UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 09.06.2023 Sobota 20:22
 
    Glen Scotia for Loża Dżentelmenów
 
Wiek whisky:9 y.o.Moc:55.8 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:2008 W bazie od:2019-08-20
Dystrybutor: o.b. Na forum:
Seria: bez serii
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

ładnie, ładnie... owoce tropikalne w osnowie morza, porannego połowu z kutra, ananasy z puszki, kostki cukru nasączone białym rumem, dojrzałe liczi, austriacki likier z moreli, olej słonecznikowy, gdzieś w tle obrane ziarna słonecznika, Kahlua, liście palmowe, peerelowskie draże w lukrze... trzeba stanowczo przyznać, że ten aromat broni się, nie ma tutaj fałszywych nut, jest też sporo charakteru destylarni, choć tego typu profile beczkowe znaleźć można także w innych destylarniach (takiej Bunnahabhain choćby)

Smak/finish:

w pierwszej chwili (ale tylko w pierwszej) wydaje się zasadniczo koherentny z aromatem, choć od początku znacznie więcej tutaj alkoholu - tropikalne owoce z zapachu przez kilkanaście sekund walczą, jednak niestety (zbyt) szybko wypiera je dość prosty, słodkawo-drogeryjny posmak wódczany, sake, mydełko... niewyraźna słoność, siemię lniane (?), wszystko to raptownie "siada" - finiszu w zasadzie brak, ale może to i lepiej?

Uwagi:

aromat zdecydowanie góruje nad pozostałymi składowymi, pierwszy smak ujdzie, dalej jest jednak mocno rozczarowująco... poniekąd więc rozumiem kulisy tej selekcji, choć ich nie usprawiedliwiam ;)

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A