bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kody na butelkach zamiast rocznika
Autor Wiadomość
mwj88 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Bowmore
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 4:12 pm   Kody na butelkach zamiast rocznika

Witam. Na początku chcę nadmienić że jestem totalnym początkującym jeśli chodzi o whisky dlatego może pytanie które Wam zadam wyda wam się głupie, ale nie każdy od razu jest ekspertem. Otóż posiadam whisky Glenfiddich pure malt w zielonej butelce ze złotą etykietką. Nie ma na niej daty produkcji a jedynie kod LA 4252 1201 43. Co oznacza ten kod? i Jak sprawdzić datę produkcji tego whisky?
Ps: jeszcze małe jedno pytanie: czy whisky w butelkach miniaturowych np: Glenfiddich z początku lat 80 jest coś wart lub z wiekiem jest coraz więcej wart?
Proszę o rzeczową odpowiedź. Z góry dzięki:)
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 4:57 pm   

jeżeli identyczna jak na zdjęciu to w okolicach 1983

http://www.whiskybase.com...ddich-pure-malt


bywa, że jakiś kolekcjoner jest w stanie więcej zapłacić, musiałbyś pośledzić, czy pojawiała się na aukcjach i wystawić na zagranicznych serwisach. W Polsce ciężko powiedzieć, czy ktoś będzie specjalnie zainteresowany nabyciem takiego rarytasu po kolekcjonerskiej cenie, ale nigdy nie wiadomo, w każdym razie na polskich serwisach nie wstawisz...
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 5:24 pm   

mwj88 napisał/a:
czy whisky w butelkach miniaturowych np: Glenfiddich z początku lat 80 jest coś wart lub z wiekiem jest coraz więcej wart?

Coś wart jest, ale ile - to już zależy od konkretnej miniatury i stanu "zachowania" ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
mwj88 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Bowmore
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 5:42 pm   

Pawloff napisał/a:
jeżeli identyczna jak na zdjęciu to w okolicach 1983

http://www.whiskybase.com...ddich-pure-malt


bywa, że jakiś kolekcjoner jest w stanie więcej zapłacić, musiałbyś pośledzić, czy pojawiała się na aukcjach i wystawić na zagranicznych serwisach. W Polsce ciężko powiedzieć, czy ktoś będzie specjalnie zainteresowany nabyciem takiego rarytasu po kolekcjonerskiej cenie, ale nigdy nie wiadomo, w każdym razie na polskich serwisach nie wstawisz...


Mam dokładnie tą. Mam ją również właśnie w miniaturce i ciekawy jestem ilewarta jest miniaturka tej whisky? Mam jeszcze jedno pytanie o które wcześniej zapytałem tzn: czy po tym kodzie co napisałem jestem w stanie określić wiek tej whisky? Zależy mi wlaśnie na tej odpowiedzi ze względu na fakt iż mam więcej whisky tylko z takim oznaczeniem;/ I dzieki za odpowiedź

Stan miniatur jest idealny gdyż są w opakowaniach oryginalnych i nigdy z nich nie były wyciągane.
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 6:23 pm   

jeżeli masz na myśli wiek butelkowanych whisky to skoro nie ma oznaczenia minimalnego wieku to w beczce mogły spędzać różny okres przeważnie krótki, jednak nie krótszy niż 3 lata (stare whisky butelkuje się z oznaczeniem wieku i sprzedaje zdecydowanie drożej niż podstawowe wypusty no age statement). Jedno jest pewne jest to mieszanka wielu whisky z różnych beczek, które różny okres dojrzewały, można podejrzewać, że krótki.

Jeżeli zaś pytasz o datę zabutelkowania to już sam producent może to wiedzieć i umieć wyczytać z kodu, chyba że ktoś zna akurat system nadawania kodów Fiddicha z tamtego okresu.
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
mwj88 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Bowmore
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 6:32 pm   

Ok. Dzięki wielkie za odpowiedź. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów