bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Whisky Herbst 2010
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 10:29 am   Whisky Herbst 2010

Zgodnie z zapowiedziami, w pierwszy weekend września (konkretnie 3-4.IX) wybieramy się do Berlina na tegoroczne, 11. targi Whisky Herbst.

Oficjalne otwarcie imprezy przypada o godzinie 15.00 w piątek. Koszt wejścia to 8 euro (czyli okolicznościowy kieliszek+prawo uczestnictwa w degustacjach "otwartych"), plus ewentualne dodatkowe opłaty za udział w szkoleniach/degustacjach "masterclass" prowadzonych w małych grupach (10-15 osób) przez szkockich gości (są to zwykle spotkania tematyczne, bądź poświęcone konkretnym destylarniom - w ich ramach poszerzamy fachową wiedzę oraz poznajemy szczególnie rzadkie lub stare edycje whisky). Koszt udziału w sesji masterclass waha się od ok. 10-12 do kilkudziesięciu euro - np. za prowadzoną niegdyś przez Georga Granta pogadankę "Glenfarclas w latach 50-tych" z pięcioma adekwatnymi bottlingami z tamtego okresu - do samodzielnej oceny ;) Solą targów jest jednak możliwość degustacji setek (!) rodzajów whisky na licznych stoiskach, whisky często absolutnie unikalnych, w cenach niewygórowanych a ilościach bardzo sowitych ;) No i okazja do osobistego poznania/porozmawiania z branżowymi autorytetami (w ub. latach m.in. Wiebers, Stirk, Grant, McEwan, i inni). A przy tym dobra zabawa gwarantowana.

Jeżeli zainteresowani udziałem - zapraszamy :) Dojazd do Berlina (ewentualnie Szczecina i dalej już wspólnie z nami) na własną rękę, zakwaterowanie pt/sob w Berlinie właśnie organizujemy (cena około 70 euro za 2-kę, ze śniadaniem, w b. solidnym pobliskim hotelu) i dlatego należy mocno pośpieszyć się z decyzją!
W sobotę będzie także mozliwość zrobienia zakupów whiskowych w Berlinie, a wczesnym popołudniem wracamy do Szczecina. Uwaga: jeśli znajdą się chętni, możemy wydłużyć nasze spotkanie do niedzieli (nocleg w Szczecinie ok. 150zł za 2-kę ze śniadaniem) i w sobotę wieczorem przetrzebić nieco zapasy BOW'a ;) To już temat do ustalenia z uczestnikami...

Więcej info o targach: www.whisky-herbst.de (informacje szczegółowe o gościach, degustacjach itp. będą pojawiać się sukcesywnie).
Prawdopodobny hotel: www.spree-idyll.de


Pytania, zgłoszenia - w tym wątku!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 6:57 pm   

Właśnie myślę nad tym Berlnem.W tym hotelu już pokoi nie ma wolnych. Wy już zarezerwowaliście miejsca tam?

Mam pytanie, da się tam w miarę tanio kupić łychę na tym herbst-cie?

edit
sprawdziłem jeszcze raz i jednak się da, ale trzeba wziąć pokój na 2 noce, ja sprawdzałem na jedną. bo chciałem tylko na jedną noc zostać. No trudno.
Sprawdziłem na mapce to są tam nieco bliżej hotele też. W podobnej cenie i da się na jedną noc
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 10:16 am   

Jeszcze nie rezerwowaliśmy, czekamy na decyzję kilku osób.
Da się kupić - i tanio, i dobrze - zwłaszcza okolicznościowe festiwalowe bottlingi (w przeszłości m.in. doskonałe caskowe edycje Talisker, Tormore, Glendronach czy Arran).
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 4:31 pm   

Wiktor napisał/a:
Jeszcze nie rezerwowaliśmy, czekamy na decyzję kilku osób.
Da się kupić - i tanio, i dobrze - zwłaszcza okolicznościowe festiwalowe bottlingi (w przeszłości m.in. doskonałe caskowe edycje Talisker, Tormore, Glendronach czy Arran).


Ja jeszcze na 100% nie wiem, muszę zapytać się o urlop, ale prawdopodobnie pojadę. W przeciągu tygodnia się dowiem.
Z tego co rozumiem to zostajecie na jedną noc to bym się pisał (rano bym spadał na pociąg do wrocka). Aczkolwiek pokoje single są dość drogie to nie mam sprzeciwu, żęby mnie dokoptować do pokoju z dwoma łóżkami.
Jak nie to najwyżej jakiś inny hotelik znajdę.
Właśnie problem mam z tym czy zaufać ofertom z Herbst czy wcześniej obskoczyć sklepy z whisky, bo na drugi dzień to już tylko szybki zjazd na Berlni HBF.
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 5:37 pm   

Ja bym zaufał, szczególnie że można wszystkiego spróbować przed zakupem ;)
Co do zakwaterowania - jak się zdecydujesz to coś wymyślimy 8)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 6:03 pm   

Dzięki Wiktorze. Wreszcie będzie okazja degustacji w dobrym towarzystwie heh. No to dam Ci znać jak tylko będę wiedział czy dostanę urlop.
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 12:10 pm   

Na stronie są już podane pierwsze informacje dot. masterclass. Wygląda na to, że sobota na targach byłaby chyba lepszą opcją...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 11:16 pm   

Coś mi się wydaję, że nie dam rady. Będę w tym czasie w Polsce, ale o Whisky muszę chyba zapomnieć na pewien czas, kłopoty zdrowotne.
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 7:04 pm   

Jak było w Berlinie ?
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów