UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia. 22.05.2024 Czwartek 15:29
 
    Caol Ila 
 
Wiek whisky:29 y.o.Moc:51.5 %
Typ whisky:Single Malt Ranking:
Rocznik:1982 W bazie od:2019-08-20
Dystrybutor:Duncan Taylor Na forum:
Seria:Rare Auld
 
 
     
 
 
 
wiktorAromat/barwa:

karambola, marakuja, aromat "z dawnych dni", przepiękna morskość, klematisy, konfitury orzechowe... delikatne, pojedyncze ukłucia soli, jesień polskich sadów, dymek wyłącznie komplementarnie, zna swoje miejsce i nie pcha się nam "pod oczy" - bardzo nęcąca kompozycja, ale czy nie zwodniczo nęcąca?

Smak/finish:

...bynajmniej, choć smak (zgodny profilowo z aromatem) nie jest nadzwyczajnie spektakularny, od startu ładnie przeplatają się w nim tony morskie z owocowymi - których początkowo najwięcej, niemało także dębowych klepek, cedru, papieru ryżowego... zaznacza się biały pieprz oraz imbir, proszek do pieczenia - w finiszu dymek kadzi tropikalną, karaibską sałatkę, niedojrzałe banany i dosłownie szczypta talku, celuloza też gdzieś tam majaczy... szkoda, że nie dotrzymuje on kroku pierwszemu smakowi (o zapachu nie wspominając)

Uwagi:

whisky o stylu ponadczasowym, trzymająca określony, solidny poziom - punkt w górę za zdecydowanie urokliwy aromat, jednak za sam smak już tylko 5, a za finisz maksymalnie 4 punkty

Ocena:
 
 
 
R E K L A M A