UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 19.08.2019 Wtorek 03:24
 
    Springbank 
 
Wiek whisky:rocznikowaMoc:51.5 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1998 W bazie od:2015-11-09
Dystrybutor:Thomas Ewers Na forum:
Seria:Malts of Scotland
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

inhalacyjno-pokostowe klimaty, wodorosty, sztorm, zawierucha!... a u podstaw czai się podejrzana słodowość... to lubię! nieoczywista woń, a jednocześnie bardzo "raw", warstwowy i udanie łączący przeciwne bieguny aromatyczne profil - po chwili mamy kompot truskawkowy, liście mięty, Tokaj, ćwikłę, ciasto z bitą śmietaną i owocami (pewnie to w dalszym ciągu truskawki...), wtedy tryumfalnie powraca strona morska, solankowa, swoje trzy grosze wtrąca ściółka leśna po deszczu, klamrą zaś spinają całość wysłodki i kleje epoksydowe

Smak/finish:

cóż, chciałaby dusza do raju, lecz... na pewno jest to uczciwa whisky, jednakże w smaku nie ma śladu po aromatycznej kompleksowości, profil jest zdominowany przez mleczną, "piankową" słodkawość, oraz silnie kontrującą z nią stronę limfatyczno-organiczną, mdłą i mocno odpychającą... białko jaj kurzych, serwatka - finisz na szczęście lepszy, znika zupełnie osocze, a pojawia się owocowość winorośli, niedojrzałe śliwki i gruszkowe obierzyny (takie zielone), współgrające ze słodkawą stroną warzywną...surówka z selera?

Uwagi:

nieciekawe posmaki sherry (zapewne manzanilla) podkopują świetne wrażenie, zbudowane przez wyborny aromat - nieprawomyślny ;-) smak obniża ocenę tej whisky o całe dwa punkty... whisky dla kobiet, ha!

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A