bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Wiktor
Wto Maj 17, 2016 3:19 pm
Kalendarz Imprez BOW 2014/2015 (otwarty)
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 5:43 am   Kalendarz Imprez BOW 2014/2015 (otwarty)

W związku z tym, że ustaliliśmy plany BOW odnośnie degustacji na najbliższy rok (w każdym razie tych ważniejszych ;) ) zapraszamy wszystkich potencjalnych gości do zapoznania się z informacjami o spotkaniach poniżej. I oczywiście do przyjazdu na każde z nich ;)

Heaven & Hell
Termin: 3-5.10.2014
Impreza dla wszystkich - włącznie z bardzo początkującymi i zupełnymi nowicjuszami jeśli chodzi o whiskowe spotkania. Planujemy przekrojowo przetestować whisky z Lowlands (minimum po jednej z każdej destylarni) oraz całą gamę różnych ciekawostek nie z Lowlands, ale za to po (często dark) sherry.
Chętni w ramach uczestnictwa powinni zakupić jedną butelkę whisky z Lowlands (solo bądź w kilka osób) lub - ostatecznie - jakąś naprawde wyjątkowo ciekawą po (dark) sherry właśnie. Nie planujemy żadnych bottlingów bardzo drogich (ani nawet specjalnie drogich). Ideą jest sprawdzenie whisky możliwie różnych i nietuzinkowych - zwłaszcza przez tych, którzy nie przebrnęli jeszcze przez "setki takich rzeczy" ;)
Impreza odbędzie się w jednym z dworków, pałaców czy też zamków w województwie Zachodniopomorskim albo Lubuskim. Dokładne miejsce podamy po ustaleniu przybliżonej ilości chętnych. W każdym razie w spokojnych plenerach sprzyjających jesiennemu relaksowi. Zakwaterowanie i posiłki planujemy zmieścić w naprawde rozsądnych granicach cenowych.
Termin zgloszeń: od dzisiaj do....

Xmas 2014 - Into the Past… and Back to the Future!
Termin: 19-21.12.2014
Postanowiliśmy nostalgicznie wrócić w tym roku do korzeni jakże kameralnego Xmasa 2009 (no może nie aż tak kameralnego ;) ).
Pierwszego dnia planujemy spokojne "przypominanie" rozmaitych butelek, które BOW już kiedyś otworzył, docenił, zapomniał ;) a teraz może warto by do nich znów zajrzeć? Bez żadnych zobowiązań ze strony gości (czyli pełna dowolność w przywiezieniu - bądź nie - whisky niebagatelnych, otwartych, zamkniętych...).
Drugi natomiast dzień to tradycyjna degustacja whisky nowych, wyjątkowo starannie dobranych, "Xmasa godnych" - stąd każdy z gości powinien mieć ze sobą jedną butelkę whisky, która teoretycznie miałaby wszelkie szanse znaleść się wśród absolutnie najlepszych. Bez żadnych kompromisów w ich doborze. Spotkanie nie jest wykluczone nawet w warunkach oraz atmosferze w pełni choinkowo-domowej - względnie jeden dzień w jakimś niewielkim, kameralnym (i zaprzyjaźnionym) lokalu na terenie Szczecina. Noclegi i posiłki również w "niezobowiązującym" miejscu.
A planujemy tą edycję na swój sposób skromnie, ponieważ….

Wielka Gala ;) na 10-lecie Best of Whisky (tak tak, to już prawie 10 lat możecie się z nami męczyć)
Termin: Czerwiec 2015
Zapraszamy bardzo serdecznie tych, którzy towarzyszyli nam (a ściślej tych, którym my mieliśmy przyjemność towarzyszyć) przez te wszystkie lata jak i nowe osoby, które z wrodzonej nieśmiałości nie miały się jeszcze okazji z nami spotkać ;) Szczegóły za jakiś czas…

Chętnych do uczestnictwa proszę o zgłoszenia na PW. Jak zwykle - im wcześniejsze zgłoszenie tym większa szansa na ciekawszą i tańszą selekcję whisky jako, że ceny zmieniają się z dnia na dzień, a asortyment znika wyjątkowo szybko.


Do zobaczenia - oby już jesienią :)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Wto Maj 17, 2016 3:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 15, 2015 11:42 am   

Mam przyjemność wreszcie ogłosić długo zapowiadane spotkanie BOW w Warszawie!

Claidheamh Mòr
Termin: 9-11.10.2015
Po gaelicku Claymore, czy też raczej - dla ścisłości - Clymore. Walczyć będziemy dwuręcznie i dwudniowo z Bowmorami i Clynelishami a czas i miejsce akcji to Warszawa w dniach 10-11 października. Termin wybrany nieprzypadkowo gdyż tego dnia odbywać się będzie festiwal Whisky Live Warsaw i będziemy mogli połączyć pożyteczne (wizyta na festiwalu) z przyjemnym (degustacja Clymore) :twisted: .
Degustację planujemy późnym popołudniem tak więc rano będzie wystarczająco czasu na obejście festiwalu i przetarcie sobie kubków smakowych przed częścią główną. Oczywiście zachęcamy do nie przecierania sobie owych kubków zbyt intensywnie :cool: .

Impreza odbędzie się w jednym z podwarszawskich dworków.

Zapraszam serdecznie!

Zgłoszenia: Od już! (proszę o wiadomości na skrzynkę)

Do niezdecydowanych słów parę. Degustacja będzie BOW-style czyli
- nikt nikomu nie wydziela whisky co do milimetra
- whisky w magiczny sposób ulegają rozmnożeniu
- atmosfera swobodna i pozbawiona wszelkiego zadęcia
- impreza dla whiskowych zapaleńców od whiskowych zapaleńców
- wieczorek poetycki zapewniony :wink:
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 2:24 pm   

Czy są już jakieś szczegóły tego Clymore, bo trzebaby było ogarnąć jak i kiedy jechać itp.
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 27, 2015 5:54 pm   

Update dotyczący spotkania z Clymore'ami.

Po pierwsze wybaczcie zwłokę w informowaniu o szczegółach - wakacyjne wyjazdy utrudniły mi ogarnianie logistyki.
Po drugie chciałbym mocno zachęcić wszystkich do zgłaszania się - jak najprędzej ;-) . Planowane są bardzo ciekawe butelki (Clynelishe i nie tylko) i naprawdę warto znaleźć czas i się wybrać - o takie przekrojówki destylarni z różnymi rocznikami będzie coraz trudniej bo i nawet lata 80te zaczynają być bardzo drogie. Plany na to spotkanie są dość ambitne więc kto nie przyjedzie będzie potem pluł sobie w brodę :twisted: .


Parę informacji o spotkaniu:

Spotkanie dwudniowe, degustacje piątek wieczorem i sobota po festiwalu.

Składka na butelki wynosi 500zł.

Nocleg planowany w cenie do 100zł za noc/osobę. Do tego dojdą zapewne koszty posiłków (kolacja w piątek i obiad oraz kolacja w sobotę) oraz koszt wynajmu sali. Informacje szczegółowe dotyczące miejsca już niebawem.
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 03, 2015 12:25 pm   

A daleko od Warszawy będzie degustacja? Chodzi o to jak dostaniemy się na i z festiwalu.
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 12:41 pm   

UPDATE DOTYCZĄCY SPOTKANIA Z CLYMORAMI

Ponieważ docierały do nas sygnały od osób zainteresowanych, które jednak w podanym terminie nie mogłyby się w Warszawie pojawić to wbrew pozorom okazało się, ze połączenie tych dwóch imprez (festiwalu i degustacji) nie stanowiło ułatwienia - a wręcz przeciwnie – całkowity brak elastyczności utrudniał cala sprawę. Wobec powyższego postanowiliśmy dać szansę tym którzy w dniach 9-11 nie mogliby przybyć - zwłaszcza, że parę osób było do samego pomysłu Clymorowego spotkania nastawionych bardzo entuzjastycznie i byłoby okrutnym pozbawić ich tego napoju bogów (Clynelishe, sami rozumiecie...) :wink: - i przełożyć spotkanie na inny, nieco bardziej elastyczny termin. Daje to nam również możliwość wybrania najciekawszego i najbardziej optymalnego miejsca bo termin październikowy okupowało sporo wesel i także ta miejscówka, którą uznaliśmy za najbardziej atrakcyjną była już zajęta, a o kompromisie również i w tym względzie oczywiście nie może być mowy :wink: .


Wszystkie osoby które zdeklarowały się na spotkanie serdecznie przepraszam za to zamieszanie i zapewniam, że nasze zmagania z Clymorami dojdą do skutku (zresztą, Clynelishe i Bowmory już nam zalegają w piwnicach i aż proszą się o odkorkowanie...).

Tymczasem mam nadzieję, że czekanie zaostrzy Wam apetyt (a jest na co czekać :wink: ), ale poniewaz nowy termin to maj 2016 wiec żeby to czekanie uprzyjemnić – wszystkich, którzy się do mnie na spotkanie wcześniej zgłosili zapraszam w sobotę po festiwalu na spróbowanie kilku niespodziewanych rzeczy.

Porę i miejsce wyśle na PW.

Żadna składka oczywiście w tym wypadku nie obowiązuje!
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 09, 2015 8:00 pm   

To może ubiegnę Jacka, bo szczęśliwie wszystko wskazuje jednak, że i ja będę rozkoszował się kolejną edycją festiwalu - hura! ;) Zapraszam zatem w imieniu swoim oraz kolegów związanych z BOW na wspomniane kameralne spotkanie pofestiwalowe, podczas którego uczcimy - w nietrudny do odgadnięcia sposób - niedoszłą degustację clynelishowo-bowmorową (okay, przełożoną... wiem, wiem), oddamy czołobitny hołd najświetlejszym autorytetom i organizatorom doskonałego warszawskiego Whisky Live, powspominamy dopiero co przeżyte uniesienia, a przede wszystkim napijemy się fajnej whisky w należytym spokoju i w odpowiednim komforcie. No, postaramy się o ten komfort w każdym razie ;)
Myślę sobie, że całkiem serio będzie to niezła okazja na poznanie się paru forumowiczów z dłuższym stażem z tzw. nowofalowcami ;) i po prostu na wspólne delektowanie się ciekawymi dramami bez wszechobecnego ostatnio tromtadractwa czy lanserskiego zadęcia. Zachęcam do udziału. Zgłoszenia do Jacka. Niech sobie organizacyjnie pocierpi :D
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 20, 2016 12:39 pm   

Jacku czy mógłbyś wrzucić na forum jakiś oficjalny termin i obowiązujące reguł odnośnie planowanego spotkania Bowmore&Clynelish 2016 w Warszawie

Bo czas leci, spotkań i imprez w tym roku planowanych sporo.. a trzeba by sobie miejsce w kalendarzu zarezerwować na Warszawę :wink:

Ja tak osobiście od siebie dodam iż Tomek po rozmowie z tobą ok. tydzień temu wspominał o terminie 1-2 maja i tak wziąłem urlop w pracy. Ale nie wiem czy tak będzie ostatecznie.. tak więc podsumowując czekam na konkrety, zresztą chyba nie tylko ja :wink:
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 20, 2016 1:32 pm   

Bardzo wszystkich przepraszam za długie milczenie ale w natłoku rożnych spraw i problemów nie logowałem się od dawna na forum.

Spotkanie Clymorowe w Warszawie było już w finalnej fazie organizacji z terminem na 2 maja - jednak zupełnie umknęła mi bliskość festiwalu w Limburgu na który sporo osób na pewno się wybiera. Dotarły wobec tego do mnie głosy ze dwa whiskowe eventy jeden po drugim to rzecz trudna do pogodzenia - i przyznaje tutaj racje.

Wobec mojego milczenia Wiktor wziął sprawy w swoje ręce :wink: stad ogłoszenie o majowym spotkaniu BOW. Nie ukrywam ze czuje się winny zaistniałej sytuacji i posypuje głowę popiołem - znowu Warszawskie spotkanie zostaje przełożone. Zapraszam jednak wszystkich którzy wyrażali chęć uczestnictwa na majowe spotkanie w Szczecinie - pojawia sie obiecane Clynelishe a przy tym będzie okazja do porozmawiania o organizacji spotkania Warszawskiego. Nie ukrywam, ze - jak widać - przyda mi się nieco pomocy w tym zakresie :wink: .
 
 
bartoszek 
Singlemalt Whisky Crusader
Nadal poszukuję


Ulubiona whisky: Ekstremalne dziwadła
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 601
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 20, 2016 2:06 pm   

Czyli Jacku rozumiem iż spotkanie w maju w Warszawie przekładamy na przyszłość w jeszcze bliżej nie określony termin?
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 20, 2016 7:07 pm   

bartoszek napisał/a:
Czyli Jacku rozumiem iż spotkanie w maju w Warszawie przekładamy na przyszłość w jeszcze bliżej nie określony termin?


Tak, niestety. Wobec takiego natężenia spotkań i wyjazdów w whiskowym kalendarzu wydaje się, że termin 2 maja jest trudny do obronienia.

Jeżeli jednak są jakieś terminowe kontrpropozycje już na teraz (kwiecień? czerwiec? sierpień?) to będę wdzięczny za sygnał.

Tymczasem wszystkim, którzy na Claje ostrzyli sobie zęby obiecuję, że na majowym spotkaniu w Szczecinie będzie czego popróbować :wink: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów