UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 19.03.2019 Środa 23:42
 
    Mortlach 
 
Wiek whisky:18 y.o.Moc:54.8 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1995 W bazie od:2017-04-28
Dystrybutor:Jack Wiebers Whisky World Na forum:
Seria:Passenger Liners
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

likiery pomarańczowe, miody akacjowe, wonie żywiczne, eukaliptusowe, mentol, biała czekolada, laska wanilii, kwitnący bez (?), podbudowa z kolei minimalnie drewniana (sosnowe deski)... profil niezmiernie żwawy, soczysty, dziarski - a zarazem świetnie poukładany, bez najmniejszych wad, zborny i apetyczny, voila!

Smak/finish:

...i nie zawodzi także w smaku, co więcej - natychmiast wprowadza przemożny kontrapunkt tytoniowo-dymny! rozgrzany kocioł parowy, słodki szampon brzozowy (!) ulatuje nosem, mnóstwo ozonu oraz czekolady mlecznej... co prawda, po chwili naciera zdecydowanie cięższa melasa wespół z toffi, zauważalna jest także doza słodowości, jest cukier trzcinowy i faworki, ale "naprawdę nie dzieje się nic"... nic złego! - olejki pomarańczowe powracają, likier typu Triple Sec, słodki popkorn, sezam, bakalie, pascha... finisz bardzo konsekwentny, nadal bogaty, białe czekolady z cytrusami, biały rum, tokaje, shortbready, posmaki maślane, chałwa, znowu pomarańcze

Uwagi:

jedna z najlepszych - o ile nie najlepsza - nie ciemnosherrowa Mortlach, z jaką miałem przyjemność się zetknąć, o zwartej, silnie nasyconej strukturze, intensywna, na każdym kroku równie satysfakcjonująca!

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A