To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW.VIP Club - Oficjalne Spotkanie BOW wiosna 2016

Wiktor - Wto Lut 16, 2016 10:08 am
Temat postu: Oficjalne Spotkanie BOW wiosna 2016
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam na wiosenne spotkanie BOW, które odbędzie się w maju w okolicach Szczecina (lub w samym Szczecinie).
Miejsc mamy kilka do wyboru - wszystkie sprawdzone - a na jedno z nich zdecydujemy się po ostatecznym potwierdzeniu terminu oraz liczby uczestników. O tym już za moment ;)

Sprawa najważniejsza - temat spotkania: "Whisky, których chcemy spróbować". A więc whisky, które z jakichś powodów wydają się nam ciekawe, obiecujące, lepsze od innych/porównywalnych, nietuzinkowe albo z cyklu zawsze miałem na nią ochotę, ale jakoś do tej pory nigdy nie było okazji ;)

Powyższy temat nie wyklucza oczywiście np. mini przeglądów (destylarni, podregionów, roczników itd.) w ramach spotkania, czy też whisky wybitnych (ani najwybitniejszych).
Jedyne czego chcemy uniknąć to whisky pospolite (zarówno generalnie - jak podstawki, kastraty), albo takie które już inni uczestnicy spotkania znają. Bo co to za frajda z degustacji whisky, które już się piło? ;)

Jako się utarło, każdy uczestnik przywozi ze sobą butelkę whisky "do poczęstowania współtowarzyszy".

Uprzedzam pytanie, które zapewne za chwilę padnie w kontekście zakupów: nie wyznaczamy żadnego "poziomu minimalnego" (ani maksymalnego) cen butelek. Teoretycznymi widełkami będzie po prostu średnia wartość rynkowa ciekawych okazów - a ta wprost wynika z powyższych założeń merytorycznych.
A tak wprost?... Proszę bardzo. Wiadomo, że interesująca whisky nie kosztuje obecnie 50 euro za butelkę, natomiast czy to będzie butelka warta 100 euro, 200 czy 500 - nie ma w tym kontekście znaczenia. Jeśli to będzie rzeczywiście ciekawa rzecz. Jeśli ktoś uprze się na coś pozornie taniego, a w istocie mocno rozczarowującego - no cóż, zostanie po imprezie z taką butelką-problemem sam ;)
Poza wszystkim, ceny whisky rosną i rosną, a ich bieżące "wyceny" stają się coraz mniej wymierne per se. Wartość butelek kupionych pół roku temu - niekiedy miesiąc temu! - potrafi na dzień dzisiejszy się podwoić, o ile nie potroić... Zatem ów "koszt" w dwójnasób wypływa z okoliczności i chwili zakupu, jak też operatywności samego kupującego - a nie z cyferek widocznych na Whiskybase.

Propozycje butelek można zgłaszać na Forum albo na PW. Mogą mieć również formę zapytań w stylu "od dawna marzę, aby napić się fajnego Arrana, jakiego polecacie za 100 euro?" ;) "nigdy nie piłem Balblaira w CSie, czy taki jak ten pasuje?" i tak dalej, i tak dalej.

Wspólne zakupy butelek - czemu nie, o ile ktoś celowałby w te ultra-drogie, a relatywnie warte zakupu flaszki. O które wcale łatwo nie jest ;) Warto jednak pamiętać, że ilość edycji do spróbowania w trakcie imprezy także jest ważna. Tak czy inaczej, z tym zagadnieniem akurat poradzimy sobie w ramach wewnętrznych uzgodnień wśród zainteresowanych uczestników. Zwykle tej całej łychy jest (dużo) za dużo... ;)

Koszty zakwaterowania i wyżywienia - tradycyjne. Noclegi w pokojach dwuosobowych zamkną się z pewnością w maksymalnie około 70-80 zł/osobę/noc. Posiłki do uzgodnienia, ale nie planujemy żadnych "wykwintnych wnętrz restauracyjnych ze światową kuchnią, licujących z powagą i ekskluzywnością naszego szacownego zgromadzenia oraz dostojeństwem degustowanych trunków" ;) Prędzej wiosenny grill albo coś z kuchni lokalnej (sic!).

Terminy.
Zw względu na lokalizację planujemy spotkanie zasadniczo dwudniowe (piątek-niedziela) z główną degustacją w sobotę po południu. Degustacja piątkowa do uzgodnienia - może być to tradycyjnie whisky, ale nie musi. Może być to whisky i coś jeszcze. Zależnie od okoliczności.
Zainteresowanych proszę o wpisywanie się na wszystkie terminy, które pasują. Przyjmuję zarazem, że brak dopisania się do któregoś terminu oznacza "nie pasuje mi i wtedy na pewno mnie nie będzie".


Możliwe weekendy:

Opcja 1) 13-15 maja

- BOW
- Laphromac +1
- Szwagier
- Tomek1
- JacekBee
- Loom+1
- rozen73
- TM+1

Opcja 2) 20-22 maja
- BOW
- Laphromac (+1?)
- Tomek1
- JacekBee



Na zgłoszenia czekamy maksymalnie do końca lutego!




PS. By nie zepsuć nikomu niespodzianki podaję tylko nazwy destylarnii, które na pewno zameldują się na stole w trakcie spotkania:
- Clynelish
- Glenlivet
- Springbank
- Bowmore
- Mortlach
- Talisker
- Kilchoman
- Teaninich
- Glengoyne
- Mannochmore
- Ben Nevis
- Dailuaine

loom - Wto Lut 16, 2016 10:38 am

Good idea. Jak ma się ta impreza do planowanego Clymore (zapowiadanego na ok 2.05)?
Wiktor - Wto Lut 16, 2016 10:47 am

Musiałbyś spytać samego organizatora ;) My nader chętnie powitamy go na niniejszym spotkaniu i wesprzemy we wcieleniu planów (nareszcie) w czyn :)

Miejsce i terminy - obowiązują wyłącznie podane w tym wątku.

loom - Wto Lut 16, 2016 10:52 am

Grrwrrr:) Jacku to jak to będzie? Może w kwietniu zatem Clymore?

Mnie na dziś pasuje termin nr 1

Laphromac - Czw Lut 18, 2016 11:58 pm

Rzeszów zgłasza obecność.
dla nas każdy w/w termin jest Ok.
mamy niedaleko, :wink: dostosujemy się
zgłaszają się : Laphromac i warunkowo Szwagier ( o ile uda mi się przekonać jego małżonkę że 250E na butelkę jest lepszą lokatą kapitału jak 250E na krem przeciwzmarszczkowy )
myślę że dam radę !
... zwłaszcza że loom też tęsknie patrzy na okazję do sponiewierania, a Szwagier ceni jego towarzystwo i sympatię do madery ! :wink:

loom - Pią Lut 19, 2016 12:39 am

Laphromac napisał/a:
Rzeszów zgłasza obecność.
dla nas każdy w/w termin jest Ok.
mamy niedaleko, :wink: dostosujemy się
zgłaszają się : Laphromac i warunkowo Szwagier ( o ile uda mi się przekonać jego małżonkę że 250E na butelkę jest lepszą lokatą kapitału jak 250E na krem przeciwzmarszczkowy )
myślę że dam radę !
... zwłaszcza że loom też tęsknie patrzy na okazję do sponiewierania, a Szwagier ceni jego towarzystwo i sympatię do madery ! :wink:


Jak już musicie mieć flakona za 250 ojro to weźcie go na spółkę, bo Szwagra obecność jest wręcz obowiązkowa! :) Pozdrówka!

Wiktor - Pią Lut 19, 2016 9:04 am

Z przecieków które docierają, najbardziej realnie wygląda wariant pierwszy tj. 13-15 maja.
Tomek1 - Sob Lut 20, 2016 8:35 pm

Ja 1 i 2 termin.
Wiktor - Nie Lut 21, 2016 2:03 pm

Zaktualiowane. Na pierwszy termin mamy zarezerwowany wstępnie Stary Młyn
JacekBee - Wto Lut 23, 2016 2:46 pm

Melduję planowaną obecność! Proszę o dopisanie do obu terminów.

Do zobaczenia!

Wiktor - Wto Lut 23, 2016 9:08 pm

Listy zaktualizowane. Nieodwołane deklaracje w poniedziałek uznajemy jako wiążące ;)
loom - Wto Lut 23, 2016 9:34 pm

Tak jak pisałem już w przy okazji Tortur, w przypadku nieobecności (różnie w życiu bywa tfu tfu tfu) moja butelka i tak będzie na spotkaniu.
Wiktor - Pon Lut 29, 2016 1:41 pm

Przypominam, że dzisiaj zamykamy listę. Od jutra ruszamy z rezerwacją pokoi. Szczegóły dotyczące niezbędnych zaliczek zostaną wysłane uczestnikom na PW.

[ Dodano: Wto Mar 01, 2016 6:31 pm ]
Potwierdzam rezerwację na termin 13-15 maja. Dalsze informacje organizacyjne przekazuję samym zainteresowanym.

Tomek1 - Sob Mar 05, 2016 9:55 pm

Czy organizatorzy mają w planach przywiezienie na spotkanie swoich całych kolekcji whisky, żeby uczestnicy mogli się do nich ślinić i brendzlować? :twisted:
rosomak - Sob Mar 05, 2016 10:01 pm

Przywozenie pelnych butelek zeby je wszystkim pokazac i tym samym udowodnic, nieotwierajac, jacy to jestesmy fajni i obeznani jest sama istota bytu BOW :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group