bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
punkt 2c regulaminu
Autor Wiadomość
Rabi 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 24
Skąd: Fischbachau, Bawaria
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:25 pm   

Rajmund napisał/a:
Rabi napisał/a:
Co do Islay... Powinienes dokladniej postudiowac mape Szkocji w linii prostej bedzie ze 150km

No i...? Może trudno w to uwierzyć, ale przy pięknej pogodzie z południowego wybrzeża Islay widać coś, co wychyla się z daleka, spoza Kintyre. Fakt, taka piękna pogoda zdarza się tam raz na pięć lat, ale jednak ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund


Na pewno nie dojrzysz Turnberry, gdyz zaslania je Kintyre :) oraz Arran
Mozliwe, ze to o czym mowisz, to Irlandia, badz wlasnie Szkocja, okolice Stranraer :lol:

pozdrufka
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:28 pm   

Rabi napisał/a:
Na pewno nie dojrzysz Turnberry, gdyz zaslania je Kintyre oraz Arran

Właśnie o to mi chodziło. Czyli zasłania...

Rabi napisał/a:
Mozliwe, ze to o czym mowisz, to Irlandia, badz wlasnie Szkocja, okolice Stranraer

Nie, nie. Irlandia jest gdzie indziej, bardziej na prawo ;) . Naprawdę w pogodny dzień widać wyraźnie zarys lądu wznoszący się nieco nad Kintyre. Ale może rzeczywiście to okolice bardziej na południe od Turnberry. A może Arran...

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Rabi 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 24
Skąd: Fischbachau, Bawaria
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 10:33 pm   

sa dwie mozliwosci. Albo to faktycznie Arran ( ktora jest wyzsza od Kyntyre ) badz tez okolice bardziej na poludnie od Turnberry / Girvan -> sa tam dosyc wysokie gorki dochodzace do 850m.n.p.m. ;)

btw. co do przejrzystosci powietrza, to masz racje... w ciagu kilku misiecy w lecie, widzialem Irlandie ( w linii prostej 30km od Turnberry ) raptem kilka razy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Robert
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1
Wysłany: Czw Mar 30, 2006 8:46 pm   

Witam Wszystkich!!
Jest mi niezmiernie przyjemnie mogąc dołączyć do forum BOW. A mam nadzieję, że kiedyś i do klubu, jak spełnie ten nieszczęsny 2c. Chciałbym pogratulować twórcom ich dzieła. Co do próbek służę wszystkimi, które będą otwierane z mojej kolekcji (na dzisiaj około 30 różnych( sie pochwaliłem!)) oprócz jednej: 22 yo Caol Ila z Signatory, Cask Strenght, Cask 247, bottle 3 of 231. To moja królowa i niestety lekko uzywana (od dużych świąt) dlatego też nie ma jej na tyle by się z nią dzielić.... Zreszta jak się dzielić ukochaną...
Pozdrawiam zakochanych w Islay....
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 9:41 am   

Robert napisał/a:
Witam Wszystkich!!
Jest mi niezmiernie przyjemnie mogąc dołączyć do forum BOW. A mam nadzieję, że kiedyś i do klubu, jak spełnie ten nieszczęsny 2c. Chciałbym pogratulować twórcom ich dzieła. Co do próbek służę wszystkimi, które będą otwierane z mojej kolekcji (na dzisiaj około 30 różnych( sie pochwaliłem!)) oprócz jednej: 22 yo Caol Ila z Signatory, Cask Strenght, Cask 247, bottle 3 of 231. To moja królowa i niestety lekko uzywana (od dużych świąt) dlatego też nie ma jej na tyle by się z nią dzielić.... Zreszta jak się dzielić ukochaną...
Pozdrawiam zakochanych w Islay....



witam wielbiciela koali :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Kwi 05, 2006 3:11 pm   

Witamy, witamy i pozdrawiamy :]
Widzę że wiosna przyniosła ze sobą więcej CI niż nam się wydawało ;) A maj coraz bliżej :twisted:

PS. W sprawie próbek proponuję kontakt na priv!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Franc66
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: York, UK
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 2:02 am   

Witam wszystkich pasjonatów whisky! Tak jak inne osoby borykam się z pkt. 2 lit. c. chcąc przystąpić do BOW.VIP CLUB. Niestety mieszkam w Anglii i nie znam nikogo z klubowiczów BOW.VIP CLUB, więc nie ma mnie kto zarekomendować, abym mógł zostać klubowiczem.
Ale czy tak dokońca "niestety" to już jest inna sprawa. Przyjeżdzając tutaj tj. do Anglii poznałem dopiero co to jest tak naprawdę whisky, że jest coś takiego jak whisky słodowa, mieszana /zbożowa/, na czym polega degustacja? I to co jest z tego najlepsze, że mogę jej posmakować i znaleźć zadziwiające różnice, jakie można znaleźć tylko w kieliszku whisky - odcienie barwy, konsynstencji, smaku, aromatu i co najważniejsze rozkoszy podniebienia. A to wszystko "zrobione" jest z trzech głównych składników: zboża,wody i drożdży. A sprawia to wszystko tyle przyjemności, jak czytam forum - nie tylko mnie.
Nie mam jeszcze tak do końca jeszcze ulubionej whisky, smakuję póki co różne rodzaje whisky "Highland", "Speyside" czy "Islay", są oczywiście już takie do których "nie wrócę", bo nie poczułem tego czegoś, są też takie jak np. Dalwhinnie 15 letni czy Bunnahabhain 12 letni, no może jeszcze The Balvenie 12 letni, do których wracam zawsze z przyjemnością. Dzisiaj rozpocząłem degustację Knockando i póki co, smak i zapach jej sprawia przyjemność moim zmysłom. Pozdrawiam wszystkich miłośników BOW.VIP CLUB i może taka rekomendacja wystawiona przeze mnie wystarczy?
 
 
ukaszu 
Singlemalt Whisky Combatant
uisge beatha



Ulubiona whisky: dymkurzsmród
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 425
Skąd: głgw
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 6:41 am   Re: witamy :)

Witaj,

temat odświeżony po 2 latach,ekhm też chcę ! :wink:

aczkolwiek
Wiktor napisał/a:
miło nam że kolejny malt-maniak zawitał w nasze progi :D i że nie bał się zabrać głosu na forum :)
regulamin określa pewne ogólne ramy funkcjonowania klubu ale, rzecz jasna - zwłaszcza w początkowym okresie - nie zamierzamy być jakimiś szczególnymi formalistami ;) naszą ideą jest, aby klubowicze stanowili trzon stałej grupy dyskutantów na forum BOW.pl (i vice versa...) - zatem nie widzę przeszkód aby po "zadomowieniu się" tutaj otrzymać dość szybko rekomendację od kogoś z kapituły :)



czyli po prostu uidzelają się na forum jak reszta a Wiktor z Ladyburn Cię przywita ;)


Pozdrawiam
_________________
slainte !
 
 
 
Czerwek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 10:25 pm   

kurcze... to i ja mam szanse :D
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 6:53 pm   

dobrze by się było także pokazać na jakimś spotkaniu a nie wykręcać się niby wielkimi odległościami :wink:
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 10:01 pm   

Franc66 napisał/a:
Witam wszystkich pasjonatów whisky!

Pasjonaci witają wzajemnie 8)

Franc66 napisał/a:
Dzisiaj rozpocząłem degustację Knockando

A jakiego? Ciekawość zawodowa :)

Franc66 napisał/a:
takie do których "nie wrócę",

O, to równie ciekawe ;) Chyba nawet ciekawsze, bo to co dobre każdy z tutaj obecnych zapewne częściej lub rzadziej pija. Ale kilka słów na temat whiskowych wpadek, prosimy...

Franc66 napisał/a:
Pozdrawiam wszystkich miłośników BOW.VIP CLUB i może taka rekomendacja wystawiona przeze mnie wystarczy

Dobry początek zrobiony :)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czerwek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 10:37 pm   

David napisał/a:
dobrze by się było także pokazać na jakimś spotkaniu a nie wykręcać się niby wielkimi odległościami :wink:


W moim wypadku do konca lutego nie ma szans... Jednoczesnie poza praca na etat rozkrecam wlasny interes i jednoczesnie staram sie zakonczyc pozytywnie studia podyplomowe (termin wlasnie styczen/luty) :) Na twarz padam :D
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 10:46 pm   

Czerwek napisał/a:
Na twarz padam

Słuchaj, każdy, kto przyjedzie na spotkanie ma taki problem. I to wcale nie z przepracowania to padanie na twarz. Generalnie, padanie na twarz to nasz sport klubowy ;-)
 
 
 
Czerwek 
Singlemalt Whisky Apprentice


Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 10:54 pm   

Rajmund napisał/a:
Czerwek napisał/a:
Na twarz padam

Słuchaj, każdy, kto przyjedzie na spotkanie ma taki problem. I to wcale nie z przepracowania to padanie na twarz. Generalnie, padanie na twarz to nasz sport klubowy ;-)


No ale ja padam na twarz przed :P a nie po degustowaniu :P
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 10:55 pm   

Czerwek napisał/a:
No ale ja padam na twarz przed a nie po degustowaniu

My też tak mówimy. I twardo trzymamy się tej wersji ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów