bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Wiktor
Czw Kwi 02, 2015 7:55 am
Przegląd wódek
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 9:55 am   Przegląd wódek

Kochani whiskowi przyjaciele.

BOW nie powinno i nie może być głuche na żadne sugestie. Absolutnie żadne.
Jesteśmy silni, jesteśmy zdecydowani i mamy na to dowody. Piliśmy już przekrojowo interesujące i rozwijające Lowlandsy. Próbowaliśmy nietuzinkowej zawartości glentallocha - również z dodatkiem zaparzonej torebki herbaty. Odwiedzaliśmy najlepsze targi whisky. W Polsce. Regularnie czytamy najbardziej profesjonalny magazyn o whisky. Ośmielamy się studiować wybitne portale by uczyć się pokory. I miłości. Zamówiliśmy sample dwóch nowych, renomowanych wypustów od Van Weesa (jeden w niecodziennych 46%) a nawet wazonowego Glen Keitha 1992 od Signatory. Podążamy za przeznaczeniem...

To właśnie sprawia, że czujemy się na siłach podjąć kolejne, ambitne wyzwania. Czas pokazać światu, że nie idziemy na ślepo, że te wszystkie próby miały głęboki sens i przygotowywały nas do ostatecznego wydarzenia. Do testu, który przesunie nasz ograniczony i zadufany horyzont tam, gdzie nie dotarł nawet sam Ruben (!), nawet Serge Valentin (!!), a nawet Autorytet Autorytetów, Pierwszy Ekspert i Imponujący Wiedzą Sami Wiecie Kto (!!!). Choć co do tego ostatniego, nie mamy całkowitej pewności.


Pora na Przegląd Wódek!


Będziemy zatem samplować pięć wódek o szczególnych walorach degustacyjnych. I poznawczych. Ponieważ nasza wiedza w tej materii wywodzi się z epoki prehistorii (lata 90-te XX w.) celem selekcji posłużyliśmy się zasobami przygotowanymi przez współczesnych profesjonalistów. Pozdrawiamy.

Oczywiście BOW promuje wyłącznie najlepsze alkohole, dlatego celem optymalizacji testu wybraliśmy sam creme de la creme wśród tych apetycznych spirytualiów.


Proponujemy Wam do samplingu:

1. POLOWA - nie mamy pewności, czy fachowo wymawiać nie należy jednak "Połowa". Szczegóły
tu.
Cena za sampla 0,5 litra - 18,50 PLN. Szkło w cenie.

BOW - 500ml


2. KRAJOWA - najlepiej dostępna spośród wszystkich samplowanych okazów. Odpowiednik Glenfiddicha 12yo. Klasyk. Szczegóły tutaj.
Cena za sampla 0,5 litra - 16,69 PLN. Szkło w cenie.

BOW - 500ml



3. Z CZERWONĄ KARTKĄ - legendarny bottling. Wczesne wypusty od razu przywodzą na myśl edycje "White Horse" Lagavulina 16yo. My będziemy testowali obecny batch. Szczegóły pod linkiem.
Cena za sampla 0,5 litra - 16,99 PLN. Szkło niezmiennie w cenie.

BOW - 500ml



4. STAROGARDZKA - coś dla koneserów. Zawierający w sobie pierwiastek magii Starogardu produkt lokalny. Przynajmniej z nazwy. Szczegóły tu.
Cena za sampla 0,5 litra - 20,09 (!) PLN. Szkło na szczęście w cenie.

BOW - 500ml



5. BRYDŻOWA - unikalna i sprofilowana edycja. Odpowiednik Dalmora "Cigar Malt". Dla dżentelmenów i miłośników klubowych foteli. Tutaj więcej szczegółów.
Cena za sampla 0,5 litra - 14,00 PLN. Szkło, o dziwo, w cenie.

BOW - 500ml




Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów! Podane ceny są orientacyjne. Ilość sampli - bez ograniczeń! Wysyłka płatna dodatkowo.


PS. ...my naprawdę lubimy poszerzać horyzonty :D


1 kwietnia za nami, zamykamy wątek ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Czw Kwi 02, 2015 10:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 10:42 am   

w koncu cos przyzwoitego! brawo!
fajne chlopaki jestescie, ale mi sie juz znudzilo stekac nad 20ml jakiegos rudego smierdziucha w cenie mojej dniowki.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 10:52 am   

Wiktor napisał/a:
Sami Wiecie Kto

Czarny Pan ?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 11:10 am   

Wiedziałem, że kiedyś spełnią się moje sny. Nie wiedziałem tylko, że za sprawą mężczyzn:).
Proszę */2, komplet oczywiście. Albo całość, ceny wspaniałe, coś mi tu pachnie "dobrym dojściem do niechciwego dostawcy". Profeska. Myślę, że już śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy częścią LEGENDY!

BTW nie znam Krajowej, ale wypust 2015 to już legenda w pewnych elitarnych supertajnych środowiskach. Tak słyszałem przynajmniej;)

BTW 2 jak to wszystko wypijemy to se zrobimy ze sobą wywiady i będziemy opowiadać wrażenia wszystkim nielegendarnym.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 11:57 am   

Ja bym nie czekał ;) Dlaczego nie zacząć od razu?...

"Loom, wiemy już, że zdecydowałeś się wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Przegląd Wódek poświęcony rozwijaniu horyzontów i szeroko rozumianej tolerancji wśród miłośników whisky słodowej. Czy zdradzisz czytelnikom, jak czujesz się w tej nowej dla siebie roli?"
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 12:39 pm   

Wiktor napisał/a:
Ja bym nie czekał ;) Dlaczego nie zacząć od razu?...

"Loom, wiemy już, że zdecydowałeś się wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Przegląd Wódek poświęcony rozwijaniu horyzontów i szeroko rozumianej tolerancji wśród miłośników whisky słodowej. Czy zdradzisz czytelnikom, jak czujesz się w tej nowej dla siebie roli?"


Dziękuję Wiktorze za to ciekawe pytanie. Chciałbym na wstępie podziękować inicjatorom tego już -od godziny- legendarnego wydarzenia. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu to ogromny zaszczyt, ale i zobowiązanie wobec pełnego uczciwości i miłości środowiska Fanów (tak Fanów)"moltów". Zatyka mnie w piersiach jak pomyślę, że dane będzie mi brać udział w tak światłej i tolerancyjnej inicjatywie. Zawsze byłem zwolennikiem promocji wspaniałych krajowych pomysłów, które są niedoceniane przez "znawców", ba nawet ośmielają się niektórzy je krytykować. Jak wiesz wszyscy żyjemy w miłości i ogólnej idylli, to jednorodne środowisko, że ktoś nie toleruje obłudy i złodziejstwa to zwykły hejter, nie możemy się tym przecież przejmować i tracić cennego czasu. "Fani" tworzą profesjonalne blogi dopiero po 500-1000 wypitych maltach, prowadzą doskonałe doradztwo inwestycyjne i wreszcie promują wybitne trunki i te legendarne i te dla początkujących, a te mastery.... "Fani" lubią podszywać się pod cudze inicjatywy- tu zakombinują z flaszka, tam popośredniczą- pamiętaj, że wszystko w imię wspólnego dobra i tolerancji. Także jestem szczęśliwy, że ten sampling przysłuży się promocji zachowań, o których miałem przyjemność powiedzieć.

Wiktorze skąd pomysł na tak zacną, nową, ale już owianą legendą propozycję Przeglądu Wódek? Zrobiłeś "Fanom" niesamowitą niespodziankę! Nie widziałem wcześniej zdjęć zakupionych butelek, nie promowałeś tego nigdzie, nie widzę też słynnych nazwisk w projekcie. Już mnie słuchy doszły, że będziesz organizował kolejną edycję tego unikatowego wydarzenia "Stara Żytnia" kontra reszta Polski. Skąd czerpiesz siły na poszerzanie horyzontów i edukowanie "Fanów"?
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 2:09 pm   

W imieniu szczęśliwych czytelników portalu - pozostałym nie warto poświęcać czasu - z zapartym tchem i na bieżąco śledzących przygotowania do Wielkiego Wydarzenia, dziękuję Ci Loomie za twe mądre pytania. Oczywiście pomysł tego przełomowego przeglądu podsunął mi jeden z moich, jakże licznych, whiskowych przyjaciół, stwierdzając: "dość już tego egzaltowanego mlaskania, zarozumiały staruchu, odleciałeś za daleko, pora wypić jak człowiek". Jego nazwisko jest jednak zbyt słynne, by je tu ujawniać. Obiecał natomiast, że będzie aktywnie promował całą akcję wśród swoich branżowych kolegów - profesjonalistów wywodzących się z kręgu importerów alkoholu, charyzmatycznych autorytetów, sobie podobnych znawców trunków, jak i wśród siedemnastu tysięcy znajomych z fejsbuka. Gratulujemy jemu i sobie!
Tak, Loomie, ubolewamy nad brakiem zdjęć. Nie dysponowaliśmy jednak ani odpowiednio renomowanym atelier, ani na tyle dobrym sprzętem, by należycie oddać wszystkie wysublimowane detale, wzornicze niuanse, świetlne refleksy załamujące się na delikatnych krzywiznach TAKICH butelek. Czuliśmy, że nawet najmniejszy brak staranności równałby się po prostu profanacji. Mamy jednak nadzieję, że poetyckość i obszerność not degustacyjnych wynagrodzą ów deficyt czytelnikom, przemawiając do ich wyobraźni lepiej, niż niejedna galeria z Picasy.
"Stara Żytnia"? Nie chciałem o tym wspominać, czuję się niezmiernie zakłopotany, lecz skoro już wywołałeś temat... Mogę potwierdzić: jedna butelka zostanie rzeczywiście otworzona, mimo że nikt dzisiaj nie pija żytniej. My wypijemy. W akcie ostatecznego poświęcenia. Exegi monumentum.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 3:07 pm   

oczywiscie i ja poprosze o komplet sampli.
tak tylko sobie mysle... bardzo mi brakuje w tej degustacji (ze wzgledu na jej elitarny charakter) jakiegos guru - np. Pana Kopanczyka. w koncu przydal by sie jakis niezalezny (od naszego forumowego) punkt widzenia.
tak przy okazji: bardzo wartosciowy portal, czesto przez uzytkownikow BOW niesprawiedliwie ignotowany i ironizowany.
bardzo polecam: http://www.worldwhiskybase.pl/
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 3:19 pm   

Wiktor napisał/a:

Tak, Loomie, ubolewamy nad brakiem zdjęć. Nie dysponowaliśmy jednak ani odpowiednio renomowanym atelier, ani na tyle dobrym sprzętem, by należycie oddać wszystkie wysublimowane detale, wzornicze niuanse, świetlne refleksy załamujące się na delikatnych krzywiznach TAKICH butelek. Czuliśmy, że nawet najmniejszy brak staranności równałby się po prostu profanacji. Mamy jednak nadzieję, że poetyckość i obszerność not degustacyjnych wynagrodzą ów deficyt czytelnikom, przemawiając do ich wyobraźni lepiej, niż niejedna galeria z Picasy.
"Stara Żytnia"? Nie chciałem o tym wspominać, czuję się niezmiernie zakłopotany, lecz skoro już wywołałeś temat... Mogę potwierdzić: jedna butelka zostanie rzeczywiście otworzona, mimo że nikt dzisiaj nie pija żytniej. My wypijemy. W akcie ostatecznego poświęcenia. Exegi monumentum.


Dziękuję za wywiad. Amen. Wobec skromności Wiktora, wszystkim zainteresowanym chcę powiedzieć, że Żytnia (tak ta legendarna Żytnia OB!) w przyszłym roku zostanie otwarta, możecie już dziś się zapisywać (i oczywiście wpłacać kesz).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów