UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 24.10.2019 Piątek 03:29
 
    Mortlach 
 
Wiek whisky:20 y.o.Moc:54.2 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1996 W bazie od:2018-10-31
Dystrybutor:Alambic Classique Na forum:
Seria:Special Vintage
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

nie-sa-mo-wi-ty!... kolejna whisky z AC, która jest w aspekcie aromatu wręcz zjawiskowa, magiczna! czuję się tak, jakbym wsadził nos w stertę owoców cytrusowych, w części dopiero co obranych - mandarynki, marakuje, ananasy, granaty, kiwi, żelki owocowe obsypane cukrem... czyste, owocowe szaleństwo! i jeszcze suszona skórka pomarańczowa (!), i bakalie, i czerwony agrest, i ta - jakże ciekawa - kwaskowość...

Smak/finish:

słodka, pełna, oleista, whisky zdecydowanie w typie "modern", a jednak o wyjątkowo przyzwoitym stylu - pierwszy, mocarny i pełny smak przynosi większość nut owocowych z zapachu, klasyczną multiwitaminę, drugi natomiast to delikatna kontra drewna... jakże pięknie grzeje w gardzieli! dobywają się stamtąd fale owoców, pochody owoców, rzesze owoców... finiszu nie stwierdzono, ale to doprawdy niewielki mankament ;) należy tylko pić!

Uwagi:

po zjawiskowej Clynelish ze zbliżonego okresu, znowu mamy coś specjalnego od Alambic Classique, coś, co pamięta się latami - profil zdecydowanie spoza mięsno-siarkowego kanonu Mortlacha po sherry, to wręcz jedna z najbardziej owocowych whisky ever!

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A