bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bary z whisky
Autor Wiadomość
johnadiah 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 69
Skąd: Edynburg
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 11:31 pm   Bary z whisky

Tworze liste ciekawych barow z whisky na calym swiecie. Mozecie zobaczyc pierwsza robocza liste tutaj:

http://www.edinburghwhisk...bars-directory/

Pytanie do Was! Czy jest chociaz jeden bar w Polsce, ktory moglby sie tam znalezc?
_________________
Odwiedź mój blog poświęcony tematyce whisky na www.edinburghwhiskyblog.com
 
 
ukaszu 
Singlemalt Whisky Combatant
uisge beatha



Ulubiona whisky: dymkurzsmród
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 425
Skąd: głgw
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 7:01 am   

tak, rezydencja Wiktora :)
_________________
slainte !
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 7:11 am   

Wizytowaliśmy nie tak dawno bar z whisky w Szczecinie, niech Grish opowie :mrgreen:
Przy okazji: czy sądzicie że bar/pub/knajpa z całą swoją otoczką jest dobrym miejscem na degustację single-malt?...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 9:17 am   

Wiktor napisał/a:
Przy okazji: czy sądzicie że bar/pub/knajpa z całą swoją otoczką jest dobrym miejscem na degustację single-malt?...


Myślisz o otwarciu ? :) Mi chodzi taka myśl po głowie...
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 10:23 am   

Wiktor napisał/a:
Przy okazji: czy sądzicie że bar/pub/knajpa z całą swoją otoczką jest dobrym miejscem na degustację single-malt?...

najlepiej w sali dla palących :twisted:
w zestawie z pizzą

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 10:29 am ]
W miasteczku w którym mieszkam u pana Stanisława można się napić JW red ,Glenfiddicha 12 ,Chivasa jak trzeba podam dokładny adres :twisted:
 
 
 
Adamu 
Singlemalt Whisky Apprentice
Hajle Silesia



Ulubiona whisky: duuużo torfu :)
Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 10:39 am   

Wiktor napisał/a:
Przy okazji: czy sądzicie że bar/pub/knajpa z całą swoją otoczką jest dobrym miejscem na degustację single-malt?...





Nie każde miejsce się nadaje wg. mnie, wentylacja musiałaby być bardzo dobra - i nie chodzi mi tylko o dym (zresztą pewnie niedługo zabronią palenia w knajpach wzorem innych krajów) ale o wonie kulinarne , np popularne pieczywo czosnkowe ;)
Poza tym : degustację w lokalu mogę sobie wyobrazić,na zasadzie kilku(nastu) osób przy stole ,kompetentna obsługa i akcesoria (szkło etc). Natomiast nie za bardzo sobie wyobrażam lokal o profilu whisky - malt whisky - bourbon który jest w stanie normalnie się utrzymać - chyba że na zasadzie imprez tematycznych,promujących picie whisky raz czy dwa w tygodniu,w pozostałe dni bazując jednak na piwie.
Ale moje wyobrażenia bazują na jakby nie patrzeć zaściankowych gastronomicznie Katowicach, w innych miastach może być o wiele lepiej.
_________________
pozdrawiam, Adam
 
 
 
Mistu 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 541
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 11:42 am   

W Polsce nie ma to specjalnej racji bytu. Po pierwsze potrzebne jest duze miasto ze świetną lokalizacją. Swietna lokalizatna słono kosztuje. Wysoki koszt utrzymania przeradza sie na wysokie ceny whisky. I tak dalej :D
_________________
Mistu
Rzeczywistość to iluzja wywołana brakiem alkoholu
 
 
 
BarTT 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: smaczna
Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 69
Skąd: Bielkówko k. Gdańska
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 6:15 pm   

Przy starym rynku w Poznaniu jest lokalik (za żadne skarby nie mogę przypomnieć nazwy, a byłem z 3 razy), gdzie oprócz Warki i tego typu napojów, można dostać kilka rodzajów whisky. Pomijając blendy na pewno były tam Caol Ila 18yo, dwa rodzaje Glenfiddich, Ardbeg Ten, Glenmorangie, The Glenlivet 12yo bodajże i jeszcze z 2 inne. W sumie było te 8-9 rodzajów, więc nieźle :)
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 6:52 pm   

Jest takie miejsce i to wcale nie w duzym mieście , Bar Max w Jastrzębiej Górze.
Andrzej ma chopla na punkcie zaopatrzenia w różne cudeńka .Polecam.
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 6:56 pm   

Pawcio prawdę mówi !! Takiego zaopatrzenia jak w Jastrzębiej Górze w Polsce nie widziałem :D
We Wrocławiu w Rynku jest Highlander. Spory wybór, ceny różne. Kiedyś nawet był Blair Athol w cenie Glenfiddich, ale to dawne dzieje :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 9:07 pm   

Andrzeja widziałem w Gdyni w sobotę, ale niestety nie było okazji pogadać. A bar faktycznie pierwsza klasa!
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
johnadiah 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 69
Skąd: Edynburg
Wysłany: Sob Mar 14, 2009 10:46 am   

Dzieki wielkie, panowie. Czy wiecie moze ile bar w jastrzebiej ma otwartych butelek? Mamy zasade, ze powinno byc minimum 70 zebysmy rozwazali umieszczenie na liscie i na mapie, ale dla rodakow z checia zrobilbym wyjatek...

Jesli chodzi o smakowanie z barach to ja nie mam nic przeciwko. Moze i nie jest to najlepsze rozwiazanie zapachowe (choc w Szkocji nie pali sie w pubach, wiec nie jest az tak zle), ale czesto towarzystwo, wystroj itd poteguje doznania. Jedna rzecza ktora mam tutejszym barom do zarzucenia jest szklo. Zawsze i niezmiennie niewlasciwe. Ale gadalem z wlascicielami i powodem takiego stanu rzeczy w Edynburgu jest to, ze turysci ladne szklanki zwyczajnie kradna...
_________________
Odwiedź mój blog poświęcony tematyce whisky na www.edinburghwhiskyblog.com
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Mar 14, 2009 12:24 pm   

Proszę: http://barmax.pl/ - sądzę, że mieli tam i nadal mają 70+ SM, a w szczecińskim whisky-barze około 30-40 co i tak jest niezłym wynikiem jak na nasze upadłe miasto ;)
johnadiah napisał/a:
czesto towarzystwo, wystroj itd poteguje doznania

chodzi o towarzystwo stricte barowe?... z przyjaciółmi można także spotkać się poza lokalem ;)
Z plusów degustacji w lokalu i jej przewag nad degustacją domową widzę chyba tylko jeden, za to zasadniczy: szeroki wybór whisky a więc możliwość skosztowania większej ilości wersji. Minusy: hałas, wraże zapachy (niekonieczne tytoniowe), rozpraszanie uwagi na milion sposobów, relatywnie wysokie ceny za "drama", często nieprofesjonalna obsługa co skutkuje brakiem właściwych naczyń jak również wody (o ile komuś potrzebna)...
Natomiast chętnie posłuchałbym o wystroju szkockich pubów, skoro tworzy on właściwy nastrój - a ten jest przdecież nie do przecenienia w trakcie deguctacji :)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Grish 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caper,Talisker
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 131
Skąd: Londyn (Szczecin)
Wysłany: Sob Mar 14, 2009 3:23 pm   

Doczytalem sie, ze w Barze Max maja az 268 pozycji whisky. Wiec w sumie grubo powyzej 70 :)
 
 
johnadiah 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 69
Skąd: Edynburg
Wysłany: Pon Mar 16, 2009 3:22 pm   

Wiktor napisał/a:
Natomiast chętnie posłuchałbym o wystroju szkockich pubów, skoro tworzy on właściwy nastrój - a ten jest przdecież nie do przecenienia w trakcie deguctacji :)


Bary klimatyczne w Szkoclandii sa:) Jak nastepnym razem zawiniesz do Ediego to zachecam do skorzystania z tego: http://www.edinburghwhiskyblog.com/whisky-bars/

Moje wlasne do wypociny, wiec za to recze.
_________________
Odwiedź mój blog poświęcony tematyce whisky na www.edinburghwhiskyblog.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów