bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
III ZGROMADZENIE BOW.VIP KLUB
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 8:39 pm   III ZGROMADZENIE BOW.VIP KLUB

Szanowni Klubowicze i Kandydaci na Klubowiczów ;)

W imieniu ekipy BOW miło mi podać wstępne informacje odnośnie planowanego na ten rok III Zgromadzenia Klubu (mam nadzieję że pamiętaliście o dacie 2009?).

Miejsce Zgromadzenia: Międzyzdroje, Hotel Wolin

Termin Zgromadzenia: weekend czerwcowy (w grę wchodzą pierwsze trzy weekendy), w zakresie dni czwartek-niedziela (tj. 3 wieczory z whisky)

Ilość miejsc na degustacjach: 32 / dostępne 9 (kto - patrz niżej). Dla takiej ilości uczestników przygotowane są poniższe kalkulacje kosztowe.

Zakwaterowanie: Pokoje 2-osobowe z łazienkami (możliwe są odstępstwa w drodze indywidualnych ustaleń, ponieważ rzutuje to na cenę)

Wyżywienie w cenie pobytu: wspólne śniadania na miejscu w hotelu (szwedzki stół).

Degustacje whisky: co najmniej trzy (czwartek, piątek i sobota), każda o innym charakterze.

Atrakcje na miejscu: plaża w odległości 5 min piechotą, kompleks rekreacyjny w hotelu (basen, bilard, kręgle, tenis, siatka itd), SPA (jacuzzi, grota solna, sauny, siłownie, masaże itd), restauracja, kawiarnia, a także Woliński Park Narodowy - 10 minut piechotą, wyjątkowy klimat, doborowe towarzystwo i inne ;)

Koszt pobytu ze śniadaniami: 105 zl/os/dzień (stawka dla nas, jako grupy)

Koszty wynajmu sal na degustacje: około 40 zł/os (razem za wszystkie dni)

Co pozostaje do ustalenia: konkretny termin (patrz niżej), zagadnienie wspólnie organizowanych obiadów/kolacji, ustalenie ostatecznej składki "whiskowej", ewentualny zakup (np. okolicznościowych) kieliszków do whisky.

Ogólnie...
Jak widzicie po raz pierwszy (chyba?) w historii whiskowych spotkań, proponujemy rozciągnięcie imprezy na cztery dni (tj. od czwartku wieczorem do niedzieli rano). Skłaniają nas do tego zarówno pokaźna odległośc jaką każdy (niemal) będzie musiał przebyć do Międzyzdrojów (istnieją bezpośrednie połączenia PKP), jak też atrakcyjność samego miejsca o tej porze roku (w końcu, można potraktować przyjazd równie dobrze jako krótkie letnie wczasy nad Bałtykiem). A ponadto, mamy możliwość "pełnego" wykorzystania degustacji tak piątkowej, jak i sobotniej - dużo osób po przyjeździe jest zbyt zmęczonych aby, w normalnym układzie, w pełni docenić walory whisky degustowanych w piątki... :mrgreen:

Dla kogo?
Nie stawiamy minimalnych wymogów w zakresie stażu na Forum. Z pewnością jednak obecni Klubowicze będą dysponowali pierwszeństwem zapisów na Zgromadzenie.
Wszyscy uczestnicy będą zobligowani do przyjęcia ustalonych zasad zachowania i etykiety zlotowej.

Obiady, kolacje.
Z uwagi na dużą ilość możliwości w zakresie wyżywienia, nie zakładamy z góry żadnych wspólnych imprez w pełnym składzie - poza degustacjami oczywiście! Tylko sam Hotel Wolin oferuje sposobność wykupienia (indywidualnie) posiłków w ramach gotowych zestawów, menu z karty itd. - ponadto na brak wszelkich knajpek, smażalni, barów itp. w Międzyzdrojach w czerwcu nie można narzekać ;)

Składka degustacyjna.
Była pierwotnie zaplanowana na poziomie 250 zł, obecnie wskutek zmiany kursów, wynosi 350 zł. Takie (EXR euro 4.6, funt 5.1) czasy. Nie jest to absolutne minimum - lecz, jak wiadomo, składka bezpośrednio rzutuje na poziom tego, co będzie się piło ;) Czekamy na wasze opinie w tej materii - trzeba tylko pamiętać, iż mamy do "zagospodarowania" trzy wieczory, zamiast dwóch ;)

Kieliszki.
Tu tradycyjnie dwie opcje - każdy przywozi własne szkło, albo organizujemy kieliszki w ramach dodatkowej składki. Pełna dowolność kosztów i formy (mogą być choćby z pamiątkowym logiem). Czekamy na Wasze komentarze...

Wybór terminu.
Zależy nam na uczestnictwie jak największej liczby chętnych, dlatego do końca tego tygodnia można wypowiadać się za którymś z n/wymienionych terminów:
C - 18 do 21 czerwca
Później nastąpi wybór jednego z nich, metodami całkowicie niedemokratycznymi - WYBÓR JUŻ NASTĄPIŁ ;)

Zaliczka.
Zdecydowanie będzie wymagana - choćby z uwagi na atrakcyjność miejsca, sezon, zakupy whisky itd. Szczegóły podamy wkrótce po ostatecznym wyborze terminu Zgromadzenia.


PS. Lista uczestników, którzy wstpnie potwierdzili swój przyjazd. Ta lista obejmuje wszystkich, nie tylko degustujących ;)

1 do 6 - zespół BOW.pl
7,8* - Asia i Wojtek
9 - Marcin_wc
10 - Pawcio
11 - Powermac
12, 13* - David +1
14, 15 - Krystian +1
16 - Wojciech
17 - Maro
18 - Tomek (JG)
19 - ElBocheno
20,21* - Oscarez +1
22 - Mik_us
23 - Waldek (Wawa)
24,25 - Sabina, Robert
26 - Paweł (Łódź)
27 -



(* - tylko pobyt)

Zgłoszenia, pytania, opinie - prosimy zamieszczać WYŁĄCZNIE w tym temacie.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Śro Mar 25, 2009 5:44 pm, w całości zmieniany 26 razy  
 
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 9:09 pm   

Wstępnie deklarujemy akces na terminy B lub C.
A - nie! :)
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
Ostatnio zmieniony przez Wojtek Śro Lut 18, 2009 3:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 10:31 pm   

wstępnie deklaruję chęć ,najlepszy C
 
 
 
Stachu
Singlemalt Whisky Apprentice
Lowlands!



Ulubiona whisky: Rosebank
Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 21
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 10:51 pm   

C poprosze, mozliwe, ze bedzie druga osoba...
_________________
Jest miłość poza Islay
 
 
powermac 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: z beczki po sherry
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 206
Skąd: Rybna k. Krakowa
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 11:15 pm   

Deklaruję siebie i moją Panią, czyli dwie osoby, termin A lub C.
_________________
Pozdrawiam, Irek
http://pomaranczowastrefa.pl
 
 
Mistu 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 541
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 12:05 am   

Niestety odpadam, za blisko mojego wesela, ale innym zycze wielu wrażeń :D
_________________
Mistu
Rzeczywistość to iluzja wywołana brakiem alkoholu
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:01 am   

ja prawdopodobnie z osobą twarzyszącą
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
krystian 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Ardmore
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 191
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 12:41 pm   

Ja też prawdopodobnie z osobą towarzyszącą.

pozdrawiam > krystian
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 4:54 pm   

+ Wojciech
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
maro 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 244
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 6:07 pm   

Też bym chciał
pozdrawiam
_________________
Piję więcej!
Pozdrawiam Marek
 
 
powermac 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: z beczki po sherry
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 206
Skąd: Rybna k. Krakowa
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 6:39 pm   

Ja od razu robię korektę. Przyjeżdżam sam ze względu na obowiązki służbowe mojej żonki.
_________________
Pozdrawiam, Irek
http://pomaranczowastrefa.pl
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 6:41 pm   

no i na mnie +1 można liczyć, co do terminu jeszcze sprawdzę która z opcji jest naj :wink:
_________________
Pozdrawiam
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 6:52 pm   

ja tez wstepnie z malzonka :) jak sie dowiedziala ze inne kobiety tez beda to tez chce jechac. co do terminu to najlepszy chyba dla nas A. najgorzej widze C i tu moze byc problem
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 9:00 pm   

W terminie B - ja + 1 ½ ;)
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
  Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:14 pm   Update

Mija zaledwie doba od podania informacji, a liczba wolnych miejsc jest już naprawdę znikoma. To cieszy :)

Pojawił się jeden dodatkowy, lecz ważny element. Wygląda bowiem, że (zdaje się także po raz pierwszy w historii) będziemy mieli liczbę osób obecnych na spotkaniu mocno różną od liczby osób degustujących ;)

"Limit" 32 osób - o którym piszemy - dotyczy czynnego udziału w degustacjach (warunkowany wrodzoną pojemnością butelek, a planujemy standardowo po jednej sztuce każdej wersji whisky). Tenże poziom zakładamy, i prawdę mówiąc, powinniśmy zgromadzić się w tej właśnie liczbie dla powodzenia całej sprawy od strony finansowej (zakupy, wynajem sal).

Drugą kwestią jest możliwość samego pobytu/uczestnictwa osób towarzyszących, niekoniecznie pijących, a wręcz nieprzesadnie zainteresowanych uzyskaniem członkostwa w Klubie ;) Ze strony BOW.pl nie ma żadnych przeciwskazań dla ich udziału w imprezie (przeciwnie: zapraszamy serdecznie, atrakcji poza whisky nie zabraknie!), niemniej będzie to wymagać zwiększenia liczby/rodzaju wstępnie wynajętych pokojów. A tutaj jesteśmy w znacznym stopniu ;) uzależnieni od naszych gospodarzy, czyli Hotelu.

W związku z tym, prosimy wszystkich o jasne deklaracje, kogo z osób towarzyszących uwzględniać na liście whiskowej, a kogo wyłącznie na liście pobytowej :)

Przyjmujemy także, że jeśli ktoś nie napisał wprost - przykładowo: "termin B - nie", a tylko zasygnalizował swą obecność, tym samym zgłosił akces na wszystkie terminy (ewentualnie dając któremuś z nich preferencję).
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów