bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosna 2017
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 11:51 am   Wiosna 2017

5-7. maja Whisky&Wine - impreza wstepnie planowana w poludniowo-wschodnich zakatkach Polski (mozliwe przeniesienie do Zachodniopomorskiego gdyby pojawily sie nieusuwalne przeszkody). Winne finisze zatem i beczki po winach w roznych wydaniach (copyright loom).

Zgodnie z zapowiedzią najwyższa pora dogrywać szczegóły wiosennego spotkania.


To, co już wiemy:

1) termin weekendowy 5-7 maja 2017 pozostaje w mocy

2) z przyczyn istotnych spotkanie odbędzie się tym razem w stosunkowo bliskich okolicach Szczecina (zakładamy możliwość dotarcia stąd na miejsce w max 1h - chętni na samochodową "podwózkę" np. z PKP/lotnioska proszę pisać!)

3) tematykę spotkania również utrzymujemy: przegląd whisky leżakowanych w mniej typowych dla branży beczkach, a więc po rozmaitych winach, koniakach, brandy itp. Priorytet ma pełna maturacja, ale nie odmawiamy wstępu na imprezę edycjom finiszowanym. Tak czy inaczej, "winne bedą beczki!" ;)

4) na część artystyczną spotkania będą się składać, tradycyjnie, dwa wieczory degustacyjne: ten zasadniczy (sobotni) oraz rozgrzewka w piątek. W piątek pijemy whisky bardziej dowolne. A może nie tylko whisky?

5) termin zgłoszeń - konkretnych i ostatecznych - upływa w dniu 1 marca. Daje to nam niemal równe 2 miesiące na finalizację przygotowań (choć te trwają już od niemal połowy ubiegłego roku). Prosimy o zgłoszenia od osób zdecydowanych.


To, czego (jeszcze) nie wiemy:


1) konkretne miejsce i specyfika spotkania - zostanie potwierdzone 1 marca na podstawie ostatecznie potwierdzonej ilości chętnych. Miejsce będzie spełniało niezbędne standardy BOW ;) zarówno jakościowe, klimatyczne, jak też cenowe. Skłaniamy się zdecydowanie ku opcji mniej wykwintnej, za to bliższej naturze (leśniczówka, agroturystyka) prawdopodobnie z gastro we własnym zakresie, przynajmniej w jakimś wymiarze (grill, ognisko itp.).

2) pełne menu whiskowe i związane z nim wpisowe/składka - podobnie jak w roku ubiegłym, wprowadzamy sporą dowolność w propozycjach butelek przywożonych na spotkanie.
Uczestnicy mogą zarówno:
- przywieźć indywidualnie co najmniej 1 butelkę (oczywiście uprzednio zatwierdzoną przez organizatorów) na degustację, jak też
- zaproponować maksymalny budżet, w którym chcieliby dokonać zakupu odpowiedniej butelki (pomożemy), albo
- wejść w składkę na zakup łączony z innym uczestnikiem (wówczas można rozważać wypusty ze znacznie wyższej półki cenowej).
W przypadku propozycji butelek własnych (już kupionych) uczulamy, iż nie gra roli kwota faktycznie wydatkowana na ten cel: liczy się atrakcyjność danego wypustu dla wzbogacenia degustacyjnego menu. Z tego powodu zastrzegamy możliwość odrzucenia niektórych pomysłów (w tym i kosztownych, wg aktualnej wyceny) jak też przyjęcia pewnych butelek na pozór mniej drogich, za to szczególnie wartościowych/ciekawych. Tym niemniej, dla ułatwienia zrozumienia bieżących realiów kosztowych, w których się poruszamy: przybliżona średnia wartość butelki na spotkanie to mniej więcej 150-200e. Tak czy inaczej, oszczędności bywają pozorne: twoja butelka, twoja odpowiedzialność za jej jakość, twoja przyjemność - albo jej brak ;)

3) ostateczny koszt pobytu (zakwaterowanie, wyżywienie) - podamy po 1 marca. Na pewno postaramy się utrzymać go w ryzach, by korespondował z typowym dla naszych imprez, zdecydowanie racjonalnym poziomem. Żadnych szaleństw :)


Ewentualne pytania prosimy zadawać w tym temacie.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 6:40 pm   

To możecie mnie wpisać na listę.
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 9:13 pm   

Mnie też proszę wpisać :smile:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 8:50 pm   

Znani są już wszyscy uczestnicy spotkania, a nawet znaczna większość planowanych butelek. Tylu dziwnych win to ja w życiu nigdy naraz nie widziałem - o piciu nie wspominając ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 11:02 am   

Co to znaczy dziwnych? :) Mnie zaciekawiła kiedyś Jura po "bąbelkach" z Loary i Linkwood po ukraińskim słodziaku.
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 1:26 pm   

Czy znane jest już miejsce naszego spotkania?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 1:37 pm   

Wszyscy uczestnicy wkrótce otrzymają szczegółowe koordynaty.
PS. Dziwnych znaczy "będzie się działo" ;)

[ Dodano: Nie Mar 05, 2017 5:45 pm ]
Uczestnicy otrzymali właśnie informacje na PW (albo mailem).

Czekam na Wasze sugestie co do degustacji piątkowej. Pamiętajcie - nieobecni w dyskusji (albo leniwi) nie mają wpływu na własny los! :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Mar 05, 2017 8:28 pm   

Ja jestem jak najbardziej za opcją ciekawych sampli :mrgreen: Już nie mogę się doczekać co za ciekawostki zostaną wymyślone :grin:
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 08, 2017 11:57 pm   

hmm dobre będą sampelki ale i wino też-bo jakby do grilla to winko trochę bardziej,ale może i to i to
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Mar 18, 2017 6:10 pm   

Trochę czasu już minęło i widzę że żadnych propozycji apropo piątkowego wieczoru. Czy mam rozumieć że nieaktywni zgadzają się na propozycje powyższe ? :
Zachęcam do zabrania głosu i w dalszym ciągu głosuje za ciekawymi samplami no chyba że zaproponujecie coś bardziej atrakcyjnego
Pozdrawiam
Hubert :wink:
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 30, 2017 5:33 pm   

Ja mimo wszystko proponuję do grilla wino ( :grin: ) ,ale jak będą sampelki to zawsze się coś dobierze w zależności od preferencji.
Ja przywiozę kilka win--myślę niezłych to się będzie dzieliło co kto chce.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 30, 2017 6:05 pm   

In vino veritas!

[ Dodano: Czw Mar 30, 2017 7:07 pm ]
Hubert napisał/a:
Zachęcam do zabrania głosu

Las rąk ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Mar 30, 2017 6:27 pm   

No nie. Zostałem przegłosowany :sad: ?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 6:54 pm   

Coś dla spóźnialskich, choć nie tylko. Ogłoszenie na zasadzie wyjątku.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany samplami pospotkaniowymi, prosimy o uprzednie pozostawienie informacji w tym wątku. Menu: szeroki przekrój wiekowy, destylarniany, beczkowy (oczywiście wina, wszelakie) oraz cenowy, a jakże ;)
Średnia półka tradycyjnie po 5cl, przy starociach możliwość wzięcia po symboliczne 2cl.
Pierwszeństwo dla chętnych na cały, przyszłościowo dostępny komplet. Taki bonus dla odważnych :D
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
czarny 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: glendronach
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 26, 2017 4:59 pm   

Zgłaszam zapotrzebowanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów