bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nowa oferta "Alkoholi Świata" - kilka słów do pocz
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
  Wysłany: Pon Lis 20, 2006 11:36 pm   nowa oferta "Alkoholi Świata" - kilka słów do pocz

Na wstępie mała uwaga. Po prawdzie, wygląda to raczej - w dużej mierze - na wyprzedaż "leżaków magazynowych", niż na prawdziwą promocję ;) Co nie znaczy, że nie ma tam nic ciekawego... Wprost przeciwnie :twisted: Wszak długie leżakowanie whisky nie szkodzi :D

A zatem...

TAK:

1) Lagavulin 16yo OB - pierwszy na liście i rzeczywiście topowa okazja, rabat 61%, cena uwaga: 114,99 PLN !!! Trudno uwierzyć... Ja od razu zamawiam karton ;)
2) Glenfiddich 18yo Ancient OB - 169,99 PLN. To nareszcie normalna cena. Umiarkowanie polecam, głównie dla miłośników tej popularnej destylarni.
3) Cragganmore 12yo OB - 129,99. Za tą (przyzwoitą) cenę można kupować w ciemno. Kto nie zna, niech żałuje.
4) Dalwhinnie 15yo OB - 134,99 PLN. Przyjęło się ja uważać za kobiecą whisky... Dla mamy pod choinkę? ;) Czemu nie...
5) Dalmore 12yo OB - 129,99 PLN. Pomijając 31-procentowy rabat ze 109 zł na w/w cenę ;) umiarkowanie polecam.
6) Laphroaig CS OB - 179,99 PLN. Oferta dla zuchwałych ;) Choć cena nadal za wysoka (255 zł było kpiną w żywe oczy) to w tym przypadku warto zaryzykować. Love or hate whisky.
7) Glenkinchie 10yo OB - 129,99 PLN. Średniak. Łagodna rzecz, dobra do stawiania pierwszych kroków.
8 ) Talisker 10yo OB - 145 PLN. Warto przepłacić te dwadzieścia parę złotych. Klasyk.
9) Highalnd Park 12yo OB - 129 PLN. Z bólem go tu umieszczam... ;) Ale obiektywnie rzecz biorąc, to cenowa okazja. Ech, przypomina się wolnocłówka... ;)
10) Ardbeg TEN ob - 149,99 PLN. Nawet jeżeli to nienajlepsza cenowo oferta to... grzech nie spróbować.
11) Bowmore 12yo - 129 PLN. Jako "bilet wstępu na Islay" - idealna. Warto.
12) Glenfiddich 15yo OB Solera - 189,99 PLN. Sytuacja podobna jak z Taliskerem. Choć tu akurat przepałacamy dużo więcej a moja opinia jest szczególnie subiektywna :D
13) JW Green Label - 149,80 PLN. Choć nie jestem pewien czy to najlepsza oferta (nawet na polskim rynku) jako świąteczny podarunek dla osób lubiących "markowe" prezenty sprawdzi się doskonale ;)

NIE:

1) Glenfiddich 12yo ON... OB ;) 109,99 PLN. Nie chodzi czasem o dopłatę? ;) Przecena ze 175 zł do typowego poziomu to za mało aby ją komukolwiek polecić.
2) The Macallan 12yo Ob Fine Oak - cena 169,99. Tu z niewątpliwej renomy destylarni pozostała jedynie nazwa. Macallan z beczek po bourbonie?... Strzał samobójczy. Również potencjalnego nabywcy.
3) The Glenlivet 12yo w cenie 139 PLN. Wiem, że narażę się tutaj paru osobom ;) ale... to nie jest whisky od której warto zaczynać znajomość z maltami. A później też niespecjalnie jest do czego wracać :twisted:
4) The Macallan 25yo OB Fine Oak - 1199,00 PLN. Bez komentarza.
5) Scapa 14yo OB - 129,99 zł. Jak się nazywa, tak smakuje. Odradzam.
6) Glenfiddich 21yo OB Havana Reserve - 349,99 PLN. Nadal o ok. 100 zł za drogo by traktować poważnie tę ofertę. Choć ciekawa to whisky, skądinąd...
7) Cardhu 10yo OB - 139,99 PLN. Ciekawe, kto uczynił ją najdroższą spośród "Classic Malts"? ;) *Poprawka: Oban jest dużo droższy ;)
8) Glenmorangie 10yo OB - 139 PLN. Przyznam, dawniej mi smakowała. Świetna w plenerze. Ale tu kosztuje stanowczo zbyt wiele.
9) The Macallan 18yo Fine Oak - 499 PLN. A zamiast niej Port Ellen 1983 CS ;)
10) The Speyside 12yo OB - 99 PLN. Wersja 10-letnia na szczęście odeszła w zapomnienie. Czy te dwa lata więcej "zrobią" naprawdę sporą różnicę? Osobiście wątpię...
11) Oban 14yo OB - 229,99 PLN. Świetna whisky, tylko dlaczego dwa razy droższa niż Lagavulin 16yo???



???:

1) Glendullan 12yo/Blair Atholl 12yo OB Flora & Fauna - 199 zł czyli ca. 50 EUR. Cena w granicach rozsądku, jak na F&F. Nie znam tych edycji - zatem trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć...
2) Knockando 12yo OB - 119,99 PLN. Wszystko zależy od rocznika. Cena w granicach 30 EUR jest w pełni akceptowalna.
3) Linkwood 12yo OB Flora & Fauna - 219,99 PLN. Słabo ją pamiętam. Niemniej, Linkwood zazwyczaj okazuje się dobrym wyborem. Cena również "nie zabija"...
4) Glenross no age - w cenie kebaba ;) czekamy na śmiałka... :?:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Wto Lis 21, 2006 11:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 8:44 am   

Witam,
To bardzo cenna informacja, oczywiście zamówię sobie Lagavoulina :mrgreen: właśnie tyle powinna kosztować dobra łycha :D
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 5:42 pm   

Wiktor napisał/a:
1) Glendullan 12yo/Blair Atholl 12yo OB Flora & Fauna - 199 zł czyli ca. 50 EUR. Cena w granicach rozsądku, jak na F&F. Nie znam tych edycji - zatem trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć...
2) Knockando 12yo OB - 119,99 PLN. Wszystko zależy od rocznika. Cena w granicach 30 EUR jest w pełni akceptowalna.
3) Linkwood 12yo OB Flora & Fauna - 219,99 PLN. Słabo ją pamiętam. Niemniej, Linkwood zazwyczaj okazuje się dobrym wyborem. Cena również "nie zabija"...

Dawno ich w kieliszku nie miałem, ale wspomnienia wskazują, że ani Glendullan12yo, ani Blair Atholl 12yo nie są warte prawie dwóch stówek. To już lepiej kupić sobie Glenlivet 12yo :mrgreen:
Knockando 12yo jest dobrym wyborem (i tu w przyzwoitej cenie) dla miłośników krain łagodności.
Linkwood 12yo Flora & Fauna jest, owszem, przednią whisky, ale nie tak przednią, by za nią zapłacić żądaną cenę.
Jakoś nie widzę tu śladów promocji.
Przy okazji stanowczo popieram na TAK: Lagavulin 16yo, Laphroaig CS, Highland Park 12yo, Ardbeg TEN i Bowmore 12yo. Co do Talisker 10yo, to znowu nie widzę żadnej promocji. Za bardzo podobne pieniądze można ją kupić w Auchan.

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 2:34 pm   

Ja widzę lagavoulin po 239 zł;))
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 2:40 pm   

Tak, tak, wczoraj jakoś się obudzili, że musieliby dopłacać do każdej butelki gdyby sprzedawali Lagavulin 16yo po 114,99zł. Ciekaw jestem czy komuś udało się dokonać zakupu zanim bład na stronie został poprawiony.

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 4:01 pm   Lagavulin 16yo

No i wyjaśniła się cała tajemnica ;) Szkoda tylko że zamiast obniżyć stawkę za Obana 14yo, równają ceny w górę... Oj, żenada Panowie z "Alkoholi Świata", żenada. Zwłaszcza jeśli jest to, jak sami piszecie, "własny import". Gdybym ja tak negocjował warunki zakupu towaru (lub kształtował politykę sprzedaży) krótko cieszyłbym się z zatrudnienia... :lol:

Sprawa ma się zatem następująco: obecnie importer winszuje sobie za butelkę tej skądinąd świetnej whisky, mniej więcej 60 EUR. Sprzedawcy internetowi w Niemczech oferują ją po 40 (sprzedaż detaliczna w Berlinie poniżej 45). Albo Panowie chcą szybko się wzbogacić ;) albo kupują od pośredników w Skandynawii ;) Różnice w akcyzie także nie są w stanie wytłumaczyć tak kształtowanej polityki cenowej...

Czy cena 115 zł musiałaby koniecznie oznaczać "dokładanie do interesu"? Jest to faktycznie cena na granicy opłacalności. Jednak po pierwsze: oferta sklepu obejmuje również m.in. Macallana za 1200 zł :mrgreen: Po drugie: tym, za co przyjęło się uznawać istotę prawdziwej promocji, jest okresowa sprzedaż towaru po faktycznie niższej niż rynkowa cenie - w celu wywindowania popytu (pomijając tzw. promocje sieciowe, służące realizacji wielu innych celów). Rachunku ekonomicznego tłumaczyć dalej chyba nie ma potrzeby ;)

Na zakończenie mała rada: zmieńcie Panowie opisy do Macallan Fine Oak, bo aż serce boli... :cry:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 5:38 pm   

.....a biorąc pod uwagę dość nieciekawą cenę dostawy cała ich oferta okazuje się do ... :roll: ...sami wiecie :D

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 6:35 pm   

Salut,

A mnie koszt dostawy nie rusza :P Mam wszystkie sklepy pod ręką 8) BTW. szkoda, miałbym kilka butelek na zbyciu :wink:
_________________
Zdrav,
RudeBoy
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 6:32 pm   

Ja dziś zakupiłem HP 12 YO i Laphroaig CS .Na cragganmora juz nie starczyło.Poza tym ze spotkania przyjechały 2 piękne buteleczki , więc kasa pusta aż echo niesie;))
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 8:49 pm   

Podobno, Pawciu, planujesz zimowe wakacje w polskich górach ;-) Wiesz, w razie czego, u mnie jest gdzie się zatrzymać. Szczególnie z tymi buteleczkami ;-) A w pobliskiej Andrzejówce już można poszusować. Podobno.

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów