UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 14.06.2024 Sobota 04:22
 
    Highland Park 
 
Wiek whisky:22 y.o.Moc:55.7 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1986 W bazie od:2017-05-30
Dystrybutor:Duncan Taylor Na forum:
Seria:Rare Auld
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

kwintesencja stylu HP z połowy ówczesnej dekady - niemało dymu, dużo soli, jeszcze więcej morza! przybój tłukący o skały, kosz limonek i cytryn, sok wyciśnięty z kaktusa, pęk suszonych ziół, mięta pieprzowa... zdecydowanie bardziej wyspiarski profil niż np. w przypadku pochodzących z tamtego okresu wypustów oficjalnych (też ciekawych, choć w inny sposób), bardziej swoisty i lepiej też trafiający w mój gust... nie ma wątpliwości, że to whisky z charakterem, którą z łatwością rozpoznaje się nawet po latach!

Smak/finish:

w smaku ponownie ton nadaje dymność i lekka słonawość, zaznaczają się jednak również pewna ziarnistość (gotowany pęczak?) oraz wpływy drewna, wszystko chyba w nieco gorszym, niż oczekiwane, wydaniu... przyjemna do popijania, lecz cokolwiek zwyczajna whisky - co nie przeszkadza jej oczywiście zostawić ogromną większość współczesnej konkurencji daleko za sobą - pochwały za finisz, który choć niedługi, to pomyślnie kontynuuje dymno-morską epopeję, wplatając ciasta drożdżowe, nie popadając w jabłczano-winny banał...

Uwagi:

balansuje gdzieś na krawędzi wyższej oceny, głównie za zapach, ale ostatecznie w smaku w żadnym momencie nie przekracza granicy szczególnej rekomendacji - choć i nie spada poniżej solidnego poziomu!

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A