To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli best of coś-tam ;-) - blog.czajkus.com

Czarek - Pią Mar 20, 2015 2:10 pm

Pawloff napisał/a:
wrzuć wyniki testu, trzeba już szukać alternatywy dla drogich wybitnych maltów...

ja już znalazłem :lol:

Wiktor - Pią Mar 20, 2015 3:25 pm

Drogie, wybitne dżemy ;)
Czajkus - Śro Kwi 01, 2015 12:08 pm

Rajmund napisał/a:
Kurcze, jeśli dobrze poszukam po szafkach w kuchni, to gdzieś tam powinna być jeszcze co najmniej jedna butelka mojej pigwówki, zrobionej kilka lat temu z własnych owoców pigwowca, z krzaczków rosnących w ogrodzie za domem. Pamiętam, że nie bardzo mi smakowała, bo chyba ją przesłodziłem, więc wyszedł strasznie słodki likier, ale kto wie, może po tych kilku latach przegryzła się i nadaje się do czegoś. Może nawet do spożycia. Odezwę się jeśli uda mi się ją znaleźć, no i jeśli jeszcze macie moce przerobowe na kolejną próbkę. Absolutnie niezależną.


Że tak się spytam nieśmiało, dużą masz tą kuchnię?

Rajmund - Śro Kwi 01, 2015 12:49 pm

Czajkus napisał/a:
Że tak się spytam nieśmiało, dużą masz tą kuchnię?

Nie bardzo. ;-) Znalazłem, pigwówkę mam. Ale nie miałem jeszcze śmiałości zajrzeć do niej i spróbować. Robiona była jakieś 3 lata temu, więc mam pewne obawy. Ale spoko, zajrzę, wyślę, cokolwiek byłaby warta. Podrzuć na priv adres do wysyłki. :)

Czajkus - Pon Kwi 06, 2015 11:39 am

Dziękuję Rajmund! Zatem będę miał Pigwówki od reprezentantów 5 moich ulubionych alkoholowych for :) tj. miniaturek, bimbrowników, alkoholi domowych, winiarzy i bow.

Przy 20 czy 30 pigwówkach stracha nie miałem ale wychodzi mi, że w sumie będę miał ok 60 pigwówek i trzeba będzie rozsądnie gospodarować siłami :)

Poniżej link do 50 pigwówek, które już do mnie przyszły:
http://blog.czajkus.com/b...gwowek-czesc-1/

Pozdrawiam
Czajkus

[ Dodano: Śro Kwi 22, 2015 8:49 am ]
Witam,
Test ma się odbyć 26 kwietnia
Będzie ponad 60 Pigwówek









plus najnowszy nabytek :)

Wiktor - Śro Kwi 22, 2015 9:00 am

Śmiało sobie poczynasz, na samą myśl o takich ilościach drżą mi kolana... ;)
Czy ten konkurs będzie "jednokrotnej próby" (testing+ocena pkt.), czy wieloetapowy?
Np. w pierwszej rundzie wybór spośród 60-ciu tych 20-25 najlepszych, w drugiej do "ścisłego finału" wchodzi już tylko 10?...

Czajkus - Śro Kwi 22, 2015 9:32 am

W pierwszej kolejności będzie 6 tur po 10 Pigwówek (w ostatniej turze więcej) i przyznawanie punktów wg skali BOW z Twoim opisem :)
Myślę, że zgromadzone Pigwówki są tak różnorodne, że jest szansa na skorzystanie z całej skali - ale to się okaże. Test będzie ślepy, ale w ramach tur będą pewne preferencje tj. najpierw pójdą najmocniejsze, potem najjaśniejsze, najciemniejsze, lepsze sklepowe, domowe i reszta. Tym sposobem jaśniejsze nalewki z Pigwy będą oceniane zasadniczo razem w grupie i ciemniejsze Nalewki z Pigwowca podobnie.

Jak przyznamy punkty (każdy oddzielnie) to wtedy czołówkę należałoby skonfrontować między sobą raz jeszcze i dokonać wyboru.

Tyle teorii, w praktyce to jest dla mnie trochę droga w nieznane i jak przy dajmy na to 33 czy 47 pigwówce możliwości poznawcze się zakończą... to będzie ból i zgrzytanie zębów.

Na pewno chcę wybrać najlepszą zdaniem Komisji pigwówkę - ale też najlepszą z pigwowca, z pigwy, domową, sklepową droższą, sklepową popularną.

Ale będzie to takie rozpoznanie bojem...

rosomak - Śro Kwi 22, 2015 9:42 am

60 rzeczy tego samego dnia to rzeczywiscie totalny hardcore. Tym bardziej, ze cukru tam pewnie nie brakuje :wink:
Rajmund - Śro Kwi 22, 2015 11:31 am

Zapewniam, że w mojej cukru nie brakuje. To się powinno nazywać likier z pigwowca raczej niż nalewka. Jestem ciekaw wyników - w sensie ile będzie ofiar w ludziach. ;)
Czajkus - Śro Kwi 29, 2015 8:41 pm

Relacja z testu, na tyle na ile się póki co wyrobiłem

Pigwówka Rajmunda na pudle :) Gratuluję!

http://blog.czajkus.com/b...czesc-3-wyniki/

Rajmund - Śro Kwi 29, 2015 11:41 pm

Czajkus napisał/a:
Relacja z testu, na tyle na ile się póki co wyrobiłem

Pigwówka Rajmunda na pudle :) Gratuluję!

http://blog.czajkus.com/b...czesc-3-wyniki/

Dzięki, dzięki. :) Teraz pytanie podstawowe brzmi - ile mogę zarobić na pozostałym prawie litrze tego zacnego (jak się okazuje) trunku? Pójdzie na eBay'u? ;)

Czajkus - Wto Maj 05, 2015 3:03 pm

Poczekaj jeszcze ze sprzedażą, bo jeszcze dyplom muszę zrobić i wysłać :lol:

Tutaj relacja Łukasza Gołębiewskiego
http://spirits.com.pl/deg...mno-68-x-pigwa/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group