UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 19.08.2019 Wtorek 04:01
 
    Bowmore 
 
Wiek whisky:rocznikowaMoc:56.3 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1994 W bazie od:2018-05-11
Dystrybutor:Berry Brothers & Rudd Na forum:
Seria:Own Selection
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

przyjemna, intensywna woń morza, dość ostra, chwilami nawiązująca do brzytewności Laphroaiga (kolejny raz te dwie destylarnie jakoś mi się ze sobą kojarzą...), ale nigdy nie popadająca w monotonię - buduje się przewaga marynowanych kłącz, oliwek w zalewie, kwaskowatych limonek, asparagusa, soli... niuanse woni leśnych, żywicznych - oraz, oczywiście, klasyczna bowmorowa ziołowość... która stopniowo zaczyna odgrywać tu wiodącą rolę, wplatając nuty owoców tropikalnych (przede wszystkim mango i kanatalupy) - taki profil już doprawdy niełatwo pomylić z jakąkolwiek inną whisky!

Smak/finish:

momentalnie rusza natarcie klinicznie czystej torfowości, a wraz z nim napierają bele wełny mineralnej, kruszone cegły, gąbki i mydliny (tym razem witamy w świecie CI z rocznika 1984), jednak - jak to w dobrej Bowmore - nie ma tu za grosz prymitywizmu czy chaosu, dymowość zna swoje miejsce w szeregu, towarzyszące nuty węglowe, warzywne i ziemiste w żadnym momencie nie próbują przejąć profilu we władanie - suma doznań jest niezmiennie pozytywna, a pierwszy smak wyborny... później na przemian lekką przewagę zyskuje strona to wytrawna, to słodsza... a ciągle wyrafinowanie torfowa! dopiero w finiszu (może nieco krótszym od oczekiwanego) sól i dym przeważają, buzując miło w gardzieli... na bokach języka zaznacza się umiarkowana ziemistość, posmaki ziaren i - jednocześnie - minimalnie metaliczne

Uwagi:

kolejna Bowmore o walorach ewidentnie górujących nad, doprawdy drobnymi, niedoskonałościami (te odnotowałem głównie w finiszu)

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A