bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Springbank 2001 Vintage
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 11:50 am   Springbank 2001 Vintage

W drodze wyjątku proponujemy zakup gotowego produktu (liczę że Oscarez poda chętnym przepis także na wersję "home-made").

SPRINGBANK 2001 OB 55.3 vol - 10 cl / 39pln.
- BOW *
- Oscarez **
- Pawcios **
- Kipers *
- Czarek *
KOMPLET


Official Tasting Notes
Nose: Malty, summer fruits. Hints of citrus; lemon meringue pie. Buttery toffee, confectionery and just a hint of spice.
Palate: Wow! What an excellent burst of flavour. Rich and creamy. Honey, vanilla, butterscotch sauce and tropical fruits.
Finish: Smooth with slight hints of smoke and salt. Is this whisky really only eight years old? The small cask maturation has given the whisky a maturity and wisdom well beyond its years.

Za whiskyfun.com: " Colour: straw. Nose: a lot of malty and flinty notes at first nosing, reminding me of the recent 1997s but with less vanilla, that is to say less cask influence. Develops more on green apples and gooseberries, liquorice allsorts, even hints of marshmallows but I wouldn’t say it’s pearish. There’s an obvious ‘coastal oiliness’ coating the whole, distinct whiffs of peat smoke and a little linseed oil, with also a faint farminess (wet hay). The whole is fresh and very clean (but not of the ‘simple’ kind of cleanliness.) With water: more smoke! Other than that it just goes on in the same direction… Maybe a little mint? Mouth (neat): excellent attack, rich yet firm and pleasantly sharp, lemony and grassy, with that typical kind of oiliness that’s only to be found in recent Springbanks in my opinion. Between almond oil and lemonade, with a pleasant bitterness (lemon peel)… It doesn’t taste immature at all. With water: same, with maybe more grapefruits. Is that cranberries in the background? Finish: very long, lemony, smoky and rather salty. Very clean and fresh aftertaste. Comments: I believe this was matured or finished in quarter casks or even octaves (have to check). What’s sure is that there are no signs of a boringly modern ‘all-vanilla’ profile here, the whole being very superb at such young age. Very clever wood policy if you ask me. SGP:363 – 89 points."


Uwaga: chętni są proszeni o przelew równocześnie z wpisaniem się na listę ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Wto Lis 02, 2010 7:28 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 12:04 pm   

Ja chetnie 2x100 bo akurat poprzednie roczniki juz znam i wcale zle nie byly :)
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 12:21 pm   

Ja też poproszę 2 x 100ml
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 12:26 pm   

Dopisane. Ale po 200 zapakujemy, bo szkieł deficyt. Podzielicie sobie później, co?... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
kipers 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 50
Skąd: Olkusz
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 1:05 pm   

To ja poprosze 1x100ml tego Springbanka i szczegoly do przelewu na priv :)
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 1:32 pm   

Wiktor napisał/a:
Dopisane. Ale po 200 zapakujemy, bo szkieł deficyt. Podzielicie sobie później, co?...


Ale co tu dzielić :shock:
Za zakupem nie stoi dziesięciu inwestorów, nie robi mi różnicy opakowanie :D
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 2:56 pm   

pawcios napisał/a:
Za zakupem nie stoi dziesięciu inwestorów, nie robi mi różnicy opakowanie


myslalem, ze dzielisz po 10ml jak radziles koledze :shock:
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 4:32 pm   

to i ja *
_________________
Pozdrawiam
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 5:13 pm   

oscarez napisał/a:
myslalem, ze dzielisz po 10ml jak radziles koledze


No dobra, przyznam się, sprzedaję 8 dziesiąteczek i zarobiony jestem tak, że dwudziestka wychodzi mi gratis :wink:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 6:08 pm   

Komplet. Przelewy poproszę na konto w ING (dane są na Forum). Ważne: w tytule piszemy za co - np. "Mosstowie, Ben Nevis, Springbank po sto"

[ Dodano: 31 Październik 2010, 14:17 ]
Butelka zakupiona. Kto zwleka z przelewem, niech się pospieszy ;) Ta Springbank to chyba największa niespodzianka tej jesieni... in plus oczywiście 8)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów