| |
| Brora edycja 2007 |
| |
| Wiek whisky: | | 30 y.o. | Moc: | | 55.7 % |
| Typ whisky: | | Single Malt |
Ranking: | |           |
| Rocznik: | | inny |
W bazie od: | | 2009-02-28 |
| Dystrybutor: | | o.b. |
Na forum: | | |
| Seria: | | |
| |
| |
 |
| |
| |
| | | wiktor | Aromat/barwa:
zapachy owocowe, łagodne: kwiaty, sól, dym, pomidory, zioła... mnóstwo polnych ziół! słodycz, legumina, sernik, dym... czegóż tutaj nie ma? całość raczej skondensowana, monumentalna
Smak/finish:
trzy zauważalne warstwy smakowe plus wyraźny, choć regresywny finisz: pierwsza faza wytrawna, pikantna, słona - druga dymowo-żużlowa, gumowa, anyżowa, trzecia słodka, miodowo-korzenna, z dymem i rumem (!)... całość w odbiorze raczej ciężka, bo i klubowa to w charakterze whisky... wygasłe po wierzchu paleniska lecz w głębi tli się żar, wytrawność - duża szkoda, że finisz nie stanowi godnego finału tego spektaklu
Uwagi:
olbrzymie bogactwo pod każdym względem, chwilami ma się wrażenie, że whisky była dodatkowo finiszowana (akurat mi średnio to odpowiada) co wpływa na jej wręcz "przytłaczający" charakter
Ocena:          | | | | | |