bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIX Spotkanie przy Whisky , lista uczestników,organizacja
Autor Wiadomość
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 4:04 pm   

Generalnie to tak jakby, ale zobaczymy co da się zrobić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Yurek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 6:00 pm   

To jeszcze ja się chętnie wpiszę.

Pozdrawiam
Yurek
 
 
ElBocheno 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Dark Whisky ;p
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 156
Skąd: WD
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 4:11 pm   

Obecny!!

(Pawciu, dzięki... co ja bym bez Ciebie zrobił :roll: )
_________________
Pozdrawiam,
El "You're talking to me?" Bocheno
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 10:18 am   

uwaga na pierwszej stronie uaktualnienie tematu, podany termin wpłaty zaliczki

Wiktor proszę o info dotyczące składki za whisky.
No i co kupujemy??
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 12:03 pm   

Kalkulacja whiskowa. Stosunkiem głosów 4 do 3 zwyciężyła piątkowa koncepcja "osiemnastek" ;) Innych koncepcji nie było. W sobotę zwyciężyła koncepcja 6 butelek (tutaj 4 głosy do 2). Przedstawiam następujące założenia:
Piątek: Springbank 18yo OB - 93 euro, Laphroaig 18yo OB - 60 euro, Bowmore 18yo OB - 55 euro, B'Laddie 18yo OB - 78 euro. Razem: 286 euro.
Sobota: HP 1977 Bicentenary OB - 240 gbp (RMW), HP 30yo Platinum CS - 200 gbp, HP 1966 40yo DT CS - 285 euro, HP 12yo OB stara wersja - 70 euro, plus 1 dodatkowa HP - do 80 euro. Razem: 440 gbp i 435 euro.
A więc łącznie - niecałe 5 tys pln. Przy 25 osobach składka/os wyniosłaby 200pln i mielibyśmy całkiem przyzwoicie zaopatrzone oba dni.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 1:00 pm   

Wiktor, konto podaj !!

Piękne te HP-ki , normalnie szok , to wszystko dla nas;))) OMG :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Tad 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 85
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 10:13 pm   

A nie możemy odpuścić Bruichladdie z tych osiemnastek? Zagrożenie kaszaną chyba ogromne.
_________________
S.C.P.B.
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 10:21 pm   

ło Boziu :mrgreen: nasz forumowy kolega by sie z tych OBekow ucieszyl...tylko czy aby z 10lat nie za stare??


Tad napisał/a:
A nie możemy odpuścić Bruichladdie z tych osiemnastek? Zagrożenie kaszaną chyba ogromne.


nie bluznij!! :mrgreen:

a tak serio to mnie sie podoba menu. i pierwszy dzien tez. z tymi osiemnastkami to jest tak ze niby wypada znac a i tak malo kto kupuje. Wypasu nie wroza, a juz za drogie zeby inwestowac w "sredniactwo"

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 10:26 pm ]
Lapa to jednak wypada sprobowac, zreszta juz mialem go na celowniku nie raz, Bowmore to nawet niezla cene ma, Springa trzeba sprobowac no i Bladie...przyznajcie sie z reka na sercu, kto go kupi sobie do barku za prawie 80 euro?? a pozniej, z reka na sercu kto go zna? zwlaszcza ze to pierwsza edycja chyba ma byc?

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 10:33 pm ]
Acha. W odpowiedzi na dwa ostatnie pytania: Rajmund, Ty sie nie liczysz!! :D
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 7:13 am   

Póki nie kupione, każda modyfikacja jest nadal możliwa, jeśli większość (przynajmniej tej "aktywniejszej" organizacyjnie części uczestników) ją poprze :) Kilka dni zostało...
Jeśli nie B'Laddie, co zamiast? (w ramach przyjętych założeń budżetowych!)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Zirh 
Singlemalt Whisky Follower
poszukując absolutu



Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 116
Skąd: Miasto Królów Polski
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 8:15 am   

Tad napisał/a:
A nie możemy odpuścić Bruichladdie z tych osiemnastek? Zagrożenie kaszaną chyba ogromne.

Wiktor napisał/a:
Póki nie kupione, każda modyfikacja jest nadal możliwa [..] Jeśli nie B'Laddie, co zamiast?


Panowie,

No to może, skoro:

- mamy trzy urodziwe pełnolatki OB (Springbank, Laphroaig, Bowmore);
- istnieją obawy, że B'Laddie 18yo OB to może być słaaaby strzał;
- chcemy utrzymać piątkowy wieczór w konwencji wersji OB;

...to zastanówmy się nad dorzuceniem dla kontrapunktu czegoś, co Wiktor określił jako "poruszający bottling, dla fanów Islay nirvana", o ile dobrze pamiętam. Konkretnie to: Lagavulin 25YO OB :)

W WorldWideWhisky stoją (bynajmniej stały jeszcze w grudniu) dwie butelki: 4631/9000 i 8912/9000. W dobrej cenie, odpowiednio za 240 i 250 euro. Zakładając, że na B'Laddie miało pójść 78 euro z budżetu, to "dopłata" do rzeczonego Laga wynosiłaby 162 bądź 172 euro. Rozkładając to na 25 uczestników, składka whiskowa wzrosłaby o około 25zł. No a różnicę jakościową w piątkowy wieczór, wynikającą z zamiany Bruichladdich na Lagavulina 25YO OB odczulibyśmy chyba wszyscy... :)

Link do zestawienia WWWhisky z tymi Lagami:
http://world-wide-whisky.de/sammlg.html

Tak tylko poddaję pomysł pod rozwagę. Moje zdanie: ZA! Co Wy na to?
_________________
pozdrawiam,
Paweł


"I am what I am... so don't try to change me"
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 8:29 am   

Ja jestem za Lagavulinem !! w każdej postaci tylko bez podnoszenia składki;))

Kilka osób jeszcze się zastanawia czy do nas nie dołączyc więc może nie trzeba będzie nic kombinować;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Tad 
Singlemalt Whisky Acolyte



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 85
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 9:12 am   

O tym Bruichladdich napisałem, ponieważ na spotkaniach pojawiło się ich już chyba ze dwadzieścia i nigdy żaden nie był w czołówce wieczoru (poza wieczorem w Karpaczu 2006, kiedy był tylko Bruichladdich :) ).

Jeśli chodzi o alternatywy - mimo że nie znam niestety możliwych do uzyskania cen - to już poniższe wydają mi się ciekawsze:

Cadenhead's Bladnoch 1989 - 18yo
Old Malt Cask Brora 18 yo

Absolutnym hitem dla mnie byłby Talisker 18yo

Nie wspominam już o Kirin 18yo Fuji-Sanroku, czy też Hakushu 18 yo - bo przecież jestem zupełne solo w forsowaniu tego regionu.
_________________
S.C.P.B.
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 9:25 am   

Tad napisał/a:
Kirin 18yo Fuji-Sanroku



znam , znam Fuji , dobra firma , fajne telewizory robią;)) :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 11:49 am   

oscarez napisał/a:
Acha. W odpowiedzi na dwa ostatnie pytania: Rajmund, Ty sie nie liczysz!!

???

Chyba się gdzieś zgubiłem... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 3:30 pm   

Zirh napisał/a:
W WorldWideWhisky stoją (bynajmniej stały jeszcze w grudniu) dwie butelki: 4631/9000 i 8912/9000. W dobrej cenie, odpowiednio za 240 i 250 euro. Zakładając, że na B'Laddie miało pójść 78 euro z budżetu, to "dopłata" do rzeczonego Laga wynosiłaby 162 bądź 172 euro. Rozkładając to na 25 uczestników, składka whiskowa wzrosłaby o około 25zł. No a różnicę jakościową w piątkowy wieczór, wynikającą z zamiany Bruichladdich na Lagavulina 25YO OB odczulibyśmy chyba wszyscy...


Pawel, rozumujesz we wlasciwym kierunku ale o tej cenie to ty odrazu zapomnij. dwa razy tyle i owszem, zdazy sie ;)

http://www.thewhiskyexchange.com/P-3130.aspx

tu masz cene czesciej spotykana :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 3:37 pm ]
Tad napisał/a:
Absolutnym hitem dla mnie byłby Talisker 18yo


sadzac po notach w bazie to czesc uzytkownikow nie podziela twojego entuzjamu 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów