To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW.VIP Club - Xmas 2014

rosomak - Pon Lis 03, 2014 8:15 pm
Temat postu: Xmas 2014
Wskutek cudownego rozmnozenia butelek ;) zmieniamy nieco formule. Whisky otwarte, dawno nie probowane, a do ktorych chcielibysmy wrocic przesuwamy, na kiedys. Prawdopodobne, ze na ktorys z kolejnych Xmasow… W chwili obecnej w piatek (19.12.2014) planujemy przekrojowy przeglad pewnej destylarni zdobywajacej juz od kilku spotkan naprawde bardzo dobre oceny. No moze zdecydujemy sie na jakis otwarty przerywnik z dawnych lat miedzy nimi o ile okaze sie, ze ktos uzna, iz jest zdecydowanie za malo whisky :mrgreen:
W sobote oczywiscie butelki przywiezione przez gosci plus prawdopodobnie zmiesci sie jeszcze mini przeglad jednego z „wloskich” bottlerow co to gdzieniedzie uwazany jest za kultowego ;) i chyba powinnismy kilka wypustow sprawdzic. Do zobaczenia :grin:

Adam Hochul - Wto Lis 04, 2014 10:23 am

Szkoda ze w Polsce dopiero od 20 ;)
rosomak - Wto Lis 04, 2014 11:32 am

Adam Hochul napisał/a:
dopiero od 20

No to akurat na wieczorna degustacje drugiego dnia :wink:

Adam Hochul - Czw Lis 06, 2014 10:10 am

rosomak napisał/a:
Adam Hochul napisał/a:
dopiero od 20

No to akurat na wieczorna degustacje drugiego dnia :wink:


Po 16 godzinach jazdy to pewnie nie dozyl bym drugiego dram`a :) , ale rozwaze jeszcze :D

rosomak - Śro Gru 03, 2014 7:29 pm

No dobrze – czas na przynajmniej czesciowe uscislenia (dla odmiany ;) ).
W piatek przekrojowo sprawdzana destylarnia bedzie Glenfarclas. Znakomicie sprawial sie na ostatnich Xmasach (i nie tylko) zatem postanowilismy przetestowac nie tylko „stare dziady” z lat 60tych (bez paniki – tez beda ;) ), ale niemal kazda dekade. Od potencjalnych wypasow do rzeczy mlodszych, choc mamy nadzieje niebanalnych i dobrze dobranych. Chcielibysmy dzieki temu zobaczyc czy przez te wszystkie lata selekcja byla w mozliwie rownym stopniu warta uwagi (co nie znaczy oczywiscie, ze oczekujemy od najmlodszych tego samego co od najstarszych!).
W sobote, na „wloski” przeglad wybralismy Moon Import, zainspirowani butelka pewnego forumowicza, ktory wlasnie ja na Xmasa postanowil przeznaczyc juz wiosna ;) Nie bedzie to jednak w tym wypadku typowa „przekrojowka” – zdecydowalismy sie bowiem postawic na destylarnie stosunkowo malo znane, a czasem dodatkowo naprawde unikalne ich (nawet w obrebie samego Moon Importa) wersje. Jesli z tego MI wybrnie obronna reka to znaczy, ze wart jest swej "legendy" :lol:
Oczywiscie powyzsze informacje w zadnym razie nie wyczerpuja listy butelek jakie sie na Xmasie pojawia :grin:

Wiktor - Śro Gru 03, 2014 7:42 pm

rosomak napisał/a:
nie znaczy oczywiscie, ze oczekujemy od najmlodszych tego samego co od najstarszych

Dyskutowałbym :grin:

rosomak - Czw Gru 04, 2014 10:33 pm

Bardzo prosimy wszystkich przyjezdzajacych o jak najwczesniejsza informacje, o ktorej i gdzie pojawia sie w Szczecinie na Xmasa. Pozwoli nam to na sprawne przetransportowanie ich na miejsce spotkania jak rowniez na zajecie sie tymi, ktorzy musieliby czekac na rozpoczecie degustacji szczegolnie dlugo.
Prosze o info na PW lub maila.

flymind - Nie Gru 07, 2014 3:42 pm

Czy wiadomo juz o ktorej godzinie planowany jest poczatek degustacji piatkowej oraz sobotniej?
rosomak - Nie Gru 07, 2014 4:37 pm

W piatek nie pozniej niz o 18.00. W sobote prosze zarezerwowac czas znacznie wczesniej bo moga byc jeszcze inne atrakcje ;) Powiedzmy od 13.00.
Adam Hochul - Pon Gru 08, 2014 10:50 am

ehh :( AJ HEJT JU OL. Nie dosc ze nie zdaze dojechac to jeszcze mi tu beda oglaszac dodatkowe atrakcje.
Wiktor - Pon Gru 08, 2014 11:27 am

Adam Hochul napisał/a:
dodatkowe atrakcje

Żałuj. Lepienie bałwana ze śniegu (albo błota, kwestia pogody), kulig na sucho, ślizgawka na mokro, oglądanie whisky legendarnych, ujeżdżanie pompy ulicznej, przyspieszony kurs fotografowania, giełda pustych butelek i kartonów po whisky, pokaz slajdów "Życie codzienne redakcji BOW"... Będzie się działo!

[ Dodano: 8 Grudzień 2014, 11:30 ]
rosomak napisał/a:
W piatek nie pozniej niz o 18.00

A wręcz o 18:00. Kto się spóźni, nie dostanie kolacji... Co najwyżej karniaka ;)

Czarek - Sob Gru 20, 2014 10:25 pm

To ci dopiero relacja na żywo :lol:
Tomek1 - Nie Gru 21, 2014 12:38 am

Mam nadprogramowy kieliszek "Highland Park". Komu oddać?
zbdu - Nie Gru 21, 2014 9:04 am

Tomek1 napisał/a:
Mam nadprogramowy kieliszek "Highland Park". Komu oddać?

Jak pełny to ja chcę

rosomak - Nie Gru 21, 2014 9:10 am

Tomek1 napisał/a:
Mam nadprogramowy kieliszek "Highland Park".

Jesli nikt inny sie nie zglosi to znaczy, ze moj bo przyszedlem z czterema, a wrocilem z trzema :wink:
Milo było znowu (niewlasciwe slowo, bo przeciez za rzadko) się z Wami spotkac :grin:
Karczma Rzym ze swoim czartowsko-choinkowym wystrojem dobrze wpisala się w swiateczna atmosfere – bozonarodzeniowe szlagiery z lat 80tych daja +1 do ocen prawda? :mrgreen:
Pierwszego dnia zaczęliśmy od Glenfarclasow. Mimo niezbyt ciekawego Daily Drama 1966 i dobrego, ale znacznie poniżej oczekiwan Directors Cut z tego samego rocznika Glenfarclasy pokazaly, nomen omen, klase. Zarówno rozbiegowka z Malts of Scotland (1995) jak i chyba przede wszystkim edycja dla Ermuri z 2002 roku (chyba już wiem co Serge ma na mysli piszac o smaku „mercurochrome”) udowodnily, ze co do tej destylarni staranna selekcja rzeczy wcale nie tak starych i niekoniecznie bardzo drogich daje naprawde dobre rezultaty zwłaszcza w relacji jakość/cena. Jednoczesnie jednak wyraznie slabsza niż rok i dwa lata temu (choc przeciez nie zla!) Blairfindy – tym razem 1965 jak i (zwłaszcza) bardzo slaby wystep Glen Albyna (wiem, Albyn, ale seria Gentle Noses czyli superpremium Jacka Wiebersa, a do tego zachęcające naprawde dobre, liczne oceny i opis na whiskybase) i Bowmora 1975 Samaroli (signore Samaroli cozem ci uczynil….), które to whisky były ostatnimi dwoma podczas degustacji nieco mnie przygnębiły. Do tego stopnia, ze jeszcze w sobote rano rozmawiając z Wiktorem zupełnie zwątpiłem w możliwość odmiany losu dnia nastepnego, a co do Moon Importa stwierdziłem, ze żeby wypadl tak jak bym sobie tego życzył to musialby stac się chyba cud.
I cud się stal. :grin:

[ Dodano: Nie Gru 21, 2014 9:22 am ]
P.S. Jacku - Clynelish Dalriada - anata wa saikōdesu



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group