bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: rosomak
Sob Lis 05, 2016 7:06 am
Aberlour A'bunadh batch #49
Autor Wiadomość
Pagzli 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Śro Lis 02, 2016 7:59 pm   Aberlour A'bunadh batch #49

Witam,

na sprzedaż taka oto butelczyna:

Aberlour A'bunadh batch #49 ( https://www.whiskybase.co...bunadh-batch-49 )

Ponoć w niektórych kręgach uważany za jeden z lepszych batchy, oceniany przez Serge'a na 89 pkt.
Polecam, cena 300 PLN

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Pagzli Czw Lis 03, 2016 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mestarh 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Benriach 18 Albariza
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 9:08 am   Re: Aberlour A'bunadh batch #49

(#49) za 279 zł stoi jeszcze w Makro i Carrefour'ach.
 
 
fishmac 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: jeszcze szukam...
Dołączył: 17 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 10:14 am   

No z ceną to faktycznie trochę przesadziłeś ;) A jakaś wymiana wchodzi w grę czy tylko chcesz sprzedać?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 10:51 am   

Pagzli napisał/a:
Jeden z ciekawszych batchy

Taa...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 11:14 am   

wlasnie dziwi mnie ocena Serge, pomyslalem, ze sie nie znam ;)
mam zwyczaj robienia notatek z tylu butelki, na tej napisalem "dobry spisytus z dodatkiem karmelu i akcentem beczki". to bylo prawie dwa lata temu, z butelki ubylo 50ml. wszystkie barche, ktore probowalem powyzej 15-tego byly podobne i im dalej tym gorzej.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Pagzli 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 11:52 am   

mestarh napisał/a:
(#49) za 279 zł stoi jeszcze w Makro i Carrefour'ach.


pierwsze słyszę, rzadko bywam w takich sklepach :)

Cytat:
No z ceną to faktycznie trochę przesadziłeś A jakaś wymiana wchodzi w grę czy tylko chcesz sprzedać?


cena którą podałem zawiera koszty wysyłki, jestem też otwarty na ewentualne negocjacje :) wolałbym sprzedaż ale wymianę też rozważę jeżeli oferta mnie zaciekawi :wink:

Wiktor napisał/a:
Taa...


wszystkich batchy nie próbowałem ale z tego co widzę wg WB znajduje się w top 15 wszystkich batchy, stąd takie a nie inne określenie. Dzięki za nic nie wnoszący komentarz :mrgreen:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 12:02 pm   

Przepraszam, faktycznie zabrakło czegoś konstruktywnego i wnoszącego. Już się poprawiam: whisky jest w top 15 wszystkich batchy na WB! :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 12:04 pm   

Ale Paweł ma akurat rację, oprócz tych pierwszych batchy reszta jest bardzo kiepska.
Też nie piłem wszystkich, bo i po co. Po tych które próbowałem nie mam ochoty na więcej podejść.
A WB, no cóż.. wiele było dyskusji o sensowności kierowania się zawartymi tam ocenami.
 
 
Pagzli 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 12:43 pm   

Wiktor napisał/a:
Przepraszam, faktycznie zabrakło czegoś konstruktywnego i wnoszącego. Już się poprawiam: whisky jest w top 15 wszystkich batchy na WB! :lol:


Serio ? Teraz czepiamy się słówek i wiarygodności ocen na WB ? Tak stwierdzam że strach napisać cokolwiek na tym forum bo zaraz człowieka obśmieją wielcy znawcy. Jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania w temacie albo oferta Cię nie interesuje to po prostu nie pisz. Po co te uszczypliwości ?

Ale skoro tak Cię to razi to proszę, zmodyfikowałem ogłoszenia. Teraz jesteś kontent ? :mrgreen:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 1:18 pm   

Pagzli napisał/a:
Po co te uszczypliwości ?

Po to, żeby Tobie podobni nie wypisywali tutaj "mimochodem" rozmaitych bzdur i półprawd, nie powielali nierzetelnych i niesprawdzonych mitów. A inni wyrzucali swoje pieniądze na słabe whisky.
Dorabiasz klasyczną "ideologię" do próby pozbycia się miernej flaszki, nie mając o niej tak naprawdę pojęcia. Ciekawy batch 49. Średnia na WB. Wow, wow, wow. I po co to całe czarowanie? Lepiej daj sensowną cenę, adekwatną do jakości i poziomu konkurencyjnych butli. Skoro nie orientujesz się, że AAB to dziś odpowiednik chińskiego Rolexa - zapytaj, sprawdź, poradź się.
A zasady komentowania, albo niekomentowania tego typu ofert? Pozwól, że sami będziemy je określali. Dobra oferta i tak się obroni. Mam wrażenie, że nasi czytelnicy wiele nie stracą, gdy zabraknie pewnego typu ogłoszeń w dziale sprzedaży... Toteż z drugiej strony, nie czuj się zobowiązany do pozostawania za wszelką cenę na tym odrażająco niegościnnym forum dla "znawców". I to "wielkich" :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 1:26 pm   

jeszcze dla scislosci:
nie twierdze, ze tam sztucznie dodano karmelu, nie chce tworzyc kolejnej teorii spiskowej, chociaz bardzo lubie to robic ;)
natomiast to, ze jest kupa karmelu w ostatnich 20-tu AAB to fakt i mozna to zmierzyc. byc moze jedna z beczek do kazdego batcha byla po czyms bardzo slodkim i tostowali ja znacznie dluzej i wolniej (np. kilkanascie minut w 180'C) niz klasycznie (zreszta zgodnie z prawem).
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Pagzli 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 1:40 pm   

Wiktor napisał/a:
Pagzli napisał/a:
Po co te uszczypliwości ?

Po to, żeby Tobie podobni nie wypisywali tutaj "mimochodem" rozmaitych bzdur i półprawd, nie powielali nierzetelnych i niesprawdzonych mitów. A inni wyrzucali swoje pieniądze na słabe whisky.
Dorabiasz klasyczną "ideologię" do próby pozbycia się miernej flaszki, nie mając o niej tak naprawdę pojęcia. Ciekawy batch 49. Średnia na WB. Wow, wow, wow. I po co to całe czarowanie? Lepiej daj sensowną cenę, adekwatną do jakości i poziomu konkurencyjnych butli. Skoro nie orientujesz się, że AAB to dziś odpowiednik chińskiego Rolexa - zapytaj, sprawdź, poradź się.
A zasady komentowania, albo niekomentowania tego typu ofert? Pozwól, że sami będziemy je określali. Dobra oferta i tak się obroni. Mam wrażenie, że nasi czytelnicy wiele nie stracą, gdy zabraknie pewnego typu ogłoszeń w dziale sprzedaży... Toteż z drugiej strony, nie czuj się zobowiązany do pozostawania za wszelką cenę na tym odrażająco niegościnnym forum dla "znawców". I to "wielkich" :mrgreen:


Mierna to ona może być w Twojej opinii. Każdy ma prawo do własnego zdania. Gdy ktoś kupuje zawsze robi jakiś research i w tym miejscu podeprę się 2 przykładami:

"This is a well-made, full-flavoured sherry bomb. I would say this was a real stunner if not for the faint struck matches and the oaky dryness. One of the nicer batches though."
opinia Rubena (88/100)

"As for these A’bunadhs, they remain very great whiskies, even if they don’t quite reach 90 in WF’s little book. Oh and they are very useful to the pro-NAS brigade. Like, NAS is great, see A’bunadh! (yeah, or Uigeadail)."
opinia Serge'a w stosunku do m.in. #49

Ale skoro piszesz że to mizerota to czas skrobnąć do nich maila że to idioci nie znający się na swoim fachu...na WB też z resztą sami idioci...co tu począć !? Kogo się poradzić !?

...Jak żyć ?
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 1:51 pm   

@Pagzli: cytowanie prostytutek nie jest w dobrym tonie na tym forum. probowales tej flaszki? napisz co czules.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 1:53 pm   

Chłopie, usiądź, ochłoń, zapal kadzidełko, relaks...

Nawet jeśli jest jeden w Polsce koleś "whisky biznes dżolo", co to oficjalnie twierdzi, że każdy AAB jest bardzo dobry i wszystkim "analitykom" można podziękować. Nawet jeśli uzupełnić takie teorie ocenami z WB (gdzie dajmy na to już tegoroczna Lagavulin 12, albo Ledaig 10yo LMWDW są "perfekcyjne"), analizami Serdżów, Rubenów et consortes. To nadal nie znaczy, że jest szał ciał i można krzewić to tu, to tam. Amen.
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 2:09 pm   

a na temat ocen na Whisky Base zacytuje sam siebie:
"WB glupio liczy oceny i niestety czesto jest to wykorzystywane przez troli, czy osoby, ktore chca podwyzszyc ocene jakiejs butelki np. w celu komercyjnym.
to, co widzimy, to srednia artmetyczna, czyli suma ocen podzielona przez ilosc. nie wolno tego uzywac w statystyce.
jesli 10 osob oceni na 85, a jedna na 10, to WB pokaze 78 punktow. prawda, ze glupio?
w takich przypadkach do przeliczen powinno sie stosowac mediane, czyli oceny o duzym odchyleniu od sredniej artmetycznej powinny wplywac na wynik minimalnie"

pisalem o tym > tu
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów