bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oficjalne Spotkanie BOW wiosna 2016
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 10:08 am   Oficjalne Spotkanie BOW wiosna 2016

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam na wiosenne spotkanie BOW, które odbędzie się w maju w okolicach Szczecina (lub w samym Szczecinie).
Miejsc mamy kilka do wyboru - wszystkie sprawdzone - a na jedno z nich zdecydujemy się po ostatecznym potwierdzeniu terminu oraz liczby uczestników. O tym już za moment ;)

Sprawa najważniejsza - temat spotkania: "Whisky, których chcemy spróbować". A więc whisky, które z jakichś powodów wydają się nam ciekawe, obiecujące, lepsze od innych/porównywalnych, nietuzinkowe albo z cyklu zawsze miałem na nią ochotę, ale jakoś do tej pory nigdy nie było okazji ;)

Powyższy temat nie wyklucza oczywiście np. mini przeglądów (destylarni, podregionów, roczników itd.) w ramach spotkania, czy też whisky wybitnych (ani najwybitniejszych).
Jedyne czego chcemy uniknąć to whisky pospolite (zarówno generalnie - jak podstawki, kastraty), albo takie które już inni uczestnicy spotkania znają. Bo co to za frajda z degustacji whisky, które już się piło? ;)

Jako się utarło, każdy uczestnik przywozi ze sobą butelkę whisky "do poczęstowania współtowarzyszy".

Uprzedzam pytanie, które zapewne za chwilę padnie w kontekście zakupów: nie wyznaczamy żadnego "poziomu minimalnego" (ani maksymalnego) cen butelek. Teoretycznymi widełkami będzie po prostu średnia wartość rynkowa ciekawych okazów - a ta wprost wynika z powyższych założeń merytorycznych.
A tak wprost?... Proszę bardzo. Wiadomo, że interesująca whisky nie kosztuje obecnie 50 euro za butelkę, natomiast czy to będzie butelka warta 100 euro, 200 czy 500 - nie ma w tym kontekście znaczenia. Jeśli to będzie rzeczywiście ciekawa rzecz. Jeśli ktoś uprze się na coś pozornie taniego, a w istocie mocno rozczarowującego - no cóż, zostanie po imprezie z taką butelką-problemem sam ;)
Poza wszystkim, ceny whisky rosną i rosną, a ich bieżące "wyceny" stają się coraz mniej wymierne per se. Wartość butelek kupionych pół roku temu - niekiedy miesiąc temu! - potrafi na dzień dzisiejszy się podwoić, o ile nie potroić... Zatem ów "koszt" w dwójnasób wypływa z okoliczności i chwili zakupu, jak też operatywności samego kupującego - a nie z cyferek widocznych na Whiskybase.

Propozycje butelek można zgłaszać na Forum albo na PW. Mogą mieć również formę zapytań w stylu "od dawna marzę, aby napić się fajnego Arrana, jakiego polecacie za 100 euro?" ;) "nigdy nie piłem Balblaira w CSie, czy taki jak ten pasuje?" i tak dalej, i tak dalej.

Wspólne zakupy butelek - czemu nie, o ile ktoś celowałby w te ultra-drogie, a relatywnie warte zakupu flaszki. O które wcale łatwo nie jest ;) Warto jednak pamiętać, że ilość edycji do spróbowania w trakcie imprezy także jest ważna. Tak czy inaczej, z tym zagadnieniem akurat poradzimy sobie w ramach wewnętrznych uzgodnień wśród zainteresowanych uczestników. Zwykle tej całej łychy jest (dużo) za dużo... ;)

Koszty zakwaterowania i wyżywienia - tradycyjne. Noclegi w pokojach dwuosobowych zamkną się z pewnością w maksymalnie około 70-80 zł/osobę/noc. Posiłki do uzgodnienia, ale nie planujemy żadnych "wykwintnych wnętrz restauracyjnych ze światową kuchnią, licujących z powagą i ekskluzywnością naszego szacownego zgromadzenia oraz dostojeństwem degustowanych trunków" ;) Prędzej wiosenny grill albo coś z kuchni lokalnej (sic!).

Terminy.
Zw względu na lokalizację planujemy spotkanie zasadniczo dwudniowe (piątek-niedziela) z główną degustacją w sobotę po południu. Degustacja piątkowa do uzgodnienia - może być to tradycyjnie whisky, ale nie musi. Może być to whisky i coś jeszcze. Zależnie od okoliczności.
Zainteresowanych proszę o wpisywanie się na wszystkie terminy, które pasują. Przyjmuję zarazem, że brak dopisania się do któregoś terminu oznacza "nie pasuje mi i wtedy na pewno mnie nie będzie".


Możliwe weekendy:

Opcja 1) 13-15 maja

- BOW
- Laphromac +1
- Szwagier
- Tomek1
- JacekBee
- Loom+1
- rozen73
- TM+1

Opcja 2) 20-22 maja
- BOW
- Laphromac (+1?)
- Tomek1
- JacekBee



Na zgłoszenia czekamy maksymalnie do końca lutego!




PS. By nie zepsuć nikomu niespodzianki podaję tylko nazwy destylarnii, które na pewno zameldują się na stole w trakcie spotkania:
- Clynelish
- Glenlivet
- Springbank
- Bowmore
- Mortlach
- Talisker
- Kilchoman
- Teaninich
- Glengoyne
- Mannochmore
- Ben Nevis
- Dailuaine
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Nie Mar 27, 2016 7:20 pm, w całości zmieniany 17 razy  
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 10:38 am   

Good idea. Jak ma się ta impreza do planowanego Clymore (zapowiadanego na ok 2.05)?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 10:47 am   

Musiałbyś spytać samego organizatora ;) My nader chętnie powitamy go na niniejszym spotkaniu i wesprzemy we wcieleniu planów (nareszcie) w czyn :)

Miejsce i terminy - obowiązują wyłącznie podane w tym wątku.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 10:52 am   

Grrwrrr:) Jacku to jak to będzie? Może w kwietniu zatem Clymore?

Mnie na dziś pasuje termin nr 1
Ostatnio zmieniony przez loom Nie Lut 21, 2016 2:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laphromac 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: springbank
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 81
Skąd: rzeszów
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 11:58 pm   

Rzeszów zgłasza obecność.
dla nas każdy w/w termin jest Ok.
mamy niedaleko, :wink: dostosujemy się
zgłaszają się : Laphromac i warunkowo Szwagier ( o ile uda mi się przekonać jego małżonkę że 250E na butelkę jest lepszą lokatą kapitału jak 250E na krem przeciwzmarszczkowy )
myślę że dam radę !
... zwłaszcza że loom też tęsknie patrzy na okazję do sponiewierania, a Szwagier ceni jego towarzystwo i sympatię do madery ! :wink:
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 12:39 am   

Laphromac napisał/a:
Rzeszów zgłasza obecność.
dla nas każdy w/w termin jest Ok.
mamy niedaleko, :wink: dostosujemy się
zgłaszają się : Laphromac i warunkowo Szwagier ( o ile uda mi się przekonać jego małżonkę że 250E na butelkę jest lepszą lokatą kapitału jak 250E na krem przeciwzmarszczkowy )
myślę że dam radę !
... zwłaszcza że loom też tęsknie patrzy na okazję do sponiewierania, a Szwagier ceni jego towarzystwo i sympatię do madery ! :wink:


Jak już musicie mieć flakona za 250 ojro to weźcie go na spółkę, bo Szwagra obecność jest wręcz obowiązkowa! :) Pozdrówka!
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 9:04 am   

Z przecieków które docierają, najbardziej realnie wygląda wariant pierwszy tj. 13-15 maja.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Lut 20, 2016 8:35 pm   

Ja 1 i 2 termin.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lut 21, 2016 2:03 pm   

Zaktualiowane. Na pierwszy termin mamy zarezerwowany wstępnie Stary Młyn
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 2:46 pm   

Melduję planowaną obecność! Proszę o dopisanie do obu terminów.

Do zobaczenia!
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 9:08 pm   

Listy zaktualizowane. Nieodwołane deklaracje w poniedziałek uznajemy jako wiążące ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 9:34 pm   

Tak jak pisałem już w przy okazji Tortur, w przypadku nieobecności (różnie w życiu bywa tfu tfu tfu) moja butelka i tak będzie na spotkaniu.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 29, 2016 1:41 pm   

Przypominam, że dzisiaj zamykamy listę. Od jutra ruszamy z rezerwacją pokoi. Szczegóły dotyczące niezbędnych zaliczek zostaną wysłane uczestnikom na PW.

[ Dodano: Wto Mar 01, 2016 6:31 pm ]
Potwierdzam rezerwację na termin 13-15 maja. Dalsze informacje organizacyjne przekazuję samym zainteresowanym.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 9:55 pm   

Czy organizatorzy mają w planach przywiezienie na spotkanie swoich całych kolekcji whisky, żeby uczestnicy mogli się do nich ślinić i brendzlować? :twisted:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 10:01 pm   

Przywozenie pelnych butelek zeby je wszystkim pokazac i tym samym udowodnic, nieotwierajac, jacy to jestesmy fajni i obeznani jest sama istota bytu BOW :lol:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów