| |
| Bunnahabhain |
| |
| Wiek whisky: | | 12 y.o. | Moc: | | 59.5 % |
| Typ whisky: | | Single Malt |
Ranking: | |           |
| Rocznik: | | 1981 |
W bazie od: | | 2013-10-19 |
| Dystrybutor: | | Wilson & Morgan |
Na forum: | | |
| Seria: | | Barrel Selection |
| |
| |
 |
| |
| |
| | | wiktor | Aromat/barwa:
rześki, dymowy, lekko cytrusowy wariant Bunny, sosnowe polana, mrowisko (!), akcenty żywiczne i miętowe, plaster opatrunkowy, gaza, bimber, farba emulsyjna
Smak/finish:
whisky z rodziny słodko-gorzkich, orzechowo-anyżkowych, Goldwasser, Amol, suchy dym, syrop na kaszel, witamina E (?)… na bokach języka coraz więcej szarżującej goryczy, ale strona słodsza nie zostaje doszczętnie pokonana, zaznaczają się miodowe herbatniki – profil absolutnie niedzisiejszy, wymagający, pozornie nieciekawy... a jednak jest w niej coś przykuwającego uwagę - finisz z dymem, cukrem trzcinowym, zanikającym alkoholem i dębczakiem
Uwagi:
bardzo oldschoolowa propozycja – dla koneserów
Ocena:          | | | | | |