bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Xmas 2014
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 8:15 pm   Xmas 2014

Wskutek cudownego rozmnozenia butelek ;) zmieniamy nieco formule. Whisky otwarte, dawno nie probowane, a do ktorych chcielibysmy wrocic przesuwamy, na kiedys. Prawdopodobne, ze na ktorys z kolejnych Xmasow… W chwili obecnej w piatek (19.12.2014) planujemy przekrojowy przeglad pewnej destylarni zdobywajacej juz od kilku spotkan naprawde bardzo dobre oceny. No moze zdecydujemy sie na jakis otwarty przerywnik z dawnych lat miedzy nimi o ile okaze sie, ze ktos uzna, iz jest zdecydowanie za malo whisky :mrgreen:
W sobote oczywiscie butelki przywiezione przez gosci plus prawdopodobnie zmiesci sie jeszcze mini przeglad jednego z „wloskich” bottlerow co to gdzieniedzie uwazany jest za kultowego ;) i chyba powinnismy kilka wypustow sprawdzic. Do zobaczenia :grin:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Wto Lis 04, 2014 10:29 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Wto Lis 04, 2014 10:23 am   

Szkoda ze w Polsce dopiero od 20 ;)
_________________
Doing does
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lis 04, 2014 11:32 am   

Adam Hochul napisał/a:
dopiero od 20

No to akurat na wieczorna degustacje drugiego dnia :wink:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 10:10 am   

rosomak napisał/a:
Adam Hochul napisał/a:
dopiero od 20

No to akurat na wieczorna degustacje drugiego dnia :wink:


Po 16 godzinach jazdy to pewnie nie dozyl bym drugiego dram`a :) , ale rozwaze jeszcze :D
_________________
Doing does
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 7:29 pm   

No dobrze – czas na przynajmniej czesciowe uscislenia (dla odmiany ;) ).
W piatek przekrojowo sprawdzana destylarnia bedzie Glenfarclas. Znakomicie sprawial sie na ostatnich Xmasach (i nie tylko) zatem postanowilismy przetestowac nie tylko „stare dziady” z lat 60tych (bez paniki – tez beda ;) ), ale niemal kazda dekade. Od potencjalnych wypasow do rzeczy mlodszych, choc mamy nadzieje niebanalnych i dobrze dobranych. Chcielibysmy dzieki temu zobaczyc czy przez te wszystkie lata selekcja byla w mozliwie rownym stopniu warta uwagi (co nie znaczy oczywiscie, ze oczekujemy od najmlodszych tego samego co od najstarszych!).
W sobote, na „wloski” przeglad wybralismy Moon Import, zainspirowani butelka pewnego forumowicza, ktory wlasnie ja na Xmasa postanowil przeznaczyc juz wiosna ;) Nie bedzie to jednak w tym wypadku typowa „przekrojowka” – zdecydowalismy sie bowiem postawic na destylarnie stosunkowo malo znane, a czasem dodatkowo naprawde unikalne ich (nawet w obrebie samego Moon Importa) wersje. Jesli z tego MI wybrnie obronna reka to znaczy, ze wart jest swej "legendy" :lol:
Oczywiscie powyzsze informacje w zadnym razie nie wyczerpuja listy butelek jakie sie na Xmasie pojawia :grin:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Śro Gru 03, 2014 7:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 7:42 pm   

rosomak napisał/a:
nie znaczy oczywiscie, ze oczekujemy od najmlodszych tego samego co od najstarszych

Dyskutowałbym :grin:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 10:33 pm   

Bardzo prosimy wszystkich przyjezdzajacych o jak najwczesniejsza informacje, o ktorej i gdzie pojawia sie w Szczecinie na Xmasa. Pozwoli nam to na sprawne przetransportowanie ich na miejsce spotkania jak rowniez na zajecie sie tymi, ktorzy musieliby czekac na rozpoczecie degustacji szczegolnie dlugo.
Prosze o info na PW lub maila.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
flymind 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: morza szum...
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 80
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Gru 07, 2014 3:42 pm   

Czy wiadomo juz o ktorej godzinie planowany jest poczatek degustacji piatkowej oraz sobotniej?
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Gru 07, 2014 4:37 pm   

W piatek nie pozniej niz o 18.00. W sobote prosze zarezerwowac czas znacznie wczesniej bo moga byc jeszcze inne atrakcje ;) Powiedzmy od 13.00.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Gru 08, 2014 10:50 am   

ehh :( AJ HEJT JU OL. Nie dosc ze nie zdaze dojechac to jeszcze mi tu beda oglaszac dodatkowe atrakcje.
_________________
Doing does
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 08, 2014 11:27 am   

Adam Hochul napisał/a:
dodatkowe atrakcje

Żałuj. Lepienie bałwana ze śniegu (albo błota, kwestia pogody), kulig na sucho, ślizgawka na mokro, oglądanie whisky legendarnych, ujeżdżanie pompy ulicznej, przyspieszony kurs fotografowania, giełda pustych butelek i kartonów po whisky, pokaz slajdów "Życie codzienne redakcji BOW"... Będzie się działo!

[ Dodano: 8 Grudzień 2014, 11:30 ]
rosomak napisał/a:
W piatek nie pozniej niz o 18.00

A wręcz o 18:00. Kto się spóźni, nie dostanie kolacji... Co najwyżej karniaka ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Gru 20, 2014 10:25 pm   

To ci dopiero relacja na żywo :lol:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 12:38 am   

Mam nadprogramowy kieliszek "Highland Park". Komu oddać?
 
 
zbdu 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: szukam
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 46
Skąd: śląsk
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 9:04 am   

Tomek1 napisał/a:
Mam nadprogramowy kieliszek "Highland Park". Komu oddać?

Jak pełny to ja chcę
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 9:10 am   

Tomek1 napisał/a:
Mam nadprogramowy kieliszek "Highland Park".

Jesli nikt inny sie nie zglosi to znaczy, ze moj bo przyszedlem z czterema, a wrocilem z trzema :wink:
Milo było znowu (niewlasciwe slowo, bo przeciez za rzadko) się z Wami spotkac :grin:
Karczma Rzym ze swoim czartowsko-choinkowym wystrojem dobrze wpisala się w swiateczna atmosfere – bozonarodzeniowe szlagiery z lat 80tych daja +1 do ocen prawda? :mrgreen:
Pierwszego dnia zaczęliśmy od Glenfarclasow. Mimo niezbyt ciekawego Daily Drama 1966 i dobrego, ale znacznie poniżej oczekiwan Directors Cut z tego samego rocznika Glenfarclasy pokazaly, nomen omen, klase. Zarówno rozbiegowka z Malts of Scotland (1995) jak i chyba przede wszystkim edycja dla Ermuri z 2002 roku (chyba już wiem co Serge ma na mysli piszac o smaku „mercurochrome”) udowodnily, ze co do tej destylarni staranna selekcja rzeczy wcale nie tak starych i niekoniecznie bardzo drogich daje naprawde dobre rezultaty zwłaszcza w relacji jakość/cena. Jednoczesnie jednak wyraznie slabsza niż rok i dwa lata temu (choc przeciez nie zla!) Blairfindy – tym razem 1965 jak i (zwłaszcza) bardzo slaby wystep Glen Albyna (wiem, Albyn, ale seria Gentle Noses czyli superpremium Jacka Wiebersa, a do tego zachęcające naprawde dobre, liczne oceny i opis na whiskybase) i Bowmora 1975 Samaroli (signore Samaroli cozem ci uczynil….), które to whisky były ostatnimi dwoma podczas degustacji nieco mnie przygnębiły. Do tego stopnia, ze jeszcze w sobote rano rozmawiając z Wiktorem zupełnie zwątpiłem w możliwość odmiany losu dnia nastepnego, a co do Moon Importa stwierdziłem, ze żeby wypadl tak jak bym sobie tego życzył to musialby stac się chyba cud.
I cud się stal. :grin:

[ Dodano: Nie Gru 21, 2014 9:22 am ]
P.S. Jacku - Clynelish Dalriada - anata wa saikōdesu
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez rosomak Nie Gru 21, 2014 3:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów