bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Diageo Special Releases 2012
Autor Wiadomość
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 08, 2012 9:48 pm   Diageo Special Releases 2012

Witajcie,

Poczytałem trochę o wspaniałych trunkach z Diageo Special Release 2011. Ceny PE czy Brory z tej serii na starcie były akceptowalne. Teraz już są ze znaczną przebitką.

I takie moje naiwne pytanie do bardziej obeznanych kolegów:

Czy jest jakakolwiek realna szansa aby zapisać się na taką PE czy Brore z edycji 2012 i jak to zrobić? Oczywiście jeśli w ogole będą w takim wydaniu bo są różne rumory ....

Zapewne zbliża się Diageo Special Releases 2012 - chyba w październiku. W jakimś sklepie internetowym wyczytałem odnośnie PE 2011, że przyjmowali zapisy do końca sierpnia w systemie pre-order.

Pytam, bo zakładam, że jeśli są jakiekolwiek szanse to teraz, o ile już nie jest zbyt późno.

Gdzie w ogóle najlepiej śledzić info i "rumoreczki" o DSR 2012?

Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 6:42 am   

Danielito napisał/a:
PE czy Brory z tej serii na starcie były akceptowalne

Co do ubiegłego roku, nie słyszałem o pre-order (skutecznym) ani o przypadku żeby ktoś "bez dojścia" kupił tą PE w cenie sugerowanej - odwrotnie, są potwierdzone informacje że cena na starcie została w retailu mocno wywindowana wskutek czegoś w rodzaju "zmowy" ;) A czy to są akceptowalne ceny? W przypadku Brory - nie sądzę. PE jak dotąd nie próbowałem.
Skoro zająłeś się tematem, daj znać co w trawie piszczy. Mnie ostatnie SR od Diageo średnio przekonują.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 09, 2012 10:57 am   

Wiktor napisał/a:

Skoro zająłeś się tematem, daj znać co w trawie piszczy.


Przyznam z pokorą, że zadanie jest "well above my hat size" żeby sensownie przyjrzeć się tematowi.

Może praca zbiorowa? - jak ktoś się natknie na jakieś info lub wzmiankę odnośnie tematu to niech wrzuca nawet byle ble, ble ble. Dla kogoś te ble ble może i znaczyć coś sensownego. Najlepiej z podaniem źródła.

Notka na jaką ja sie natknąłem:
Cytat:
IMPORTANT NOTE: Please be advised that our (very small) allocation of this year’s Port Ellen was prebooked by customers before the beginning of September, so please don’t email us about it. We haven’t got any. If you want any of next year’s PE (if there is one) please email our colleague michael[at]thewhiskyexchange.com next August – we’ll be compiling our pre-order list from then. Please note that sending an email doesn’t mean that you’ll definitely get a bottle, it just means that you’re on the list.


Źródło: http://blog.thewhiskyexch...-releases-2011/

Zapewne tamten pre-order nie był skuteczny i ten też nie bedzie, a notka jest na odczepnego. Niemniej pchnąłem maila z zapytaniem. Zobaczymy co odpisze i czy w ogóle ;) .

Tak na szybko znalazłem jeszcze nastęujące info:

Diageo Special Releases 2012
5th November 2012, 6.30pm - 8.30pm Milroy's of Soho, 3 Greek Street, W1D 4NX.


Colin Dunn Masterclass - Special Releases 2012. Join us for a taste of some of the most sought after whisky's on the planet, in our latest Masterclass series of tastings! Diageo's Special Releases will include such rarities as the closed Port Ellen and Brora, along with this years special releases of Lagavulin and Caol Ila.

http://www.milroys.co.uk/...2&top_category=

(Koszt degustacji 55 funtów)

Ciekawe czy info, że będzie PE mają pewne, czy strzelają.

I jeszcze rumoreczek co będzie w 2012.


Auchroisk 30yo (1981)
Brora 35yo (1976-1977)
Dalwhinnie 25yo (1987)
Lagavulin 21yo (1991)
Port Ellen 33yo (1979)
3yo Rose Wyspa (2009)
Talisker 35yo (1977)

http://www.levenswater.nl...id%3D150&anno=2

[ Dodano: Czw Sie 09, 2012 4:02 pm ]
I proszę przyszła pierwsza odpowiedź na jeden z moich kilku maili.

We actually are not sure that Brora and Port Ellen will be released this year. In fact the likelyhood is that the Brora will not, I am unsure on Port Ellen but it is more likely.

Bottles that I know to be released is the Lagavulin 21 and a Caol Ila. When selling the Diageo special releases we tend to sell them in a pack, which I will contact you about once released.

Lee Tomlinson
Manager
Milroy's of Soho
3 Greek Street
London


[ Dodano: Czw Sie 09, 2012 8:12 pm ]
I odpowiedź z MOM - przyznam szczerze, że własnie takiej się spodziewałem z każdego miejsca - bez wejścia czy kontaktów handlowych chyba nie ma szans aby tak z ulicy się zapisać


We will indeed receive the new releases of both the Port Ellen and the Brora, however I did not know when.

Diageo tend to keep the dates very secretive until they actually release them.

As soon as we have stock they will go on the website straight away.

They will both be one per customer , and first come first served.

I am not able to pre order these bottles for you or put you a waiting list unfortunately – the demand is just too high.

I do not have any price information as yet either. We will not have this information until we receive the stock ourselves.

I am sorry I cannot be of more help – my best advice would be to keep a close eye on the website


Daniel OUT

[ Dodano: Pon Sie 27, 2012 11:15 pm ]
The whisky Investor dziś na facebooku podał listę i niektóre ceny. Trwa tam śmieszna dyskysja czy ceny są ok.

The 2012 Diageo Special Releases (courtesy of Pete! Nice info mate)...

Auchroisk 30yo (1981)
Brora 35yo (1976-1977) 4399 SEK 533 euros
Dalwhinnie 25yo (1987)
Lagavulin 12 YO
Lagavulin 21yo (1991) 3745 SEK 454 euros
Port Ellen 33yo (1979) 6399 SEK 778 euros
Roseile 3 yo (2009)
Talisker 35yo (1977) 5619 SEK 682 euros
Caol Ila 14 YO Unpeated
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Sie 28, 2012 7:32 pm   

Ceny sa tez tu: http://cognisnews.wordpress.com/

Patrzac na ceny Brory i Laga 21 pewnie je akurat inwestycyjnie warto, ale ogolnie oczywiscie jest to polityka warta bojkotu.

[ Dodano: Sro Sie 29, 2012 1:19 pm ]
Danielito napisał/a:
The whisky Investor dziś na facebooku podał listę i niektóre ceny. Trwa tam śmieszna dyskysja czy ceny są ok.


Dyskusja ta jest poniekad przykra, bo Serge broni tych zwariowanych cen argumentem, ze niezalezni bottlerzy oferujac nizsze ceny wykorzystuja za darmo naklady na reklame i marketing poniesione przez destylarnie majac jednoczesnie unikalna szanse butelkowania pod nazwa destylarni czegos czego tam od poczatku do konca nie zrobiono. Podejrzenia, ktore sie w zwiazku z takimi wypowiedziami rodza sa chyba jasne.... Dobrze odpowiada mu na te posty niejaki Thomas Tannenberger - polecam do poczytania.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Śro Sie 29, 2012 4:41 pm   

Rosomaczku gdzie moge kupic tą Koale??
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Sie 29, 2012 4:52 pm   

Ach Pawciu - data wyjscia tych bottlingow jest ciagle chyba tajemnica :twisted: Zobaczymy po ile pokaze sie naprawde choc czy na pewno chcesz wersje "unpeated"? Moze zreszta pojda w slady Obana 8 yo OB ktory pojawil sie w sklepach za 250 funtow :lol:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 7:08 am   

rosomak napisał/a:
Moze zreszta pojda w slady Obana 8 yo OB ktory pojawil sie w sklepach za 250 funtow


bardzo przystepna cena...wprawdzie za 100 kupilem dopiero Bunne 32yo od MMD, niestety ochlapy od niezaleznych cwanikaow ale zawsze. Tam przynajmniej bedzie konsystencja jakosci i pewnosc bo to przeciez OB. 8)
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 7:36 am   

oscarez napisał/a:
wprawdzie za 100 kupilem dopiero Bunne 32yo od MMD

Jak zwykle wtopiles, ale jesli uda mi sie dostac tego PE tak do 900 euro za butelke to zarezerwuje Ci karton bys mogl naprawic swe bledy :mrgreen:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 7:37 am   

Koala bez dymu to jak seks bez kobiety;)... ale skoro się pija Koale to i tej tez by wypadało spróbować..
Blasde piłem to i ten wynalazek może uda mi się zdegustować..., szerowa koala to tez jakieś wyzwanie;)
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 7:42 am   

Ok pojawi sie to zobaczymy ile beda za to zdzierac i wtedy sie zdecyduje.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 8:01 am   

rosomak napisał/a:
Jak zwykle wtopiles, ale jesli uda mi sie dostac tego PE tak do 900 euro za butelke to zarezerwuje Ci karton bys mogl naprawic swe bledy


kartonem naprawie ten błąd, kilkanaście poprzednich i pewnie jeszcze trochę zostanie na ewentualne błędy w przyszłości :wink:

Koale szerowe to ja też chętnie. Nadal występuje u mnie parcie na sherry...oczywiście w whisky. Bez dymu to ja raczej dzięki, nawet z dziennikarskiego obowiązku :twisted:
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 5:38 pm   

To teraz za dziennikarza robisz :wink:
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Czarek Pią Sie 31, 2012 8:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 12:52 am   

Czarek napisał/a:

To teraz za dziennikarz robisz Wink


nie, nie, to moja haslo dla whisky ktore wstyd juz do kieliszka lac :twisted:
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 6:18 pm   

Niektórzy spośród komentatorów już biją brawo jak to Diageo sprytnie zrównało się cenowo z aktualnym poziomem rynkowym wcześniejszych edycji. Chyba czas poświęcić odrębny dział forum wypowiedziom takich panów... :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:02 pm   

Wiktor napisał/a:
biją brawo jak to Diageo sprytnie zrównało się cenowo z aktualnym poziomem rynkowym wcześniejszych edycji

Im drozej tym lepiej - jak widac niektorym od tego kieszen pecznieje. I nie chodzi o Diageo. Chyba, ze to pozyteczni idioci co tez jest mozliwe.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów