UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 24.10.2019 Piątek 04:54
 
    Kilchoman "The Trilogy", for LMDW
 
Wiek whisky:5 y.o.Moc:60.6 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:2010 W bazie od:2018-10-31
Dystrybutor: o.b. Na forum:
Seria:Single Cask Release
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

kwaśny torf, szuwary, skwaśniałe piwo, pokrojony seler naciowy, lekko nadpsute salinaty, siwucha... na drugim planie jakieś - również kwaśne - owoce (niedojrzałe jabłka?), new-make, generalnie odstręczająca kombinacja... sery góralskie, zużyte bandaże, blaszana wanna wypełniona formaliną, pleśń

Smak/finish:

lepszy, znacznie lepszy niż nijaki, a w zasadzie słaby, aromat! mocarny cios torfu, kozackiego samogonu i plasteliny! wspaniale rozgrzewa, bucha gorąca para znad kamieni, sauna, ukrop, u-cha-cha!... ten fantazyjny, mołojecki smak przypomina mi charakterem niektóre, pięknie słodkawe edycje Caol Ili z początku lat 80-tych - pojawiają się klasyczne gąbki i poniemiecka, długo nie czyszczona kanalizacja, wełna mineralna, okopcone kominy i sfatygowane, stuletnie parkiety - w finiszu jednak niewiele pozostaje z tych najbardziej frapujących akcentów, panoszy się cokolwiek prowincjonalne gorzelnictwo, wyłazi w końcu nikczemny wiek tej whisky... jest za to chrzan i nawet odrobina musztardy ;) czyż nie lepiej zatem wziąć po prostu kolejny łyk?

Uwagi:

doprawdy fajna rzecz, momentami sentymentalna... niedorosły aromat zdecydowanie "nie nadąża" za naprawdę przyzwoitym smakiem, ale i tak nie ma co narzekać - styl jest pierwsza klasa!

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A