bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gwiazda Szeryfa
Autor Wiadomość
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 20, 2014 8:53 pm   Gwiazda Szeryfa

Zabłysła Gwiazda Szeryfa ... "kup bilet i na western śpiesz, gdy się nie cieszysz życiem to się śmiercią ciesz" ... "pamiętaj bez zbytecznych słów dopóki żyjesz możesz walić z obu luf"

ostatnie wydania westernowe nie zostały dokończenie, rozprawię się z nimi dziś jak i z powtórkami z xmasa.

Ma ktoś ochotę coś się napić niesamotnie? wirtualnie? to zapraszam.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 8:55 pm   

Wydania westernowe... Czyżby degustacja przy palu męczarni?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 20, 2014 9:17 pm   

Zaczniemy od rewelacyjnego Bowmora z Wiktorowego Samplingu po Dark Sherry. kto go nie ocenił wysoko, ten Kiep. W końcu coś dobrego wyszło z tych aktualnych przeglądów.

1. http://www.whiskybase.com...-of-bowmore-mos
Już to z z McCoyem raz piliśmy. Oceny: DL 7, McCoy 7,5

Nos: Bardzo ciekawy i złożony. Torf, pieprz i skóra na powitanie. Potem gorzka czekolada. Dla nas ta nuta będzie wiodąca. Można się naprawdę wwąchiwać. Esencja herbaciana, Element szpitalny. Bryza.
I czekolada.

Smak. wiśnia w czekoladzie i rumie. Czarna mocna herbata, kawa, skóra. Kakao. Początkowo mocno atakująca, ale potem łagodnieje.
Pyszna, czemu mam jej tak mało?

Finisz: Długi, kakaowy ze szczyptą likieru. Przyprawy pikantne. I Dym. Coraz więcej dymu. Ale osadzany w słodyczy wiśniowej. Długi i dymowy. Potem znowu warstwy lakierowe.

Podsumowanie: Fantastyczna i niezbyt droga młoda łycha po Dark Sherry. Potrzebuje czasu i kilku podejść.

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 9:49 pm ]
a gdyby tak zestawić pierwszy dzień z Xmasa z drugim?

2. Ben Nevis 43.4% 1967 http://www.whiskybase.com.../ben-nevis-1967

co za zapach.!!!
Głęboki, esencjonalny, lakierowy, likier wiśniowy, truskawki, skóra i zamsz. Zmysłowa whisky. Z elementami niepokojącymi., wielowarstwowa. esencjonalna.
Hmm czym więcej wącham tym lepiej!!!! Tym głębiej. Bardziej zamszowo. Bardziej dżemowo, bardziej warzywnie.
Przy kolejnym niuchaniu wychodzi mi przyprawa Magie.


Smak
Tłusta i okrągła, fajna i wypełniająca. Pyszna. Dżemy różnego rodzaju. Miodowa. Zarazem wytrwana, gorzka czekolada, grejpfrut.

Finish
Z początku wytrwany, grejpfrutowy, a potem słodkawy, miodowy? Warzywa, wiśnia w czekoladzie. por i pietruszka, Słodkie kakao. A może i nuta dżemowa.

Podsumowując: Wspaniały, wielowymiarowy Ben Nevis. Godny Xmasa.
Moja ocena 9.

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 10:11 pm ]
3. Glenfarclas 1968 49,7% http://www.whiskybase.com...lenfarclas-1968

Rewelacja. Z każdym razem zmienna i przybierająca. Coraz lepsza. Próbowałem już wiele razy i jeszcze wiele będę próbował ;)

Nos: Wiśnia, czekolada, krem, skóra, stara skóra, herbatka, z dzikiej róży, Roztarte rodzynki. Dżemy, lakier do paznokci. Gruszki w Occie i agrest. Elementy mydlane. Róża

Smak.
Łagodny i narastający. wiśniowy i czekoladowy, śliwki, kawa. Okrągła, delikatnie mydlana. Przyjemna, likierowa, łagodna. Przytrzymana na języku jest słodziutki likier czereśniowy. elementy rozgrzewające. Wszystko zanurzone w przyjemnej czekoladzie.

Finish Przede wszystkim czekoladowy, ale nie gorzki, bez kakao. wiśnie w czekoladzie trwają i trwają. Guma do żucia. słodkie cukierki. Nuty orzechowe. Bardzo długi, bardzo przyjemny.

Podsumowanie: Wspaniała, wielowymiarowa, bogata. Starczyła by mi tylko ta na wieczór.

Tak jak na xmas: Ocena 9,5.

Panowie, cały czas do kupienia. ;)

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 10:19 pm ]
4. Miazga. Król pierwszego dnia. Ben Nevis 1966 25 yo. http://www.whiskybase.com/whisky/28465/ben-nevis-1966

(Przy palu męczarni to był wczoraj: Wyjęty spod prawa Josy Jones)

Grubo, grubiej i najgrubiej.

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 10:22 pm ]
Nos Od razu wiadomo, że to fantastyczna whisky. Powinni zakazać ich robienia. poszukiwanie takiego świętego gralla kosztuje.

Przegląd dżemu różnej maski osadzona dla mnie w typowo ben nevisowej głębi warzywnolakierowej. Delikatnej. Słodki, głęboki. Tym razem nie napisze o esencji herbacianej. Przyjemny. Element siarkowy?

łojezu smak:

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 10:29 pm ]
konsystencja galaretkowato warzywna. Dżemy, a raczej powidła wytrwane i warzywa. Smak mniej wyrazisty i wybijający się w porównaniu do pierwszej fazy finiszu.

zaciera się granica między smakiem a początkiem finiszu.

finisz: przyprawiony, rosnący przyprawami, chili, papryka, papryczka, pieprz, goździki, gałka. wybuchający, rozgrzewający, dżemowy, intensywny i bardzo długi. Korzenny. łagodniejący. gorzki, kawowy, słodki, esencjonalny.

Podsumowanie: Łycha zjawiskowa, wielowymiarowa, warzywno dżemowa z nutami lakierowymi. Wybuchająca fajerwerkami. jednocześnie agresywna i dominująca. Powalająca domina.

Moja ocena dziś: 9,5 (na x mas było 9).

(wody, ludzie wody. Czemu ja żuję pietruszkę, a na ustach mam seler/)

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 10:30 pm ]
I co teraz? coś starego? coś nowego? coś orzeźwiającego? hmm.
 
 
morgan 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 60
Skąd: Chełm
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 10:42 pm   

smak , dawaj Panie dawaj ?

ładnie si Panie bawicie :)
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 20, 2014 10:50 pm   

5. Blairfindy czyli Glenfarclas by Blackadder. 45 yo http://www.whiskybase.com...ntation-edition ocena niejakiego mordreada (ktoś zna) na WB nie zostawia wątpliwości że to prowokacja., A może nie?

Nos.
Esencja jeżynowo, jagodowo leśna. Mroki matecznika. Żubr wymięka. Zjawiskowa otchłań, wspierająca transcendentalne przemyślenia nad światem i losem. Głębokie jeżyny. Nuty skóry i czekolady. Kolejna wielka Łycha! Hmm Truskawki i poziomki. Chałwa. Intensywna Róża. Brak fałszywej nuty.

Smak: rewelacyjna oleista i przyjemna. Wszelkie rodzaje dżemów w czekoladzie. Od wiśnie, po śliwki. Jeżyny i jagody. Delikatne warzywa i gorzkie kakao. Rozgrzewa. Cudowna.

Finish Powtórzę się, ale to może mój motyw na dziś. Śliwki w gorzkiej tym razem czekoladzie. Skóra. Kawa i kakao. (Nie, nie ma pietruszki ani selera na ustach). Elementy orzechowe.

Podsumowanie: Rewelacyjny Glenfarclas. Njabardziej czekoladowy. 1968 był bardziej wiśniowy z elementami lakieru i fajerwerków. Ten pozostawia posmak czarnej nutelli. Dla mnie na 9. Najwyżej kiedyś przebiję skalę, ale te rzeczy są rewelacyjne.

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 10:52 pm ]
Chyba potrzebuję zmiany ...

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 10:55 pm ]
6. Kto nie chciał do mnie wpaść w weekend to niech żałuje. Miał szansę.
Port Ellen DR czyli król Xmas 2013.

Jak to Rosomak powiedział na xmasie, kto miał się przekonać do PE to się przekonał. Pierwsze podejście na 9,5, drugie podejście na 10. A dziś finalny werdykt i sampel zamknięty będzie za chwilę.
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 11:11 pm   

Sluchajcie ktore to Blairfindy bylo na xmassie? Na WB sa dwa. Roznia sie tylko liczba butelek.
http://www.whiskybase.com...irfindy-1964-ba czy ta co wczesniej Daniel wrzucil.
Pewnie to to samo.
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 20, 2014 11:15 pm   

Ten PE to taka Łycha, która absolutnie ma wszystko. Może są inne, bardziej błyszczące, ale to już tylko inny blask.

Dla Mnie ta Łycha tak jak Glengoyne Mos 55.5% powinna przejść do Legendy.

Tak jakby ktoś złapał morską bryzę i schował ją w czekoladowej bombonierce.

Zapach: Bryza morska, Wędzona Rybka, Torfik, Dym, Stara książka, Skóra, mech, karmel, czekolada.

Rewelacja

Smak
To ten rodzaj whisky, że nie chce się pisać zupełnie. Na nieszczęście się skończyło. Dobra opis: Cała gama intensywnych smaków o których za chwilę zanurzona w morskiej bryzie i dymie znad paleniska torfowego. Znajdziemy tu jeżyny, wiśnie, esencję herbacianą, mus belgijskej czekolady (nie gorzkiej).

Finish: Ponowne wrażenie zatarcia smaku z finiszem. Bardzo długi, czekoladowy, esencjonalny, przyjemny finisz z nuta soli i torfu.

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 11:17 pm ]
Moja ocena na dziś: 9,5 i tak zostanie. (McCoy dał 9)

Podsumowanie: Najlepsza PE jaką piłem (tak było 5 na krzyż i żadnego z oficjalnych wypustów Diageo). Idealna kompozycja wszystkiego co najlepsze z Islay wyciągnięte z beczki po sherry. Czy możliwa jest potrawa owoców morza w czekoladowym fondue? Ta PE pokazuje, ze tak.

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 11:37 pm ]
Cóż ta PE rzuciła wyzwanie królowania na Islay? Sprawdźmy zatem co na to Ardbegi:

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 11:40 pm ]
Tomek1 napisał/a:
Sluchajcie ktore to Blairfindy bylo na xmassie? Na WB sa dwa. Roznia sie tylko liczba butelek.
http://www.whiskybase.com...irfindy-1964-ba czy ta co wczesniej Daniel wrzucil.
Pewnie to to samo.


Moim zdaniem ta, którą wskazał mordread - oceniał. Bo to jego butelka była.

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 11:50 pm ]
7. Bardzo mini sampelek, wręcz kieliszkowy Ardbeg 1976 z xmasa. http://www.whiskybase.com...-1976-cask-2397
To zbrodnia, że ta whisky wjechała na stół jako 15-sta.

Islay trzyma się mocno. Nie oddaje pola PE.

Zapach: Przyjemna, zaciekawiająca swoją słodko-słona kompleksowością. Intensywna bryza morska, torf i słodycz. Skąd ta słodycz? Karmel? toffi? Zboża, herbatniki, kwiaty. Wieś i siano podmokłe. Łąka nadmorska. Wędzona słona ryba.
Idealne proporcje bez wielkiej jednak złożoności.

Smak:
Tu się zaczynają cuda. Czysty aksamit. Słone paluszki i herbatniki BeBe. Torf, dymy, czekolada, lukrecja. Kawa. Piękny wpływ morza. Mniej wpływów beczki po sherry niż w PE. Idealne, równe połączenie.

Finish: Bardzo długi, przyjemny, rozgrzewający. Delikatnei słony jak po slonych paluszkach. Lekko torfowy. Czekoladowo herbatnikowy. Bardzo przyjemny.

Podsumowanie: Genialny Ardbeg z Islay. Taki jaki wyznacza najwyższe trendy. Równy w swoim prawie najwyższym poziomie. Prawie, gdyż może istnieć coś więcej.

Moja ocena jak na xmass: 9.

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 11:55 pm ]
To może Ardbeg 1975? tak dla porównania. ?

[ Dodano: Wto Sty 21, 2014 12:10 am ]
8. Ardbeg 1975 http://www.whiskybase.com.../ardbeg-1975-dl i tu http://bestofwhisky.pl/ba...php?record=1198 i tu; http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic.php?t=2240

Zapach: Delikatny, metaliczno-słony, kutrowy. kwiecista łąka. Głębia. Tak pachnie głębia morska. Blisko nicości.

Smak
: Początkowo uderzenie słono torfowe. Uch, ostro. Sól do lizania. Sól, sól sól. a za nią ... w oddali, coś się czai. I pytanie. Taka straszna sama sól, ale nie sprawia, że chcemy to wypluć. Sól łagodzona nie wiadomo czym. Teraz przytrzymana na języku sól w miodzie. ? Kwiatach. Herbatnikach.

Finish Jakoś nie zaskakuje, że słony, ale przyjemny. Torfowy.

Podsumowanie: Pyszna whisky spod znaku soli. Stonowana, ale jak na mój gust nie ujarzmiona. Whisky klasowa i być może wyznaczająca standardy. Ale zbytnio zbliża się do Caol Ili.

Dziś ocena 8

[ Dodano: Wto Sty 21, 2014 12:13 am ]
hmmm 0.13. Potrzebuję coś dobrego na zakończenie.
;)

[ Dodano: Wto Sty 21, 2014 12:30 am ]
Karuizawa układa do snu. http://www.whiskybase.com.../karuizawa-1983 i wszystko jasne - czy czegoś pragnąc więcej?
Powiem szczerze. absolutnie trzyma poziom na dziś. 9. ;) opisy już były.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów