To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW.VIP Club - Wiosna 2017

Wiktor - Pon Lut 20, 2017 11:51 am
Temat postu: Wiosna 2017
5-7. maja Whisky&Wine - impreza wstepnie planowana w poludniowo-wschodnich zakatkach Polski (mozliwe przeniesienie do Zachodniopomorskiego gdyby pojawily sie nieusuwalne przeszkody). Winne finisze zatem i beczki po winach w roznych wydaniach (copyright loom).

Zgodnie z zapowiedzią najwyższa pora dogrywać szczegóły wiosennego spotkania.


To, co już wiemy:

1) termin weekendowy 5-7 maja 2017 pozostaje w mocy

2) z przyczyn istotnych spotkanie odbędzie się tym razem w stosunkowo bliskich okolicach Szczecina (zakładamy możliwość dotarcia stąd na miejsce w max 1h - chętni na samochodową "podwózkę" np. z PKP/lotnioska proszę pisać!)

3) tematykę spotkania również utrzymujemy: przegląd whisky leżakowanych w mniej typowych dla branży beczkach, a więc po rozmaitych winach, koniakach, brandy itp. Priorytet ma pełna maturacja, ale nie odmawiamy wstępu na imprezę edycjom finiszowanym. Tak czy inaczej, "winne bedą beczki!" ;)

4) na część artystyczną spotkania będą się składać, tradycyjnie, dwa wieczory degustacyjne: ten zasadniczy (sobotni) oraz rozgrzewka w piątek. W piątek pijemy whisky bardziej dowolne. A może nie tylko whisky?

5) termin zgłoszeń - konkretnych i ostatecznych - upływa w dniu 1 marca. Daje to nam niemal równe 2 miesiące na finalizację przygotowań (choć te trwają już od niemal połowy ubiegłego roku). Prosimy o zgłoszenia od osób zdecydowanych.


To, czego (jeszcze) nie wiemy:


1) konkretne miejsce i specyfika spotkania - zostanie potwierdzone 1 marca na podstawie ostatecznie potwierdzonej ilości chętnych. Miejsce będzie spełniało niezbędne standardy BOW ;) zarówno jakościowe, klimatyczne, jak też cenowe. Skłaniamy się zdecydowanie ku opcji mniej wykwintnej, za to bliższej naturze (leśniczówka, agroturystyka) prawdopodobnie z gastro we własnym zakresie, przynajmniej w jakimś wymiarze (grill, ognisko itp.).

2) pełne menu whiskowe i związane z nim wpisowe/składka - podobnie jak w roku ubiegłym, wprowadzamy sporą dowolność w propozycjach butelek przywożonych na spotkanie.
Uczestnicy mogą zarówno:
- przywieźć indywidualnie co najmniej 1 butelkę (oczywiście uprzednio zatwierdzoną przez organizatorów) na degustację, jak też
- zaproponować maksymalny budżet, w którym chcieliby dokonać zakupu odpowiedniej butelki (pomożemy), albo
- wejść w składkę na zakup łączony z innym uczestnikiem (wówczas można rozważać wypusty ze znacznie wyższej półki cenowej).
W przypadku propozycji butelek własnych (już kupionych) uczulamy, iż nie gra roli kwota faktycznie wydatkowana na ten cel: liczy się atrakcyjność danego wypustu dla wzbogacenia degustacyjnego menu. Z tego powodu zastrzegamy możliwość odrzucenia niektórych pomysłów (w tym i kosztownych, wg aktualnej wyceny) jak też przyjęcia pewnych butelek na pozór mniej drogich, za to szczególnie wartościowych/ciekawych. Tym niemniej, dla ułatwienia zrozumienia bieżących realiów kosztowych, w których się poruszamy: przybliżona średnia wartość butelki na spotkanie to mniej więcej 150-200e. Tak czy inaczej, oszczędności bywają pozorne: twoja butelka, twoja odpowiedzialność za jej jakość, twoja przyjemność - albo jej brak ;)

3) ostateczny koszt pobytu (zakwaterowanie, wyżywienie) - podamy po 1 marca. Na pewno postaramy się utrzymać go w ryzach, by korespondował z typowym dla naszych imprez, zdecydowanie racjonalnym poziomem. Żadnych szaleństw :)


Ewentualne pytania prosimy zadawać w tym temacie.

Tomek1 - Pon Lut 20, 2017 6:40 pm

To możecie mnie wpisać na listę.
Hubert - Pon Lut 20, 2017 9:13 pm

Mnie też proszę wpisać :smile:
Wiktor - Czw Mar 02, 2017 8:50 pm

Znani są już wszyscy uczestnicy spotkania, a nawet znaczna większość planowanych butelek. Tylu dziwnych win to ja w życiu nigdy naraz nie widziałem - o piciu nie wspominając ;)
loom - Pią Mar 03, 2017 11:02 am

Co to znaczy dziwnych? :) Mnie zaciekawiła kiedyś Jura po "bąbelkach" z Loary i Linkwood po ukraińskim słodziaku.
Hubert - Pią Mar 03, 2017 1:26 pm

Czy znane jest już miejsce naszego spotkania?
Wiktor - Pią Mar 03, 2017 1:37 pm

Wszyscy uczestnicy wkrótce otrzymają szczegółowe koordynaty.
PS. Dziwnych znaczy "będzie się działo" ;)

[ Dodano: Nie Mar 05, 2017 5:45 pm ]
Uczestnicy otrzymali właśnie informacje na PW (albo mailem).

Czekam na Wasze sugestie co do degustacji piątkowej. Pamiętajcie - nieobecni w dyskusji (albo leniwi) nie mają wpływu na własny los! :lol:

Hubert - Nie Mar 05, 2017 8:28 pm

Ja jestem jak najbardziej za opcją ciekawych sampli :mrgreen: Już nie mogę się doczekać co za ciekawostki zostaną wymyślone :grin:
Pinio - Śro Mar 08, 2017 11:57 pm

hmm dobre będą sampelki ale i wino też-bo jakby do grilla to winko trochę bardziej,ale może i to i to
Hubert - Sob Mar 18, 2017 6:10 pm

Trochę czasu już minęło i widzę że żadnych propozycji apropo piątkowego wieczoru. Czy mam rozumieć że nieaktywni zgadzają się na propozycje powyższe ? :
Zachęcam do zabrania głosu i w dalszym ciągu głosuje za ciekawymi samplami no chyba że zaproponujecie coś bardziej atrakcyjnego
Pozdrawiam
Hubert :wink:

Pinio - Czw Mar 30, 2017 6:33 pm

Ja mimo wszystko proponuję do grilla wino ( :grin: ) ,ale jak będą sampelki to zawsze się coś dobierze w zależności od preferencji.
Ja przywiozę kilka win--myślę niezłych to się będzie dzieliło co kto chce.

Wiktor - Czw Mar 30, 2017 7:05 pm

In vino veritas!

[ Dodano: Czw Mar 30, 2017 7:07 pm ]
Hubert napisał/a:
Zachęcam do zabrania głosu

Las rąk ;)

Hubert - Czw Mar 30, 2017 7:27 pm

No nie. Zostałem przegłosowany :sad: ?
Wiktor - Wto Kwi 25, 2017 7:54 pm

Coś dla spóźnialskich, choć nie tylko. Ogłoszenie na zasadzie wyjątku.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany samplami pospotkaniowymi, prosimy o uprzednie pozostawienie informacji w tym wątku. Menu: szeroki przekrój wiekowy, destylarniany, beczkowy (oczywiście wina, wszelakie) oraz cenowy, a jakże ;)
Średnia półka tradycyjnie po 5cl, przy starociach możliwość wzięcia po symboliczne 2cl.
Pierwszeństwo dla chętnych na cały, przyszłościowo dostępny komplet. Taki bonus dla odważnych :D

czarny - Śro Kwi 26, 2017 5:59 pm

Zgłaszam zapotrzebowanie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group