bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TheWhiskyExchange.com
Autor Wiadomość
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 10:28 am   TheWhiskyExchange.com

Jakiś czas temu temat drążyłem, pytałem na forum o doświadczenia tych, co być może robili w przeszłości zakupy na www.thewhiskyexchange.com

Wygląda na to, że chyba byłem pionierem.

Ale do rzeczy. Upolowałem sobie kilka butelek, które były dostępne w TWE i to po bardzo przystępnych cenach. Musicie mieć na uwadze, że wysyłka z tego sklepu jest dość droga, bo wysłanie jednej butelki to koszt 22 funtów, ale wysłanie 6 butelek to już 34 funty, 10 butelek – 42 funty. Reasumując, im więcej kupujecie, tym niższy kosz na jedną butelkę.

Zakupy robiłem w połowie listopada. W czwartek wieczorem złożyłem zamówienie na 6 butelek. Momentalnie zablokowali sobie środki na mojej karcie Visa i pojawił się status zamówienia mówiący, że zamówienie zostało wydrukowane i czeka na realizację. Status ten tkwił aż do wtorku południa, kiedy złapałem za telefon i zadzwoniłem zapytać ile jeszcze planują się przyglądać wydrukowanemu zamówieniu. Powiedzieli mi, że czekali na jedną z pozycji, która ponoć skończyła się w trakcie jak składałem zamówienie. Godzinę później dostałem maila, że paczka właśnie została przekazana do wysyłki za pośrednictwem TNT.
Śledziłem przesyłkę z czystej ciekawości, szła drogą morską do Holandii i stamtąd już drogą lądową do Polski. Myślałem, że to potrwa około tygodnia, a w rzeczywistości trwało 2,5 dnia. Paczka wyszła ze sklepu późnym popołudniem we wtorek a w piątek rano miałem ją u siebie.

Wszystko było zgodne z zamówienie, zapakowane w solidny karton z przegródkami, wszystko dookoła wypełnione poliuretanowymi chipsami, nawet powrzucali je do puszek z butelkami, żeby te nie obijały się podczas podróży.

Reasumując, gdyby nie brak jednej butelki sprawa trwałaby 3 dni – w moim wypadku był to tydzień.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 12:38 pm   

Dużo zamawialiśmy w TWE, w czasach kiedy Sukhinder osobiście potrafił dostarczyć - o północy! - opóźnioną paczkę z whisky ;) Obecnie są raczej "ofiarą" własnego komercyjnego sukcesu - i nie mam na myśli wyższych od konkurencji (UK) cen, lecz głównie nie panowanie nad magazynem... Edycje limitowane schodzą tak szybko, że obsługa nie nadąża ściągać ich ze strony. Koszty wysyłki standard, ale już czas realizacji - bliski ideałowi.
Natomiast obsługa bezpośrednia (w Vinopolis) to temat na inny wątek, bardziej kulturoznawczy :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
pawcios 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 266
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 12:42 pm   

Odniosłem podobne wrażenie co do samej obsługi... dzwoniłem do nich parę razy, za każdym razem rozmawiałem w kimś innym, powoływałem się na imiona pracowników, którzy coś tam mi obiecywali, niestety wydawali się mało zainteresowani i mało zaangażowani.

Ale niezależnie od tego zamówienie zrealizowali i poszło sprawnie 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów