UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 23.09.2019 Wtorek 15:44
 
    Lagavulin "Lg5"
 
Wiek whisky:no ageMoc:54.8 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:inny W bazie od:2015-11-16
Dystrybutor:Speciality Drinks Ltd. Na forum:
Seria:Elements of Islay
 
 
     
 
 
 
RajmundAromat/barwa:

Nie ma tu jakiejś wielkiej finezji, ale też kto finezji oczekuje od whisky z Islay, szczególnie jeśli to młoda NAS? Ma trzepnąć torfem, dymem, morzem – i trzepie. Jest tu chirurgia szczękowa, tłuste wędzone ryby, oscypek, wyprawiona skóra, ale jest też wanilia, są ciepłe akcenty pieczystego. Przyjemne to, choć momentami dość toporne. Szczególnie jeśli pamiętać, że o Lagavulin mówimy, wszak arystokratce z Islay.

Smak/finish:

Na początek fala słodyczy waniliowej, po której jednak następuje atak torfowości, dość jednak ugładzonej i stosunkowo delikatnej. W każdym razie, bywało gorzej. Jest tu dym, jest mięta, jest morska słoność, osadzająca się na wargach. Kremowa wanilia wraca po chwili. Czerwona herbata roibos.

Finisz długi, w miarę przyjemny. Wygasa wanilia, pojawiają się akcenty dębowe, nieco gorzkiej czekolady, dym i mentol.
Ocena:
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

pieczone ziemniaki z ogniska, prażony słonecznik, lasoni (yeah!), ozon, świeżo malowane ściany, naftalina, torfowość w całkiem dobrym, ucywilizowanym wydaniu - choć oczywiście, najmniejszego wyrafinowania... ale przecież nie o to chodzi, prawda? ;-) co jednak ze smakiem?

Smak/finish:

mocarne akcenty spirytusowe i zbożowe, totalna młócka, piekielny torf siecze przez pysk, sól i posmaki ceglaste, skajowe i fermentacyjne, słodkawy zacier, skiełkowana pszenica, oset, nawet Goldwasser... w finiszu przeważa raczej nudna i sztampowa warstwa torfowa, drożdże, kwas chlebowy

Uwagi:

młoda, chamska i typowa, bardzo typowa i bardzo współczesna Lagavulin - mnie ta wersja nie przekonuje niczym ciekawym...

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A