bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilchoman 2009 www.sztukawina.pl
Autor Wiadomość
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 1:05 pm   

zdecydowanie lepiej czyta sie : kupilismy, wypilismy i byla do dupy :)
co ciekawego jeszcze sprawdzaliscie?
 
 
sztukawina 
Singlemalt Whisky Apprentice
Monika


Ulubiona whisky: Single Malt
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 10, 2010 1:56 pm   polityka cenowa

W kwestii polityki cenowej naszego sklepu, jestem przekonany że wszyscy klienci którzy chcą kupić whisky w naszym sklepie, kupią ją negocjując ceny (w tej materii jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie sugestie), a ci którzy tego zrobić nie chcą, żadne zachęty i nawet najniższe ceny nie pomogą aby zachęcić ich do zakupu. Mam pełną świadomość że na tym forum jest dużo ludzi z firm konkurencyjnych lub ich sympatycy, szkoda tylko że nie działają jawnie, pokazując swoje właściwe oblicze tak jak my to zrobiliśmy, ujawniając kim jesteśmy, tak czy inaczej jesteśmy szczęśliwi że istnieje to szacowne forum, którego mamy zaszczyt być skromnymi członkami, pozdrawiam Janusz Piechowski

[ Dodano: Sro Lip 14, 2010 6:22 pm ]
Z uwagi na to iż podjąłem temat whisky Kilchoman poczuwam się do obowiązku aby wypowiedzieć się na temat jej jakości (choć moja wiedza na temat whisky jest bardzo skromna). Piłem rocznik 2010 który jest u nas w sprzedaży w naszym sklepiku internetowym (www.sztukawina.pl), muszę się niestety przyłączyć do grona krytykujących Kilchomana, whisky ta jest jakościowo bez zarzutu są wszystkie elementy charakterystyczne dla regionu ale zrobione jest to bez jakiejkolwiek finezji trudno się w niej doszukać palety smaków jakie można znaleść w innych whisky. Gdyby Kilchoman kosztował 130-150 zł. detal, dałoby się to jakoś przeżyć ale przy cenie ponad 240 zł można znacznie więcej od nich wymagać. Mam zbyt małą wiedzę aby rozumieć dlaczego tak jest, ale wydaje się że komercja źle wpływa na rozwój tej gorzelni, pozdrawiam Janusz Piechowski
_________________
Przyznaje świezak w świecie w whisky, ale chcący sie wiele nauczyć :)
 
 
 
Zirh 
Singlemalt Whisky Follower
poszukując absolutu



Ulubiona whisky: Bunnahabhain
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 116
Skąd: Miasto Królów Polski
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 12:41 pm   

oscarez napisał/a:
zdecydowanie lepiej czyta sie : kupilismy, wypilismy i byla do dupy


Bo racja jest jak dupa: każdy ma swoją :roll: . A tak poważniej: dobrze jest się różnić (jednym smakuje Kilchoman, innym nie), dobrze mieć możliwość wyrażania opinii po spróbowaniu przedmiotu dyskusji. To co, czekamy na następnego Kilchomana? :lol:
_________________
pozdrawiam,
Paweł


"I am what I am... so don't try to change me"
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 1:39 pm   

Ja piłem Kilchomana 3 latka i mi on smakował. Spodobało mi się to jaki był płaski, wręcz prymitywny. Uważam, że to świetna odskocznia od bogatych i kompleksowych łyskaczy. Miałem okazję pić leciwe wydania z Islay i jak dla mnie wiek pozbawia torf siły przebicia. Nie mówię, że Kilchoman zdobył moje serce, bo nie, ale w ramach odskoczni był znakomity.
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 11:52 am   

Przymierzając się powoli do wrześniowych większych zakupów (sezon ogórkowy powoli zbliża się do końca) pozwoliłem sobie przejżeć ofertę „Sztuki wina” i niestety mojego ulubionego sklepu Whisky doris.
Pamiętając nagły wzrost cen w „Sztuce wina” i dość mętne tłumaczenie jego powodów przez p.Janusza pozwoliłem sobie porównać ceny tych samych bootlingów (Whisky Fair) z Whisky doris. Okazuje się, że poza Laphroaigiem 11yo którego cena była podobna, reszta bootlingów jest znacznie droższa w Sztuce wina niż u naszych sąsiadów.
Po bardzo dobrym starcie sklepu „Sztuka wina”, bardzo dobrych cenach niestety sklep zaczął równać do niechlubnej większości sprzedawców w naszym kraju którzy sprzedają whisky kilkadziesiąt procent drożej niż np. Niemcy.
Żeby nie być gołosłownym:

Bunnahabhain 8yo Liquid library: SW 256zl WD 49e
Bunnahabhain 32yo Liquid Library SW 575zl WD 115e
Bunnahabhain 35yo Whisky Agency SW 854zl WD 169e
Caol Ila 26yo Perfect dram SW 586zl WD 119e
Glen Grant 36yo Whisky Agency SW 696zl WD 139e
Glengoyne 37yo Perfect dram SW 806zl WD 155e
Laphroaig 21yo Perfect dram SW 642zl WD 119e

To tylko kilka pozycji z wielu których różnice w cenie są zbliżone do tych.
Spodziewam się, że zaraz Pan napisze o rabatach dla stałych klientów tylko czy one nie są wliczone już przypadkiem w ta cenę? (średnio 15-20% różnicy w cenie z WD)
Proponuje jeszcze raz przenegocjować umowy handlowe bo to co na początku wydawało się
bardzo atrakcyjne teraz odchodzi baaardzo szybko w niepamięć.
 
 
sztukawina 
Singlemalt Whisky Apprentice
Monika


Ulubiona whisky: Single Malt
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 7:31 pm   ceny w sztukawina

Szanowny Panie "Oscarez" , jeśli chce się kogoś krytykować zawsze znajdzie się powód aby mu przyłożyć, zgadzam się że ceny pojechały w moim sklepie w górę ale klienci którzy chcą kupić negocjują ceny, na tym chyba polega kapitalizm, jeśli chce Pan zakupić whisky w moim sklepie wystarczy przesłać mailem listę a my ją chętnie wycenimy. Jest to pewne utrudnienie ale dla tych co faktycznie chcą dokonać zakupów nie będzie stanowić to wielkiego problemu. System ten wkrótce się też zmieni bo DL zrozumiał iż to my powinniśmy kreować politykę cenową a nie oni, pozdrawiam serdecznie i zapraszam do negocjacji Janusz Piechowski www.sztukawina.pl
_________________
Przyznaje świezak w świecie w whisky, ale chcący sie wiele nauczyć :)
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 10:01 pm   

Jak Pan pewnie zauwazyl, nie krytykuje literowek, okreslen, przymiotnikow, kontekstu zdan czy tlumaczen notek jak tu wielu na forum sie rzucilo. Skrytykowalem Pana polityke cenowa, a to juz konkretna krytyka jest. Wiec zdanie "jesli sie chce krytykowac to zawsze sie znajdzie powod" jest w tym przypadku niedorzeczne. Zwlaszcza, ze podalem przyklady cenowe z innego sklepu wiec nie wydumalem sobie ile ta czy tamta flaszka winna kosztowac. Co do DL (i mam nadzieje Whisky AGency) czekam na zmiane owego systemu. Co do utrudnien to w whisky doris ich nie mam, a ceny negocjuje sie od tych ze strony-czyli jeszcze korzystniej.
 
 
sztukawina 
Singlemalt Whisky Apprentice
Monika


Ulubiona whisky: Single Malt
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 5:34 pm   polityka cenowa

Zakładając że chce Pan kupić poniższe whisky, ich wycena wyglądałaby następująco:
Bunnahabhain 8yo Liquid library: SW 256zl WD 49e - SW po rabacie 192zł. WD 196zł.
Bunnahabhain 32yo Liquid Library SW 575zl WD 115e - SW po rabacie 460zł. WD 460zł.
Bunnahabhain 35yo Whisky Agency SW 854zl WD 169e - SW po rabacie 641zł. WD 676zł
Caol Ila 26yo Perfect dram SW 586zl WD 119e - SW po rabacie 469zł. WD 476zł.
Glen Grant 36yo Whisky Agency SW 696zl WD 139e - SW po rabacie 557zł. WD 556zł.
Glengoyne 37yo Perfect dram SW 806zl WD 155e - SW po rabacie 605zł. WD 620zł.
Laphroaig 21yo Perfect dram SW 642zl WD 119e - SW po rabacie 482zł. WD 476zł.

Biorąc pod uwagę to iż wysyłamy na nasz koszt, dokładamy gratisy, różnego rodzaju gadżety, uważam że Pana krytyka jest niesprawiedliwa, pozdrawiam Janusz Piechowski www.sztukawina.pl
_________________
Przyznaje świezak w świecie w whisky, ale chcący sie wiele nauczyć :)
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 7:21 pm   

Panie Januszu. Tu chodzilo o naswietlenie pewnej zaistnialem sytuacji na ktora postanowilem zareagowac. Przeczytalem na Pana stronie takie ceny, a nie inne.
Bardzo mile sprostowanie zachecajace do zakupow. W zwiazku z tym, ze wielu uczestnikow naszych spotkan robi zakupy m.in w WD - Sztuka wina wydala mi sie nie konkurencyjna. Zwlaszcza, ze kiedys bylo wprost przeciwnie. Po sezonie urlopowym przystapimy do zakupow :) czyli juz niebawem :)

[ Dodano: Sob Sie 28, 2010 7:23 pm ]
P.S. Od naszego kolegi z forum slyszalem tylko o rabacie 10%. WIdze, ze sytuacja jest znacznie korzystniejsza. pozdrawiam.
 
 
sztukawina 
Singlemalt Whisky Apprentice
Monika


Ulubiona whisky: Single Malt
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 43
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 1:58 pm   TWA - ceny

Cóż, muszę przyznać Panu trochę racji, chyba mało czytelny jest system który przyjąłem przy sprzedaży TWA, dlatego zredukuję ceny a co za tym idzie i rabaty będę udzielał mniejsze, wyjdzie na to samo ale system chyba będzie czytelniejszy. Muszę podziękować za Pana uwagi, które pozwolą na dostosowanie systemu sprzedaży do oczekiwań klienta, pozdrawiam Janusz Piechowski www.sztukawina.pl
ps. jak już wielokrotnie wspominałem jestem otwarty na wszelkie uwagi, zachęcam też do negocjacji przy zakupach (lubię sie potargować :D ).
_________________
Przyznaje świezak w świecie w whisky, ale chcący sie wiele nauczyć :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów