To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli giełda whisky dla początkujących - Aberlour A'bunadh batch #49

Pagzli - Śro Lis 02, 2016 7:59 pm
Temat postu: Aberlour A'bunadh batch #49
Witam,

na sprzedaż taka oto butelczyna:

Aberlour A'bunadh batch #49 ( https://www.whiskybase.co...bunadh-batch-49 )

Ponoć w niektórych kręgach uważany za jeden z lepszych batchy, oceniany przez Serge'a na 89 pkt.
Polecam, cena 300 PLN

pozdrawiam

mestarh - Czw Lis 03, 2016 9:08 am
Temat postu: Re: Aberlour A'bunadh batch #49
(#49) za 279 zł stoi jeszcze w Makro i Carrefour'ach.
fishmac - Czw Lis 03, 2016 10:14 am

No z ceną to faktycznie trochę przesadziłeś ;) A jakaś wymiana wchodzi w grę czy tylko chcesz sprzedać?
Wiktor - Czw Lis 03, 2016 10:51 am

Pagzli napisał/a:
Jeden z ciekawszych batchy

Taa...

PawelWojcik - Czw Lis 03, 2016 11:14 am

wlasnie dziwi mnie ocena Serge, pomyslalem, ze sie nie znam ;)
mam zwyczaj robienia notatek z tylu butelki, na tej napisalem "dobry spisytus z dodatkiem karmelu i akcentem beczki". to bylo prawie dwa lata temu, z butelki ubylo 50ml. wszystkie barche, ktore probowalem powyzej 15-tego byly podobne i im dalej tym gorzej.

Pagzli - Czw Lis 03, 2016 11:52 am

mestarh napisał/a:
(#49) za 279 zł stoi jeszcze w Makro i Carrefour'ach.


pierwsze słyszę, rzadko bywam w takich sklepach :)

Cytat:
No z ceną to faktycznie trochę przesadziłeś A jakaś wymiana wchodzi w grę czy tylko chcesz sprzedać?


cena którą podałem zawiera koszty wysyłki, jestem też otwarty na ewentualne negocjacje :) wolałbym sprzedaż ale wymianę też rozważę jeżeli oferta mnie zaciekawi :wink:

Wiktor napisał/a:
Taa...


wszystkich batchy nie próbowałem ale z tego co widzę wg WB znajduje się w top 15 wszystkich batchy, stąd takie a nie inne określenie. Dzięki za nic nie wnoszący komentarz :mrgreen:

Wiktor - Czw Lis 03, 2016 12:02 pm

Przepraszam, faktycznie zabrakło czegoś konstruktywnego i wnoszącego. Już się poprawiam: whisky jest w top 15 wszystkich batchy na WB! :lol:
bartoszek - Czw Lis 03, 2016 12:04 pm

Ale Paweł ma akurat rację, oprócz tych pierwszych batchy reszta jest bardzo kiepska.
Też nie piłem wszystkich, bo i po co. Po tych które próbowałem nie mam ochoty na więcej podejść.
A WB, no cóż.. wiele było dyskusji o sensowności kierowania się zawartymi tam ocenami.

Pagzli - Czw Lis 03, 2016 12:43 pm

Wiktor napisał/a:
Przepraszam, faktycznie zabrakło czegoś konstruktywnego i wnoszącego. Już się poprawiam: whisky jest w top 15 wszystkich batchy na WB! :lol:


Serio ? Teraz czepiamy się słówek i wiarygodności ocen na WB ? Tak stwierdzam że strach napisać cokolwiek na tym forum bo zaraz człowieka obśmieją wielcy znawcy. Jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania w temacie albo oferta Cię nie interesuje to po prostu nie pisz. Po co te uszczypliwości ?

Ale skoro tak Cię to razi to proszę, zmodyfikowałem ogłoszenia. Teraz jesteś kontent ? :mrgreen:

Wiktor - Czw Lis 03, 2016 1:18 pm

Pagzli napisał/a:
Po co te uszczypliwości ?

Po to, żeby Tobie podobni nie wypisywali tutaj "mimochodem" rozmaitych bzdur i półprawd, nie powielali nierzetelnych i niesprawdzonych mitów. A inni wyrzucali swoje pieniądze na słabe whisky.
Dorabiasz klasyczną "ideologię" do próby pozbycia się miernej flaszki, nie mając o niej tak naprawdę pojęcia. Ciekawy batch 49. Średnia na WB. Wow, wow, wow. I po co to całe czarowanie? Lepiej daj sensowną cenę, adekwatną do jakości i poziomu konkurencyjnych butli. Skoro nie orientujesz się, że AAB to dziś odpowiednik chińskiego Rolexa - zapytaj, sprawdź, poradź się.
A zasady komentowania, albo niekomentowania tego typu ofert? Pozwól, że sami będziemy je określali. Dobra oferta i tak się obroni. Mam wrażenie, że nasi czytelnicy wiele nie stracą, gdy zabraknie pewnego typu ogłoszeń w dziale sprzedaży... Toteż z drugiej strony, nie czuj się zobowiązany do pozostawania za wszelką cenę na tym odrażająco niegościnnym forum dla "znawców". I to "wielkich" :mrgreen:

PawelWojcik - Czw Lis 03, 2016 1:26 pm

jeszcze dla scislosci:
nie twierdze, ze tam sztucznie dodano karmelu, nie chce tworzyc kolejnej teorii spiskowej, chociaz bardzo lubie to robic ;)
natomiast to, ze jest kupa karmelu w ostatnich 20-tu AAB to fakt i mozna to zmierzyc. byc moze jedna z beczek do kazdego batcha byla po czyms bardzo slodkim i tostowali ja znacznie dluzej i wolniej (np. kilkanascie minut w 180'C) niz klasycznie (zreszta zgodnie z prawem).

Pagzli - Czw Lis 03, 2016 1:40 pm

Wiktor napisał/a:
Pagzli napisał/a:
Po co te uszczypliwości ?

Po to, żeby Tobie podobni nie wypisywali tutaj "mimochodem" rozmaitych bzdur i półprawd, nie powielali nierzetelnych i niesprawdzonych mitów. A inni wyrzucali swoje pieniądze na słabe whisky.
Dorabiasz klasyczną "ideologię" do próby pozbycia się miernej flaszki, nie mając o niej tak naprawdę pojęcia. Ciekawy batch 49. Średnia na WB. Wow, wow, wow. I po co to całe czarowanie? Lepiej daj sensowną cenę, adekwatną do jakości i poziomu konkurencyjnych butli. Skoro nie orientujesz się, że AAB to dziś odpowiednik chińskiego Rolexa - zapytaj, sprawdź, poradź się.
A zasady komentowania, albo niekomentowania tego typu ofert? Pozwól, że sami będziemy je określali. Dobra oferta i tak się obroni. Mam wrażenie, że nasi czytelnicy wiele nie stracą, gdy zabraknie pewnego typu ogłoszeń w dziale sprzedaży... Toteż z drugiej strony, nie czuj się zobowiązany do pozostawania za wszelką cenę na tym odrażająco niegościnnym forum dla "znawców". I to "wielkich" :mrgreen:


Mierna to ona może być w Twojej opinii. Każdy ma prawo do własnego zdania. Gdy ktoś kupuje zawsze robi jakiś research i w tym miejscu podeprę się 2 przykładami:

"This is a well-made, full-flavoured sherry bomb. I would say this was a real stunner if not for the faint struck matches and the oaky dryness. One of the nicer batches though."
opinia Rubena (88/100)

"As for these A’bunadhs, they remain very great whiskies, even if they don’t quite reach 90 in WF’s little book. Oh and they are very useful to the pro-NAS brigade. Like, NAS is great, see A’bunadh! (yeah, or Uigeadail)."
opinia Serge'a w stosunku do m.in. #49

Ale skoro piszesz że to mizerota to czas skrobnąć do nich maila że to idioci nie znający się na swoim fachu...na WB też z resztą sami idioci...co tu począć !? Kogo się poradzić !?

...Jak żyć ?

PawelWojcik - Czw Lis 03, 2016 1:51 pm

@Pagzli: cytowanie prostytutek nie jest w dobrym tonie na tym forum. probowales tej flaszki? napisz co czules.
loom - Czw Lis 03, 2016 1:53 pm

Chłopie, usiądź, ochłoń, zapal kadzidełko, relaks...

Nawet jeśli jest jeden w Polsce koleś "whisky biznes dżolo", co to oficjalnie twierdzi, że każdy AAB jest bardzo dobry i wszystkim "analitykom" można podziękować. Nawet jeśli uzupełnić takie teorie ocenami z WB (gdzie dajmy na to już tegoroczna Lagavulin 12, albo Ledaig 10yo LMWDW są "perfekcyjne"), analizami Serdżów, Rubenów et consortes. To nadal nie znaczy, że jest szał ciał i można krzewić to tu, to tam. Amen.

PawelWojcik - Czw Lis 03, 2016 2:09 pm

a na temat ocen na Whisky Base zacytuje sam siebie:
"WB glupio liczy oceny i niestety czesto jest to wykorzystywane przez troli, czy osoby, ktore chca podwyzszyc ocene jakiejs butelki np. w celu komercyjnym.
to, co widzimy, to srednia artmetyczna, czyli suma ocen podzielona przez ilosc. nie wolno tego uzywac w statystyce.
jesli 10 osob oceni na 85, a jedna na 10, to WB pokaze 78 punktow. prawda, ze glupio?
w takich przypadkach do przeliczen powinno sie stosowac mediane, czyli oceny o duzym odchyleniu od sredniej artmetycznej powinny wplywac na wynik minimalnie"

pisalem o tym > tu



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group