bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
North Highlands Tour
Autor Wiadomość
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 8:41 pm   North Highlands Tour

Po opisywanych na forum Scotland Tour i Islay Tour czas na czesc 3. Na pewno nie ostatnia;)
Tym razem jedziemy jeszcze dalej niż północ. W planie HP, Scapa, Talisker czy Clynelish. W ostatnim roku nie udali mi sie powrócić do Edynburgha i w 2014 zostanie to naprawione.
Zaczynam wlasnie organizacje calego przedsięwzięcia i jeszce w tym roku chce wiekszosc rzeczy zorganizowac (promy, spanie, samoloty, zwiedzanie destylarni) Mam swojego czlowieka na szkockiej ziemi co wydatnie pomoże w spięciu wszystkiego.
Wstępne szczegoly:
Termin: 2 polowa sierpnia
Czas: około 10 dni
Cel: wiadomy;)
Ogólnie tak jak poprzednie wyprawy najwazniejsze to odpoczynek, dobra zabawa i ...whisky.
Będziemy zwiedzać destylarnie, sklepy z whisky ale także piękne zabytki, których jest tam aż w nadmiarze. Wstępnie jest juz nas juz 5. Zapraszam wszystkich chetnych. W razie pytań, zgloszen proszę o info na priv.
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 8:45 pm   

super. HP, Talisker, Clynelish! i ... czy mogę jeszcze coś zaproponować.
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 9:39 pm   

Możesz:) Ogólnie bardzo chciałbym odwiedzić 3 wyspy czyli Orkney, Skye i Mull (te 2 wyspy należą już do West Highlands).
Na tą pierwszą jestem zdecydowany na 100%. Będzie nas ograniczał czas a nie chciałbym byśmy z wywieszonym językiem co dnia pędzili na złamanie karku. Punkt pierwszy i najważniejszy to ODPOCZYNEK i dobra zabawa. Whisky i destylarnię są bardzo ważne ale nie kosztem pkt 1. Tym bardziej, że 2 noce spędzimy w jednym z najpiękniejszych miast zwanym przez miejscowych Edynbura więc na resztę atrakcji mamy 8 dni. Odległości niestety nie oszukamy a prywatnego samolotu brak:) Zrobimy w trakcie wyprawy około 1200 mil . Z Edynburgha do destylarni HP jest ponad 300. A nie na wszystkich tamtejszych drogach można pruć 100mil per h :) Co nie zmienia faktu, że w planie jest odwiedzenie wszystkich destylarniach należących do regionu NH. Co do zasady wszystkie (oprócz Ben Nevis) są położone niedaleko drogi którą będziemy zmierzali na północ.
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 11:52 am   

Cześć,
Z doświadczenia mogę doradzić, nie dacie rady. Orkady są tak cudne i tak dalekie, że trudno je połączyć z Mull i Skye. Na Orkadach trzeba poświecić 1 dzień na Hoy. Jest Highland Park i Scapa. Są megality i wioska z neolitu. W samym Kirkwall jest co zwiedzać, a w Stromnes jest jakaś knajpa z owocami morza, która jest w Michelinie. Przynajmniej była kiedy byliśmy na Orkadach.
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 30, 2013 11:56 am   

Też mam takie wrażenie Wojtku. Chęci jedno a możliwości czasowe drugie.
Zresztą w 2015 r. też coś trzeba nowego zwiedzić:)
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 11:57 am   

Jeśli dobrze rozumiem, planujecie pojechać z Edynburga na Orkady, a potem na północno-zachodnie wybrzeże, czy tak? Osobiście radziłbym dać sobie na wstrzymanie z liczbą odwiedzonych destylarni, bo 10 dni będzie za mało, a przesyt będziecie mieli już po trzecim dniu. Na Orkadach warto posiedzieć kilka dni, mimo tylko dwóch destylarni - pominięcie w planach wyprawy na Hoy, odwiedzenia kamiennych kręgów (np. Ring of Brodgar), czy osady Skara Brae to poważny błąd. Że nie wspomnę o północnych wysepkach, na które i nam parę lat temu zabrakło czasu. I werwy.
W drodze z Orkadów na Skye polecam podróż przez bodaj najpiękniejsze okolice Szkocji (poza Skye, rzecz jasna), czyli drogą A838 wzdłuż północnego, a potem zachodniego wybrzeża. I nie trzymać się kurczowo tej drogi. Wjeżdżać w takie różne, co to drogę co najwyżej przypominają, szczególnie w okolicach na południe od Kinlochbervie, potem A894 nad Scourie Bay, do Lochinver... Ale wtedy miesiąca będzie Wam za mało - drogi wąskie i kręte, no i raz po raz chce się zatrzymać i posiedzieć, popodziwiać. A i do Fort William nie będzie się Wam spieszyło. Tym bardziej do Ben Nevis :)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 30, 2013 12:54 pm   

W Ben Nevis już byłem a zamiast Fort William z chęcią jeszcze raz odwiedziłbym Fort George. Bardzo mi się podobało.
Rajmund dzięki za rady - na pewno będą wykorzystane. W weekend będę siedział już nad szczegółami i dam znać do Ciebie byś wsparł mnie radą. Tak jak pisałem trzeba będzie dostosować plan do czasu. Chęci zwiedzania mam takie, że i 2 miesiące by nie wystarczyły :mrgreen:
A niestety w moim zawodzie urlop tyle nie trwa :wink:
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 25, 2013 11:33 pm   

Jaką trase ostatecznie planujesz?
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 25, 2013 11:42 pm   

Trasa ostateczna wiedzie ku Orkney a po drodze wszystkie destylarnie z Highlands prócz Taliskera i Tobermory. Czasu nie starczy a i promy do tanich nie należą. W 2015 roku to się nadrobi:) Ogólnie będzie to wyprawa w temacie, który mnie ostatnio interesuje czyli zamkniętych destylarni a czasem tylko śladów, które po nich zostały. Osoby, które zdecydowały się na 10 dni a nie 7 spędzą dodatkowy czas w Edynburgu. Tam też zaplanowana jest wycieczka do przeszłości i do tych gorzelni, które zakończyły swój żywot. Inna rzecz, że w trakcie naszego pobytu odbywa się tam Fringe Festiwal ( https://www.edfringe.com/ )- trochę w mieście się wtedy dzieje:)

Ogólnie jest szansa na ostatnie wolne miejsce. W razie zgłoszeń czy pytań proszę info na priv.
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 3:31 pm   

 Whisky Anoraks
_________________
Doing does
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów