też Imperial Calvados Finish ;-)
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 20, 2008 9:55 pm   

Ale żeby nam Pawcio nie zmarniał, przyszykujemy również coś spoza 3-kolorowych wpływów ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
johnadiah 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 69
Skąd: Edynburg
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 1:07 am   

Rajmund napisał/a:
Francja czasami potrafi. Ta Edradour, która zachwyca się Wojciech, rzeczywiście przednią whisky jest. Piłem kiedyś też Bruichladdich dojrzewaną dodatkowo w beczkach po Chateau d'Yquem. Też była zjawiskowa. Podobnie jak pewna Ardbeg z beczki po Bordeaux. Przypominam sobie też Bowmore Claret. Cudeńko. Oj, Francja potrafi :-)
Uczestnikom pierwszego spotkania przypomnę też Imperial Calvados Finish ;-)


Na mojej liscie francuskich wplywow numerem jeden jest Glenmorangie Margaux. Z rzeczy bardziej przyziemnych cenowo broni sie Glenmorangie Nectar D'Or i Bowmore Dusk.
_________________
Odwiedź mój blog poświęcony tematyce whisky na www.edinburghwhiskyblog.com
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 8:33 pm   

w kwesti obcych wpływów specjalistą suię nie czuję :oops: , ale parokrokrotnie finiszowane edycje mile zaskakiwały i niekoniecznie mam na myśli te ostatnie od Edradour, ale do rzeczy
johnadiah napisał/a:
broni sie Glenmorangie Nectar D'Or

może się broni, w relacji do standardowej Glenmorangie 10 to skok w nadświetlna,
przy czym, mimo wszystko to nadal zaplecze drugiej ligi :wink:
ale smokować może :D
dusk i owszem fajny
_________________
Pozdrawiam
 
 
johnadiah 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 69
Skąd: Edynburg
Wysłany: Śro Paź 22, 2008 12:58 pm   

Czarek napisał/a:
może się broni, w relacji do standardowej Glenmorangie 10 to skok w nadświetlna,
przy czym, mimo wszystko to nadal zaplecze drugiej ligi :wink:
ale smokować może :D


Chyba wystawiles Glenmorangie do zlego sportu, ze tak nisko upadla :lol:
Dla mnie wszystko, co obecnie maja oprocz 18yo jest godne. Zawsze ich uyche lubilem.
_________________
Odwiedź mój blog poświęcony tematyce whisky na www.edinburghwhiskyblog.com
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Paź 22, 2008 2:00 pm   

no widzisz ja jeszcze nie trafił na dobrą glenmorangie :wink: , przynajmniej dla mnie :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Paź 22, 2008 2:31 pm   

Którą wersję poleciłbyś wątpiącym by ich przekonać? Mi również brakuje wiary w wielkość Glenmorangie. Ale czemu nie podjąć próby weryfikacji tego poglądu ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 22, 2008 8:23 pm   

tez mam nieciekawe doswiadczenie. w sumie od glenmorangie 10y.o nie wiele trzeba zeby w nadswietlna poleciec. Pamietam jak otworzylem to kilka godzin musialo minac zeby zapach spirytusu mnie nie zatykal...
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Śro Paź 22, 2008 9:42 pm   

Zastanawiałem się nad poniższym egzemplarzem... ale niska cena trochę mnie odstraszyła...
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Paź 22, 2008 10:14 pm   

Ech, do Glenmorangie 10yo mam swoisty sentyment. Poobiednie sączenie na tarasie w Jastrzębiej Górze, w szczęśliwszych czasach ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Paź 22, 2008 10:37 pm   

Oj Panowie, bez urazy, ale blazera za duża się u Was nie pojawia? Glenmorangie potrafi dać dużo radości, szczególnie właśnie wersja 18yo. Chociaż i na 10yo złego słowa nie powiem. Nie tak dawno zupełnie niechcący wróciłem do niej, i już zupełnie bez żadnych specjalnych oczekiwań posmakowałem. Bardzo przyzwoita whisky. Pewno, że nie poziom Port Ellen 1975 Signatory, ale ten poziom akurat mało która whisky osiąga i trzeba się z tym pogodzić. Jeśli dalej pojedziemy tym tropem, to ani na Oban 14yo, ani na Clynelish 14yo, ani na Bruichladdich 15yo nigdy nie spojrzymy. Oj, rozpieszczone to towarzystwo jakoś... ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
johnadiah 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 69
Skąd: Edynburg
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 4:16 pm   

Wiktor napisał/a:
Którą wersję poleciłbyś wątpiącym by ich przekonać? Mi również brakuje wiary w wielkość Glenmorangie. Ale czemu nie podjąć próby weryfikacji tego poglądu ;)


Przekonywac zaczynalbym pewnie poprzez Glenmorangie Astar (niedawne zastepstwo Artisan Cask, CS, genialna w swojej klasie), nastepnie raczylbym kuracjusza Glenmorangie Margaux a na koniec, celem zahartowania po przebytym leczeniu, 30yo.
Jak ktos bedzie w Edynburgu to sluze :D

[ Dodano: Czw Paź 23, 2008 4:18 pm ]
Rajmund napisał/a:
Jeśli dalej pojedziemy tym tropem, to ani na Oban 14yo, ani na Clynelish 14yo, ani na Bruichladdich 15yo nigdy nie spojrzymy. Oj, rozpieszczone to towarzystwo jakoś... ;-)


Mysle, ze i tak juz dosyc rzadko towarzystwo na wymienione napoje patrzy :wink:
Snoby jestesmy i tyle 8)
_________________
Odwiedź mój blog poświęcony tematyce whisky na www.edinburghwhiskyblog.com
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 4:39 pm   

Wiktor napisał/a:
Ech, do Glenmorangie 10yo mam swoisty sentyment. Poobiednie sączenie na tarasie w Jastrzębiej Górze, w szczęśliwszych czasach ;)


Rajmund napisał/a:
Oj Panowie, bez urazy, ale blazera za duża się u Was nie pojawia? Glenmorangie potrafi dać dużo radości, szczególnie właśnie wersja 18yo. Chociaż i na 10yo złego słowa nie powiem.


hm... raz kozie śmierć ;)
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 6:29 pm   

Ech, przy 350 czy więcej ojro za butelkę to ja się nie piszę na eksperymenty ;) Dwie dobre PE i tak będą górą, za tę samą kwotę :lol: Czy nie będą?...
Astar wszakże wypróbujemy. Niech pokaże możliwości 8) Po kolorze wnoszę, bourbon casks? Osiem lat będzie?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Czw Paź 23, 2008 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 6:31 pm   

kupiles to cudo mik_us??
to otworz i jedz na tydzien w gory. jak wrocisz to bedzie sie dalo nawet sprobowac
:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów