bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brora G&M 1982?
Autor Wiadomość
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 4:29 pm   Brora G&M 1982?

Drodzy forumowicze, natknąłem się na Brorę G&M 1982 43% 2006 za 500 zł. Czy warto kupić? Z tego co zobaczyłem na whiskybase oceny ma raczej słabe (średnia ok 85pkt.) ale to jednak Brora. Czy za taką cenę lepiej poszukać czegoś innego?

Pomóżcie... (błagalny jęk) :lol:
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 5:42 pm   

drogi forumowiczu. to chyba najsłabsza znana mi Brora. ja nie kupiłbym jej za 500. pewnie za 400 tez nie. Zależy jak podchodzisz do tematu. To samo tyczy się Port Ellen. Jeśli priorytetem jest że jeszcze nie próbowałes obu, a koniecznie chcesz to odnotować w notesie czy tam innym pamiętniku to bierz. Jeśli oczekujesz niebotycznych wrażeń...cóż. Rozczarujesz się. I za 500zl i za 300euro (w przypadku PE) można wybrać wśród dobrych (500zl) znakomitych (300e) whisky. Niestety ja jestem tendencyjny bo nigdy nie zachwycalem się PE tak jak tu niektorzy. Moze nie pilem tak znakomitych ale w takim razie jesli te co pilem byly takie sobie (poza kilkoma wyjatkami) to ile trzeba zaplacic za te znakomite...3x Ben Nevis 41yo? 2x Tobermory 32yo? 2x Strathisla po dark sherry? ja pasuje. A sredniactwo zostaje sredniactwem chocby nazywalo sie GlenWonka.
Brora Ob. to jest niezly strzal ale 500zl to moze 150ml.
pozdrawiam

PS. poza tym jak slysze Islay to mi sie chce wymiotowac ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 6:58 pm   

300 euro... już niedługo: http://www.lfw.co.uk/acat...Chieftains.html
... to jakby ktoś się pytał co jeszcze powoduje windowanie wyjściowych cen oficjalnych wypustów Brory, PE czy limitowanej Lagavulin - powoduje skokowy wzrost cen edycji od tzw. "niezależnych", dziś już chyba tylko z nazwy :lol:
Kup więc Jacku tę Brorę za 500zł, zwiastowania co słusznie zauważył Oskar nie oczekuj - jednak mimo że nie może równać się ani z edycjami OB, ani z większością caskowych wersji IB, to łychą jest całkiem przyzwoitą... Za te pieniądze nie kupisz obecnie już RADYKALNIE lepszego malta (samo cs nie gwarantuje dzisiaj niczego), natomiast z pewnością masz jedną z ostatnich szans na obcowanie "po kosztach" z co by nie mówić legendą - a taka wartość dodana w whisky też się przecież liczy ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 8:06 pm   

To może zróbmy na święta sampling ostatniej szansy dla tych co nie próbowali: PE + Brora + Karuizawa ??

Wiktorze, czy możesz doradzić coś wyważonego cena/jakość ??
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 8:19 pm   

hehe...bez 1000e nie podchodzcie 8)
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 8:27 pm   

oscarez napisał/a:
hehe...bez 1000e nie podchodzcie


myślałem że może by tak się spróbować zamknąć w 750 :(
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 8:48 pm   

Ja w jakiegoś sampelka z chęcią. Co legenda po kosztach to legenda po kosztach. A 1/7 to nie tak wiele ...

BTW gdyby któryś z drogich forumowiczów udostępnił sampla lub choćby 2 dramy przyzwoitej PE lub Brory ze swoich kredensowych zapasów to byłbym bardzo zobowiązany ... ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 9:09 pm   

Pocieszny_PCS napisał/a:
sampling ostatniej szansy dla tych co nie próbowali: PE + Brora + Karuizawa

Ale miałyby to być JAKIEŚ wersje powyższych, czy wersje godne zapamiętania również jako whisky wyjątkowe same w sobie? Bo to znacząco zmienia postać rzeczy. Finansowo ;) Nie mogliście choć rok temu wpaść na ten pomysł?... ;)
W pierwszym wariancie - Brorę już macie. PE, uczciwe PE, do 300e jeszcze można wyjąć (któryś z bottlingów Berry Bros, Alambic, Old Bothwell albo Malts of Scotland?). Karuizawę również, choć tutaj będzie trudniej (i z wyborem wersji, i z bieżącą dostępnością). Oczywiście destylacje z lat 80-tych bądź późniejsze.
Wariant drugi to już jazda mocno "po bandzie" ;) Brora w wersji 30yo OB - te mniej zachwalane wypusty - 400-450e. Słabsze single caski od niezależnych trochę taniej, ale ich w zasadzie nie polecam. Port Ellen - koszt raczej w podobnych granicach, i to także nie te najwybitniejsze (parę tańszych wyjątków jak edycja SSMC dla Maltisten Westfalen, ale trzeba by zapolować), bo takie mają ceny raczej zaporowe (wszystko po dark sherry od 500e w górę). Karuizawy tak samo, roczniki z początku lat 70-tych - i nie dotyczy to najlepiej ocenianych beczek.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 10:24 pm   

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Czyli tak: z jednej strony to jedna z najgorszych Bror, z drugiej, ceny tychże są obecnie wariackie i nie ma co liczyć na poobcowanie z legendą za mniejsze pieniądze.

Pocieszny_PCS napisał/a:
To może zróbmy na święta sampling ostatniej szansy dla tych co nie próbowali: PE + Brora + Karuizawa ??


Ja jestem bardzo, bardzo za :D . Chciałbym jeszcze skosztować tych "wielkich minionych" póki są na rynku.

Jeśli chodzi o dwa warianty to może warto pojechać jednak po bandzie - ale tak, żeby móc się wnukom pochwalić, że się Brorę, PE i Karuizawę piło, może nie "w szczytowej formie" ale przynajmniej "w dobrej formie" (nie zaś jakieś zlewki :twisted: ). Z Brory da się dostać edycję OB 9th z 2010 za ok. 320e i ta chyba jest najtańsza z OB. W tym roku wypuścili Karuizawę Sherry Cask z 1984 roku za 260e. Opinie niezłe. Port Ellen może ta?
http://finestwhisky.de/de...111,76,33,1.htm

Czy znajdziemy siedmiu zainteresowanych, coby na równe 100ml sample podzielić?
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lis 21, 2012 8:17 am   

Jesli moge doradzic cos w sprawie karuizawy to noh 27 yo multicask vintage 59.1%
jest wiele wyzej ocenianych ale nie mialem przyjemnosci, tej nomiast i owszem i czpki z glow
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów