bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dom Whisky w Jastrzębiej
Autor Wiadomość
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 10:17 am   Dom Whisky w Jastrzębiej

Niebawem planuję desant na Dom Whisky w Jastrzębiej Górze... wiem, że mają ponad 800 unikatowych whisky, wiem, że klimat tam sprzyja degustowaniu, ale nie wiem jak to wygląda organizacyjnie... czy orientujecie się czy można wysiorbać dla spróbowania 30 ml i sięgnąć po następną whisky, czy narzucają jakieś "minimalki"?
Wiecie może jakie tam mają ceny itd?

Pozdrawiam
Paweł
 
 
kipers 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 50
Skąd: Olkusz
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 2:08 pm   

Zakres cen, jezeli mnie pamiec nie myli, to od ok. 20 pln za podstawke do okolic 80-100 pln za rarytasy. Ceny podawane sa za 50 ml, ale mozna brac polowki, czyli 25 ml. Maja tez mini-biblioteczke, mozna przejrzec kilka pozycji przy stoliku. Generalnie to doskonale miejsce, moim zdaniem naprawde warto.
 
 
Zirh 
Singlemalt Whisky Follower
poszukując absolutu



Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 116
Skąd: Miasto Królów Polski
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 12:11 pm   

pawcios napisał/a:
Niebawem planuję desant na Dom Whisky w Jastrzębiej Górze [..] czy orientujecie się czy można wysiorbać dla spróbowania 30 ml i sięgnąć po następną whisky, czy narzucają jakieś "minimalki"? Wiecie może jakie tam mają ceny itd?


Zależy, na co się nastawiasz. Mają (to fakt) naprawdę imponujący wybór whisky, z tym że te najciekawsze rzeczy są "w piwniczce", a nie na widoku ;) . Ceny są takie, jakie są - na niektóre rzeczy "standardowe", ale zdarzają się naprawdę super strzały (unikaty, które bardzo ciężko dostać), a tak jak pisał Kipers, tam barmani nie leją aptekarsko, tylko raczej hojnie (te 50ml takie trochę umowne jest :wink: ). Ceny możesz łatwo dostrzec: są wypisane kredą (za 50ml) pod każdą z butelek - zerknij na zdjęcie. Wygodne :)

Siła tego miejsca tkwi w różnorodności: jest w czym wybierać. Z cen, pamiętam że dajmy na to "Rare Malts" były po 80 złociszy za 50ml. No, ale są i rzeczy z gatunku "byle co" za relatywnie duże kwoty.

Prawda jest taka, że każdy może dla siebie coś znaleźć. Miejsce ze wszech miar godne polecenia. Szczególnie "miejscówka" nieopodal kominka 8) . Ta, której fotkę do postu załączam...
_________________
pozdrawiam,
Paweł


"I am what I am... so don't try to change me"
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 1:41 pm   

Jeśli wszystko się ułoży jak zaplanowałem będę tam we wtorek 17 sierpnia. Planujemy z kumplami tam zabawić całe popołudnie z nakładką na wieczór.

Dzięki za info!
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 3:45 pm   

Zirh napisał/a:
Ceny możesz łatwo dostrzec: są wypisane kredą (za 50ml) pod każdą z butelek - zerknij na zdjęcie


no no ;) Ballentines - najlepsza whisky swiata jest za 14 zl 8)
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 4:19 pm   

No właśnie, szkoda, że nie ma większego zdjęcia z cenami... nic straconego, ja tam na bank pojadę z aparatem
 
 
Zirh 
Singlemalt Whisky Follower
poszukując absolutu



Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 116
Skąd: Miasto Królów Polski
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 7:19 pm   

pawcios napisał/a:
zkoda, że nie ma większego zdjęcia z cenami...


Jak nie, jak tak? :) . Przy wrzucaniu zdjęć na forum zmniejszam je do miniaturek, aby nie śmiecić i transferu tym spośród weBOWiczów, którzy na łączu GSMowym siedzą nie zjadać :wink: . Mam zdjątka w "trochę" lepszej rozdzielczości - tyle, że są sprzed 11 miesięcy, więc i ceny mogą być nieaktualne...

Więc nie będę ich wysyłał - a bardziej liczę na to, że Ty zrobisz dobre foty swoim sprzętem (a wiemy już, że i szkła i umiejętności u Ciebie skolko ugodno :roll: ) i głodnym informacji forumowiczom je przedstawisz. Bynajmniej ja zerknę na nie z ciekawością.
_________________
pozdrawiam,
Paweł


"I am what I am... so don't try to change me"
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 8:27 pm   

Relację fotograficzną zrobię na pewno obszerną... muszę to tylko się za nią zabrać zaraz po przybyciu na miejsce, inaczej istnieje prawdopodobieństwo, że zdjęcia będą poruszone :lol:
 
 
dilvish
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: wciąż szukam
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 5:03 pm   

Temat podbijam. Właśnie jestem w Jastrzębiej i planuję odwiedzić przybytek. Jak na chwilę wstąpiłem nic nie wypatrzyłem takiego oh i ach (z ciekaszych to yamazaki sherry nos - ale nie widzą sami czy to 2010 czy 2011...).


Czy ktoś był? Może coś polecić?
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 5:54 pm   

Jeśli jeszcze nie próbowałeś, sprawdź Springbanka 10yo OB "100 Proof". 57% bodaj. Sensowna, piątkowa łycha "bez napinki." Inne "ciemne" edycje limitowane też są warte uwagi (R&K, 12yo, 14yo). Dobrze wspominam rocznikowego Bowmore 1992. I koniecznie, już z wyższej półki, stary oficjalny wypust Cardhu 22yo 57.8%. Sześć punktów jak w pysk, a może i siedem...
PS. Czwórkowe SMWS 127.27, 4.151 i 29.124 wyłącznie na własne ryzyko. Nie zbliżaj się przypadkiem do Mortlacha 15yo od MMD, Littlemill 12yo OB (starej wersji), ani do oficjalnej Glengoyne 1993 c#849 w 45%. Mogą solidnie pokarać :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 6:17 pm   

http://bestofwhisky.pl/fo...er=asc&start=30

dilvish napisał/a:


Czy ktoś był? Może coś polecić?


Skorzystaj z wątku bary z whisky

Podczas urlopu oceniłem tam koło 40 whisky. Niektóre z dziennikarskiego obowiazku... niektore jako rokujace.

5 pkt. Dostawaly solidne whisky, 6 bardzo dobre, 7 naprade grube.

Koniecznie spróbuj Orfeusza! Oprócz wymienionych przez Wiktora polecam też Glen Albyn, Coleburn, Millburn z seri Rare Malts. Hazelburna jak nie piles i Miyagikyo NAS jak małoaktóre 43% a zostawia w tyle sporo CSów...
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
jowely 
Blendedwhisky Flagellant
jowely


Ulubiona whisky: Chivas Regal
Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: poz
Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 3:10 pm   

Jeśli ktoś jeszcze odwiedził to miejsce bardzo proszę o dorzucenie jakiś dodatkowych relacji - najchętniej w formie fotograficznej:)
_________________
Pozdrawiam!
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 7:52 pm   

Fotki do wrzucenia na własnego bloga najlepiej zrobić osobiście, oczywiście za zgodą właściciela.
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 4:31 pm   

A najlepiej to w ogóle zaprzestać redagowania takiego "bloga"
http://platine.pl/jakie-w...-0-1339233.html
To przez takie właśnie artykuły muszę się potem męczyć z prezentami typy JD czy JW RL ze szklankami :evil:
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów