bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII Spotkanie - podziękowania i opinie!
Autor Wiadomość
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 7:40 pm   

No dobra Wiktor, to jak było z tą Strathisla 35 Yo z WD :wink: :lol: :lol: :lol:
Łubudubu łubudubu niech nam żyje ....
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 7:43 pm   

Hmm... Jim pewnie wstał rano będąc w palącej potrzebie, nawinęła się słabo oznakowana, niepozornie wyglądająca próbka z jakichś barbarzyńskich Niemiec, zasiadł więc do niej, obwąchał, przełknął...
... i poczuł się jak nowonarodzony! :D
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 7:44 pm   

A tak w tym temacie, Serge ostatno też jakoś mniej wybredny :wink:
czyżby po paru tysiącach gęba do wymiany :?:
Wiktor zbieraj pieniądze bo za darmo to chyba tylko unas :lol:
_________________
Pozdrawiam
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 7:51 pm   Cmacallan

Niebywale sa tez opisy/oceny Jima dotyczace Macallan Fine Oak. Moze Rajmund by sprawdzil czy on hipoteki jakiejs nie splaca, wzglednie czy nie rozwiodl sie ze swa powabna Brazylijka i musial pozbyc sie polowy krolestwa...
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 7:52 pm   

Wdzięczność może być rozumiana różnie :wink: Można pomnik postawić :lol:
System 100 punktowy też ma swoje wady, ale w bezstronność żadnego Degustatora nie wierzę. Każdy ma swoje preferncje, jedni lubią, a inni nie lubią koali (z dwoma wyjątkami :D ). A co Benromacha to z wprawdzie niesławny Traditional dostał aż 88 punktów, ale Tokaji Wood Finish (to chyba to cudo z opowieści Wojtka) tylko 69.

Wojciech

[ Dodano: Wto Lis 20, 2007 7:56 pm ]
Zajrzałem też na Imperial. Pojawiła się chyba nowa wersja dojrzewana w Calvadosie bo butelkowana w 2005. Pierwsze paskudztwo na długi czas zepchnęło tę destylarnię w niebyt, dopiero Wiktor przekonał mnie, że Imprial jest całkiem, calkiem (Milroys & Blackadder) :D
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 7:56 pm   

No i pewnie kryje przed światem swą słabość do JWWW, całkowicie pomijając bottlera
Na w moim przypadku Wiktor nalał sampla Imperiala z niewłaściwej flaszki i niesmak mam do dzisiaj :wink:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 8:03 pm   

Swoją drogą przydałoby się chyba opublikować jakiś uwspółcześniony ranking bottlerów, bo ostatnio wszystko się wywróciło do góry nogami: Signatory na dnie, Adelphi pomału pomału wychodzi na prostą, w Cadenhead's też wreszcie zrozumieli że nie wystarczy butelkować "jak leci" i co popadnie, pojawił się Alchemist, Dewar Rattray w lekkiej defensywie, dwie rewelacyjne whisky od MacKillop's na tapecie (Mosstowie i wspominana HP z Rzepiszewa), Jack Wiebers nadal zaskakujacy świetnym doborem beczek (choć w tym przypadku może czas zacząć mówić o regule?), eksperymentów Jima Mc Ewana z ACE ciąg dalszy, Old Malt Cask wizualnie po nowemu - czy idzie za tym dawna wysoka jakość, co na to wszystko GMP, itd, itp...

[ Dodano: 20 Listopad 2007, 20:08 ]
Czarek napisał/a:
Wiktor nalał sampla Imperiala z niewłaściwej flaszki


do dzisiaj mam owego Imperiala od Cadenhead's, oznaczonego od tamtej pory czarną wstążką ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 8:09 pm   

A licznik chodzi więc sie szykuj :wink:
a póki cos rozróżniasz, Taliskera 10 OB 1983/1993 brał :lol:

[ Dodano: Wto Lis 20, 2007 8:21 pm ]
Wiktor napisał/a:
do dzisiaj mam owego Imperiala od Cadenhead's, oznaczonego od tamtej pory czarną wstążką

to zdejmij etykietę lub choć kapkę jako "no name" wyślij ...... niech użyje, może wreszcie ktoś ją doceni :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 9:10 pm   

Wojciech napisał/a:
Imprial jest całkiem, calkiem

Pamiętam jak do Imperiala zainspirował nas nie kto inny, jak Rajmund. Piękne, cholera, nostalgiczne klimaty... Samowary, ruski czaj, tajga, przymrozek i snieżna zawieja pod zaborami ;) Trzeba by się rozejrzeć za jakąś wersją-konkret. To Silent Stills czy Platinum?... ;)

Czarek napisał/a:
słabość do JWWW, całkowicie pomijając bottlera

No nie do końca, bo trafiają się okazjonalnie pojedyncze OTL'e czy Castle Collection. Ale mało, o wiele za mało - fakt.

Czarek napisał/a:
Taliskera 10 OB 1983/1993 brał

Tak brał, brał... Fajny Taliskerek ten od Ciebie! Problem, że nie miałem innej dziesiątki pod ręką aby porównać. No i ostatni rzepiszewski Talimburg też całkiem sympatyczny...
Ale nie myślę chwilowo o kolejnych, bo szczególnie cała diageo'wska oficjalka rozwala cenami (taki dajmy na to 25yo OB). Zresztą tam pierwszeństwo będzie miał Lagavulin 21yo OB limited edition. Serge go ładnie skomplementował, więc może to jego właśnie zamiast Ardbega Platinum, chwilowo? ;) Cena około 160 ojro plus P&P.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
parominius 
Singlemalt Whisky Combatant



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 413
Skąd: czarnków
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 9:23 pm   

To ja setuncie Wiktorku...w twoim ładnym minimalistycznym sampelku...myślę iż ładnie osuszy mi łzy po tym Ardbegu Platinum... :cry: ....to jeden już jest...kto jeszcze?.. :twisted:
_________________
"Maturacja" whisky,czyli po naszemu "dojrzewanie"o ironio wnosi do niej młodzieńcze błyski,energę,zadziornosć, lub też dziewczęcą łagodność,ułożenie,dobre wychowanie,kwiecistość,flirtowanie z Lolitą...
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 9:57 am   

drugi tez 100 zabierze
_________________
Pozdrawiam
 
 
ElBocheno 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Dark Whisky ;p
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 156
Skąd: WD
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 4:58 pm   

Jeszcze raz oficjalnie dziękuję łódzkiej ekipie za organizację. Było na prawdę baaaardzo godnie :twisted:
Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów