UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 20.03.2019 Czwartek 00:15
 
    Highland Park 
 
Wiek whisky:18 y.o.Moc:60.2 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1988 W bazie od:2017-05-30
Dystrybutor:Bennachie Scotch Whisky Co. Na forum:
Seria: bez serii
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

skąd to morze na bagnach!?... zwichrowana, mortlachowa wariacja na temat Highland Park'a, refluks żołądkowy, saletra, proch strzelniczy wypełniający ładownie starego galeonu, takielunek w pełnym słońcu, sól wytrącająca się na żaglach, czarny pieprz - spod warstwy organiczno-popielnej jawią się akcenty czereśniowo-tytoniowe, kakao, liście palmowe... toż to najprzedniejszy, barbdoski, ciemny rum... sail-ho!

Smak/finish:

w pełni kongruentny, wytrawny, prochowo-pieprzny, pikantny profil, z przyjemną nutą alkoholową, nozdrza oddają salwę dymem - sherry zdecydowanie na pierwszym planie, ale destylat także wtrąca swoje trzy grosze, zaś pozostałe elementy ukazują się stopniowo: dołącza ćwikła, orzechówka, głóg, prażone ziarna słonecznika w łupinach... w finiszu zaznacza się początkowo metaliczność, cynowa zastawa, na bokach języka nuty zbożowe i słodowe, na tyle z kolei posmaki kawy i kakao, nawet suszu owocowego... tak, to właśnie finisz okazuje się zdecydowanie najbogatszy, ostatecznie wyzwala nas spod dojmującego wpływu siarki i meandruje po wielu smakowych "zakamarkach"

Uwagi:

rocznik 88 HP słynie z niezłych bottlingów z beczek po ciemnej sherry - ten, trzymając klasę, jest na dodatek uroczo niesforny, naturalistycznie ordynarny, nie popadając jednak w tanie efekciarstwo - cóż, sam Mortlach by się nie powstydził!

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A