bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Wiktor
Czw Cze 02, 2016 10:43 am
Glengoyne 15yo Distiller's Gold 1 litr
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 08, 2016 9:07 am   Glengoyne 15yo Distiller's Gold 1 litr

Zabawiłem wczoraj na zachodniej granicy w sklepie sieci http://www.travel-free.eu/pl/Poland
Warto odnotować zauważalny progres w ilości oferowanych single-maltów - jest ich pewnie około 40, może więcej. M.in. cała GTR-owa linia Bowmora (w tym 100 Proof), jakieś Craigellachie, HP w kilku "nordyckich" odmianach, NASy Auchenotshana, dwie "organiczne" B'Laddie w 50%, rozliczne Jury (Prophecy, Superstition, TurasMara - pozdrawiamy Mara), Bunna Eirigh na Greine, Balvenie 16yo, Balblair 2004, nie licząc zupełnych marketowych oczywistości - tyle, że głównie w wydaniach litrowych. Ceny w kilku przypadkach sprawdziłem i nie ma co kryć - jest taniej, niż w sklepach (no i, jak wiadomo, więcej). Obecny wybór zdecydowanie przebija to, czym my mogliśmy raczyć się na wolnocłówce kilkanaście lat temu. Co do jakości tych współczesnych podstawek - ciężko powiedzieć, ale... Aktualnie "w promocji" jest whisky, co do której żywię podejrzenia, że może być zupełnie przyzwoita (dla początkujących). Mowa o https://www.whiskybase.co...distillers-gold w cenie 38 EUR (!) za litr.
Ktoś niedawno poszukiwał tutaj starej 17-ki Glengoyna - ciekaw jestem, czy ten produkt nawiązuje stylem do tamtych, niezwykle porządnych wypustów? Sklepy Travel Free znajdują się w kilku miejscowościach. Być może ktoś będzie wybierał się do Kalifatu Teutonii, kupi butelkę i opowie o wrażeniach?

Jeżeli komuś bardzo zależy, możemy pomóc w takim zakupie. Chętnych prosimy o informację w tym temacie. Deklaracja jest jednak niezobowiązująca, ponieważ nie mam pojęcia, do kiedy trwa wspomniane promo, ani kiedy dokładnie moglibyśmy przekazać butelki. Zapewne przy okazji wysyłek butelek z kolejnego samplingu. A ten chyba niedługo? ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 11:07 am   

38 Euro - niezła cena, w Polsce w hurcie za około 58 ;)
I jeszcze pytanie - jak się ma do "zwykłej", obecnie sprzedawanej 15YO? Bo przeliczając cenę za litr, są dość zbliżone.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Cze 02, 2016 10:04 am   

I po promocji, cena standard za litr = 48 Euro. Wątek zamykam.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów