bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Druga wyprawa szlakiem whisky - Orkady 2010
Autor Wiadomość
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 11:21 pm   

Scapa powiadasz , hehe ............. no cóż to ciekawy przypadek.
Scapa to destylarnia gdzie wita cie tablica "SORRY NO VISITORS"
Co nas wcale nie odstraszyło ponieważ my nie jesteśmy visitors tylko konsumentos;))
i wtargnęliśmy na teren bez wahania , obeszliśmy każdą dziure i zapukaliśmy do wszystkich drzwi, destylarnia ewidentnie pracowała , ale była complytli closet;)) , jak zauważył Rajmund na niektórych futrynach drzwiowych pająki uwiły juz niezłe sieci;))
Wyglada na to że do produkcji scapy nie potrzeba robotników ;) ))

Co do degustacji z tego co kojarzę nie było chetnych , choć jakaś dziwna Scapa była w którymś ze sklepów co-operative.
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 7:20 pm   

Scapa 14 yo ob nie dostarcza żadnych wrażeń - ot whisky i tyle :wink:
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 10:32 pm   

Linka do moich zdjęc z Orkadów, miłego oglądania :mrgreen:

http://picasaweb.google.p...wiec2010Orkady#
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 11:21 pm   

Wreszcie znalazłem czas żeby dokończyć zabawę z moimi zdjęciami z ostatniej wyprawy do Szkocji. Tutaj znajdziecie efekt: http://picasaweb.google.pl/rajmund67/OrkadyBOW#
Życzę przyjemnego oglądania.

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 1:21 am   

Zdjęcia bardzo dobre! Widzę, że wszyscy byliście fotograficznie uzbrojeni po zęby.
Ty Rajmund też "canonowiec"?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 9:35 am   

:mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 11:20 am   

pawcios napisał/a:
Ty Rajmund też "canonowiec"?

Żaden tam Canon, Boże broń! ;) Ja na tych wyprawach jestem ta mniejszość, której nikt nie chce słuchać, a która zawsze ma rację ;) Nikon. Bo nie podobają mi się te białe obiektywy canonierów ;)

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 11:28 am   

Hehe, no to Cię pocieszę Rajmund, sam też jestem Nikonowcem i biegam z D3 i D200 oraz masą obiektywów.
Może kiedyś wybierzemy się razem do Szkocji to pokażemy im do czego się nadają te ich lanserskie białe stabilizatory :lol:

p.s. podoba mi się Twoja konwersja do BW
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 11:34 am   

No cóż, o D3 to ja sobie mogę pomarzyć. Czy o masie obiektywów, niestety :( Ale tak, musimy trzymać się razem, bo canonierska fala zła zalewa świat ;) Co gorsza, niektórzy z nich robią nawet niezłe zdjęcia. Tylko my wiemy, że do tych dobrych fotek - jak nikt nie widzi - to oni wyciągają spod pałatki przywoity sprzęt przyzwoitej firmy... ;)

Wyprawa fotograficzna do Szkocji? Czemu nie? A nawet bardzo chętnie. I żadnego włóczenia się po destylarniach!

Dzięki za P.S. :)

Dawno nie piłem dobrej whisky. (Żeby nikt nam nie zarzucił, że tak kompletnie OT ;) )

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 12:49 pm   

Wyprawa do Szkocji bez włóczenia się po destylarniach... nie bądź okrutny, ja jeszcze nigdy nie miałem okazji być w destylarni, czy nawet w pobliżu destylarni. Pójdźmy na kompromis. Wewnątrz destylarni ja będę się podniecał alembikami, a Ty testował D3 i moje szkła. Tak będzie wilk syty i manchester city :lol:

A na koniec degustacja whisky!

Canonierom możemy wybaczyć wybór marki, tak jak wybaczamy masom, że piją blendy :lol:

I żeby nie było, że piszemy OT pragnę powiedzieć, że wczoraj piłem szesnastoletniego Ben Nevisa z Cadenhead z 66% na pokładzie
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 1:14 pm   

pawcios napisał/a:
I żeby nie było, że piszemy OT pragnę powiedzieć, że wczoraj piłem szesnastoletniego Ben Nevisa z Cadenhead z 66% na pokładzie


to zapisz sobie bo ciezko trafic na rownie....yyy...mocna whisky ;)
i jakie wrazenia?
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 1:41 pm   

Rajmund napisał/a:
Wreszcie znalazłem czas żeby dokończyć zabawę z moimi zdjęciami z ostatniej wyprawy do Szkocji. Tutaj znajdziecie efekt: http://picasaweb.google.pl/rajmund67/OrkadyBOW#
Życzę przyjemnego oglądania.

Pozdrawiam,
Rajmund



staszna malizna , liczyłem na kilkaset szt ale jak widać same wybierane;))
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 1:48 pm   

Pawcio napisał/a:
staszna malizna , liczyłem na kilkaset szt ale jak widać same wybierane;))

Nie ilość się liczy, a jakość, Pawciu ;) Tak, masz rację, powybierałem tylko te, które nadają się do pokazania. Poza tym, miałem mały problem techniczny - jakieś brudactwo siadło mi na matrycy jakoś na samym początku wyprawy, więc obróbka zdjęć wymagała przede wszystkim wyplamkowania paskudztwa. No i dlatego (1) trzeba było się ograniczać, (2) tak długo to trwało.

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 3:23 pm   

oscarez napisał/a:
to zapisz sobie bo ciezko trafic na rownie....yyy...mocna whisky
i jakie wrazenia?


Zapisałem, zapisałem, mam przeca pliczek w którym opisuję każdy konsumowany destylat... ot takie zboczenie i baza do rozważań w trakcie emerytury, kiedy siądę i będę porównywał swoją ówczesną percepcję z tym jak mi whisky smakowała w połowie moich lat trzydziestych.

Zanim napiszę jakie są moje wrażenia z degustacji musicie wiedzieć, że jestem torfowym zbokiem (cytuję kolegę, który tak mnie opisał). Whisky bez nuty torfu traci u mnie w notowaniach za sam ten fakt... cóż, każdy ma prawo do własnych upodobań. Ale do rzeczy, wracamy do rzeczonego Ben Nevisa.

Wielkie oczekiwania i jakże wielkie zaskoczenie. W zapachu zupełnie jak połączenie taniego bimbru z farbą emulsyjną… trochę niczym grzaniec w śmierdzącej knajpie trzeciej kategorii. Na drugim planie kwiatki, słodycz, ale zdecydowanie bez siły przebicia i jaj. W konsystencji nie tak oleista jak oczekiwałem po takiej mocy (i jednocześnie fakcie, że nie była kastrowana wodą). Ot, trochę kremowa i tyle. W smaku bez rewolucji, ale dość słodko. Niestety nie tak soczyście jak bym chciał. Mocy praktycznie nie czuć, nie pali w podniebienie, ale za to bardzo rozgrzewa trzewia. Nie to, że mi nie smakowała, piło się ją sympatycznie, ale po takiej mocy oczekiwałem kopnięcia, sponiewierania, lekcji pokory, utarcia nosa.
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 7:16 pm   

Białe obiektywy są cool, a Nikoniki to szarzyzna :mrgreen: Trzeba przyznać, że zdjęcia Rajmunda, mimo że Nikonem robione, to pierwsza klasa. Ale z drugiej strony, gdyby Rajni Canona używał to byłby National Geographic :wink:
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów