UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 19.03.2019 Środa 23:58
 
    Teaninich 
 
Wiek whisky:21 y.o.Moc:50.8 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1983 W bazie od:2017-04-28
Dystrybutor:Cadenhead's Na forum:
Seria:Authentic Collection
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

kombinacja łagodna, śmietankowa - wystudzona herbata z malinami i miodem, odrobina świeżo ciętych desek, terpentyny, niedojrzałego agrestu, ziołowych przypraw... po jakimś czasie niuanse klejów roślinnych (takich ze znaczków pocztowych), mleka waniliowego z tubki, tudzież waniliowych cygaretek, ale i zielonych orzechów, liści fikusa - sporo sprzecznych akcentów, ale zachowujących poprawne "splendid isolation"

Smak/finish:

korzenny, dębowy i tradycyjnie, wytrawnie herbaciany smak, o sporej intensywności i odczuwalnej mocy większej, niż wynikałoby to wyłącznie z poziomu abv: jesienne listowie, dereń, dzika róża, nalewki ziołowe... nie jest to jednak z całą pewnością profil cierpki, bądź ściągający - i chwała mu za to! pierogi z jagodami i leguminy, a w finiszu coraz więcej znakomitych, herbacianych esencji, niemalże Cejlon w kieliszku... do tego postna drożdżówka bez nadzienia, echa słodowe, sok ze skórki pomarańczy (!), wreszcie: wytrawne powidła agrestowe - finał jest raczej krótki, gwałtowny, jednak zarazem treściwy... samo życie ;)

Uwagi:

10 whisky zdecydowanie nie w moim gucie, ale miłośnicy rewirów poobiednio-wytrawnych z pewnością znajdą w niej obiekt właściwie ulokowanego zainteresowania

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A