bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dla początkujących - restart ;)
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 12:56 pm   

Garfield napisał/a:
Ocena 1. Czy można dać silne zero?

Nie liczba postów czyni mówcę :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Garfield 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 10:19 pm   

Glenfarclas 105 60% , 1 litr cena od 200 zł.

Pierwsze wrażenia - sherry i owoce. Zapach słodki, waniliowo - owocowy.
Smak - trudno jest mi cokolwiek poza owocami ( także suszonymi ) i wanilią wyodrębnić. Ale jest bardzo przyjemny z punktu widzenia początkującego oczywiście. Takie porządne łupnięcie skondensowanym kompotem z suszonych owoców, sherry i jeszcze czymś czego nie potrafię zidentyfikować.
Finisz - nieco cierpki , owocowy , dość długi.

Dodanie wody - moim zdaniem zmienia niewiele. Może w nosie jest teraz więcej wanilii która daje się też wyczuć w smaku i w finiszu.

ocena - 3 Moim zdaniem bardzo przyjemna whisky, warta zakupu.
_________________
Zły - być może, dobry - a czemu??
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 10:49 pm   

0 pkt. to nie dla Loch Lomond a acetonowo rozpuszczalnikowej serii octave od ACEO...

Widzę, że podniebienie już przyzwyczajone nawet do największych spirytusiaków ;)


teraz testując CSy, już tylko będzie lepiej, a dane 3 punkty niedługo będziesz musiał zweryfikować 8)
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Garfield 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 11:08 pm   

Zapewne tak i będzie, sampelek GD CS batch 3 w drodze a Abunadh batch 42 czeka w barku na otwarcie. Ponieważ trochę się boje że wyleje tą 105-tkę jak otworzę tamte to sobie tak popijam i czekam....
_________________
Zły - być może, dobry - a czemu??
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 11:16 pm   

Jeszcze będziecie się zachwycali tymi octave casks. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 11:19 pm   

Wiktor napisał/a:
Jeszcze będziecie się zachwycali tymi octave casks. :mrgreen:



dewiację trzeba nazwać dewiacją, stawiam nasze 3 zera przeciwko Twojej 2 punktowej ocenie za tego octave z poprawin X-massa, te polewane, po X-masie też nie były dobre...

to po prostu spier... whisky były
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 11:22 pm   

Ale one były (są) artystycznie sp....ne, a to już jest sztuka! ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 11:30 pm   

Pawloff napisał/a:
Wiktor napisał/a:
Jeszcze będziecie się zachwycali tymi octave casks. :mrgreen:



dewiację trzeba nazwać dewiacją, stawiam nasze 3 zera przeciwko Twojej 2 punktowej ocenie za tego octave z poprawin X-massa, te polewane, po X-masie też nie były dobre...

to po prostu spier... whisky były


Moje 0,5 pkt tez mozesz dorzucic, bo gdyby nie bledy mlodosci tez byloby 0. Nie ma na swiecie takich cudow, zeby doprowadzic te whisky do uzywalnosci. Chyba ze jako Domestos...

A 105do drinkow Ci sie przyda. Jest moc :)
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 11:43 pm   

A ja bym powiedział tak: Staraj się próbować dużo sampli. Całe butelki są na początku kuszące, ale uważaj żebyś z nimi nie został po wsze czasy. Dobieraj takie podstawki, żeby można było sprzedać kolejnym Świeżakom na sample. Jak odkryjesz coś naprawdę fajnego w twoim mniemaniu, to się nie wstydź mówić o tym.
 
 
 
Garfield 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 27, 2014 3:05 pm   

Aberlour 12YO Double cask 43% cena powyżej 200 zł

Zapach - dużo wanilii , miód , owoce?
Smak - słodki i łagodny, wanilia , sherry, owoce.
Finisz - wanilia ( wyłazi zewsząd, jak karaluchy ), owoce , bardzo łagodny dość długi.
Ogólnie - trunek dla kobiet i dzieci, wręcz epatuje łagodnością - takie " pij mnie dużo bo jestem chetna/łatwa/łagodna ( niepotrzebne skreśl ) ". Tylko po co?
Ocena - chyba zasłużona jedynka. Dla mnie trunek bez charakteru - nie ma w sobie nic ciekawego.

Glenglassaugh Revival 46% wiek nieokreslony

Zapach - na początek nieco dymu, trochę owoców ( gruszka ??) , jakieś świeżo zerwane zielsko, ogródek? świeżo skopany??
Smak - słodki - owoce , miód , troche sherry
Finisz - troche owoców , trochę dymu , cierpki, nieco metaliczny, dość długi. Chyba najsłabszy z całości.

Ocena - dwójeczka. Chciałem kupić innego Revivala ale gdzieś doszło do zakłóceń na linii. Sampla wziąłem w ciemno, nie mam jakoś ochoty na więcej.
_________________
Zły - być może, dobry - a czemu??
 
 
1963 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Lagavulin
Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 2:50 pm   

[quote="Garfield"]Aberlour 12YO Double cask 43% cena powyżej 200 zł

Zapach - dużo wanilii , miód , owoce?
Smak - słodki i łagodny, wanilia , sherry, owoce.
Finisz - wanilia ( wyłazi zewsząd, jak karaluchy ), owoce , bardzo łagodny dość długi.
Ogólnie - trunek dla kobiet i dzieci, wręcz epatuje łagodnością - takie " pij mnie dużo bo jestem chetna/łatwa/łagodna ( niepotrzebne skreśl ) ". Tylko po co?
Ocena - chyba zasłużona jedynka. Dla mnie trunek bez charakteru - nie ma w sobie nic ciekawego.
To dlaczego wydałeś na Aberlora 12 aż 200 zł.Jest do kupienia dzisiaj za 129 zł za litr trochę lepszy 15 YO za 159zł.
Nie mogę pojąć dlaczego koledzy marnotrawicie kasę na niesmaczne OB.Nie lepiej odłożyć i uzbierać na coś co smakuje.
:shock:
 
 
Garfield 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 10:04 am   

Jest tak - przetestowałem kilka Glendronachów. Począwszy od 8YO przez 12 , 15 aż do 18. Ogólne wrażenia - rewelacyjne, może z wyjątkiem 12 YO która niczym się nie wyróżnia. Pozostałe są pełne sherry w nosie i w smaku. Moim zdaniem można je polecić każdemu zaczynającemu przygodę z SM. Jestem mocno zaskoczony jakością 8 YO która przy cenie grubo poniżej 200 złotych jest naprawdę świetnym wprowadzeniem w świat whisky po sherry.
Niniejszym cofam wszelkie rekomendacje jakich udzieliłem w tym wątku. Na kłopoty Bednarski , na początek - Octarine.

A co do tej Aberlour - każdy popełnia błędy , ten był jednym z moich mniej kosztownych bo kobietom i dzieciom ( pełnoletnim ) smakuje. Zatem muszę poszukać innej podpałki do grilla.
_________________
Zły - być może, dobry - a czemu??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów