UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 20.03.2019 Czwartek 00:36
 
    Talisker 57° North, edycja 2010
 
Wiek whisky:no ageMoc:57 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:inny W bazie od:2017-04-28
Dystrybutor: o.b. Na forum:
Seria: bez serii
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

ależ gładki, ależ elegancki! płonące znicze posadowione nad brzegiem spokojnego oceanu, wędzone owoce (głównie cytryny i gruszki), wrzosy, ozon, eukaliptus - piękne są te zmagania strony morskiej i owocowej... teraz marakuja, daktyle, i znowu słoność, mokre otoczaki, i znowu bardzo dyskretny, ale znakomicie wyczuwalny dym - whisky absolutnie nie pachnie jak kilkulatka, w aromacie trzyma poziom maltów minimum 20-letnich! wraz z upływem czasu dymu coraz więcej, wkraczają nuty medyczne, ale i tropik pięknie się broni

Smak/finish:

hu, ha!... co za sztorm, co za zawierzucha! dym z komina, sadza, kanalizacja, modelina, mydełka, bazalty, tłuczony zielony i czarny pieprz, ale też bita śmietana, wrzątek, ciateczka korzenne, akcenty mięsne i ziołowe... początek frapujący słodki, wytrawność nieubłaganie zdobywa pole, mnóstwo soli morskiej, dym ciągle się kłębi, wkradają się posmaki warzywne i żużlowe - jedyne, co nieco minimalnie szwankuje to intensywność finiszu, dość przyjemnego, morsko-waniliowego, ale i krótkiego... absolutnie mój typ whisky!

Uwagi:

whisky zdecydowanie zyskuje po odpowiednim napowietrzeniu - piłem ją wiele razy i za każdym podejściem odkrywam ją na nowo... znakomita blenderska robota, czapki z głów!Ocena:
 
 
 
R E K L A M A